Aplikacja PlanRadar z nową funkcją modelowania BIM
Austriacka spółka PlanRadar, oferująca zaawansowane narzędzie informatyczne dla firm budowlanych i zarządców nieruchomości, wzbogaciła swój flagowy produkt o rozwiązanie zintegrowane z technologią BIM. Dzięki nowej funkcjonalności wprowadzonej do aplikacji użytkownicy mogą teraz w łatwy sposób przenosić realizowane projekty do modeli 3D oraz dzielić się danymi z innymi członkami zespołu. Tym samym rośnie dokładność i wydajność wykonywanej pracy. Nowa usługa to także szansa na dodatkowe oszczędności dla firm. Wszystkie osoby zaangażowane w projekt, w tym także podwykonawcy, mogą w prosty sposób przeglądać i pracować na współdzielonych modelach BIM w ramach dostępnych planów abonamentowych Pro i Enterprise, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.
Austriacka firma PlanRadar działa na rynku od 2013 roku i od tego czasu zdobyła zaufanie
blisko 8 000 klientów w 45 krajach na całym świecie. Jej flagowym produktem jest aplikacja, która ma zastosowanie na różnych etapach inwestycji – od fazy projektowej, poprzez budowę, aż po wykończenie – oraz skutecznie wspiera zarządzanie obiektem. Firma nawiązała już współpracę z pierwszymi klientami w Polsce, a w ostatnim czasie wzbogaciła także swoje rozwiązanie o kolejną funkcjonalność – moduł BIM Viewer.
„Obserwujemy rynek i uważnie słuchamy potrzeb naszych użytkowników, aby na bieżąco ulepszać oprogramowanie PlanRadar oraz skutecznie odpowiadać na ich oczekiwania. Wzbogacając nasz produkt o nowy moduł, dajemy użytkownikom szereg nowych możliwości. Mogą bowiem używać aplikacji mobilnej i internetowej PlanRadar jako przeglądarki BIM i nie muszą już kupować w tym celu oddzielnego oprogramowania. Dane o obiektach budowlanych i nieruchomościach zostały przeniesione do PlanRadar i są wyświetlane bezpośrednio w samej aplikacji. Oznacza to, że wszystkie informacje o statusie prac i zrealizowanych lub niedokończonych zadaniach są dostępne także w widoku 3D obiektu i mogą być udostępnione wszystkim uprawnionym użytkownikom korzystającym z naszego oprogramowania. To duże ułatwienie, ale także oszczędność, na którą szczególnie liczą dziś nasi klienci” – przekonuje Bartek Pietruszewski, Country Manager PlanRadar w Polsce.
Modele BIM można importować do aplikacji zgodnie ze standardem IFC (Industry Foundation Classes), niezależnym i uznanym na całym świecie formatem danych. PlanRadar pozwala na pobieranie plików IFC bezpośrednio z programów Revit, ArchiCAD, AllPlan czy Navisworks i pracę na wygenerowanych w ten sposób modelach 3D w ramach jednej aplikacji. Po zaimportowaniu modelu użytkownicy oprogramowania mają do dyspozycji wszystkie szczegółowe cechy budynku zawarte w obiekcie BIM, w tym jego położenie, wymiary, rodzaje stosowanych materiałów budowalnych i wykończeniowych, a także wiele innych informacji.
Rozszerzenie oprogramowania PlanRadar pozwala także na jeszcze skuteczniejszą koordynację procesów towarzyszących pracom budowlanym czy zarządzaniu obiektem. Każda usterka, komentarz czy zadanie robocze jest bowiem łatwo dostępne i wprowadzane bezpośrednio do dostępnych modeli BIM. Dzięki temu mogą być delegowane oraz komunikowane pozostałym członkom zespołu, którzy w łatwy sposób są w stanie zapoznać się z nimi, przełączając perspektywę 3D na 2D i odwrotnie. Narzędzie dodatkowo ułatwia też rejestrowanie braków i dystrybucję informacji niezależnie od formatu. Notatki z PlanRadar można ponownie przenieść do oprogramowania CAD, skutecznie zamykając cały cykl wymiany danych w ramach jednego projektu budowlanego.
***
PlanRadar to oparte na chmurze oprogramowanie dla branż budowlanej oraz nieruchomości. Powstało w Wiedniu w 2013 roku. Jak dotąd firma pozyskała już ponad 8 tysiący klientów
w 45 krajach na całym świecie i nawiązała współpracę z pierwszymi firmami w Polsce.
Aplikacja PlanRadar ma zastosowanie na różnych etapach inwestycji – od fazy projektowej, poprzez budowę, aż po wykończenie i zarządzanie obiektem. Aplikacja gromadzi w jednym miejscu kompletną dokumentację oraz informacje na temat stanu projektu. Umożliwia łatwe zarządzanie zadaniami związanymi z realizacją projektu i usuwaniem usterek. PlanRadar łączy dużą funkcjonalność z łatwością wdrożenia i obsługi. Z aplikacji można korzystać na komputerach oraz urządzeniach z systemami Windows, Android i iOS. Zarówno samo oprogramowanie, jak i wsparcie są dostępne w języku polskim. Pierwsze szkolenie pozwalające na rozpoczęcie efektywnego korzystania z narzędzia trwa tylko 10 minut.
PlanRadar działa w przejrzystym modelu abonamentowym, bez dodatkowych opłat za wdrożenie oraz ukrytych kosztów.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.