Komunikaty PR

Aplikator etykiet – w jaki sposób może wspierać logistykę w przedsiębiorstwie?

2020-07-07  |  10:00

Zastąpienie człowieka maszyną w wielu przypadkach ułatwia i przede wszystkim przyspiesza wykonanie zadania. Podobnie jest z automatyzacją procesu etykietowania produktów. Dotychczasowy pracownik, który odpowiedzialny był za etykietowanie towaru, może zostać przeniesiony na wyższe stanowisko, natomiast jego pracę może wykonać aplikator etykiet.

Aplikator etykiet – wartość dodana

Aplikator etykiet wykona dokładnie tę samą pracę co człowiek, z tą różnicą, że zapewni dużą precyzję oraz powtarzalność procesu. Efekt? Większa wydajność produkcyjna oraz mniejsze koszty stałe wytwarzanych produktów (co przekłada się na wzrost zysku całego przedsiębiorstwa). Stanowią zatem idealne rozwiązanie na zautomatyzowanie procesu produkcyjnego na etapie znakowania produktów w każdym przedsiębiorstwie.

- Relatywnie niski koszt zakupu takiego urządzenia w odniesieniu do kosztów utrzymania pracownika wykonującego ręczne etykietowanie gwarantuje szybki zwrot poczynionej inwestycji – tłumaczy Michał Wąs, Product Manager z Etisoft. - Aplikator etykiet eliminuje także czynniki takie jak zmęczenie pracownika, spadek wydajności, czy motywacji do pracy. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie stałego, wysokiego poziomu procesu – dodaje specjalista z Etisoft.

Aplikator etykiet ułatwi znakowanie na poruszającej się linii produkcyjnej

Dobrym przykładek automatycznych aplika torów są aplikatory etykiet serii DS100T i ETK. Zapewniają możliwość znakowania produktów z każdej strony opakowania oraz tych, poruszających się z różną prędkością na linii produkcyjnej. Co istotne, jeśli zajdzie potrzeba znakowania opakowania tuż przed jego formowaniem - również można wykonać automatyczną aplikację etykiety. W takiej sytuacji idealnie sprawdzą się małe gabarytowo aplikatory przyklejające etykiety bezpośrednio na wstędze folii w maszynie formująco-odwijającej.

Aplikatory serii DS100T - specyfikacja

W aplikatorach serii DS100T stosuje się kolorowy ekran dotykowy oraz cyfrową zmianę nastaw parametrów. Mała obudowa dzięki odseparowaniu zasilacza i części elementów sterujących pozwala przede wszystkim na instalację urządzenia w trudno dostępnych miejscach. Maksymalna prędkość aplikacji to 20 m/min z możliwością podłączenia enkodera. Maksymalna szerokość aplikowanych etykiet to z kolei 100 mm.

Seria głowic aplikujących ETK do aplikacji szerokich etykiet

Seria głowic aplikujących ETK może się różnić się maksymalną szerokością aplikowanej etykiety (do 300 mm) oraz maksymalną prędkością aplikacji (do 60 m/min). To godne uwagi, bardzo ekonomiczne rozwiązanie do aplikacji szerokich etykiet przy małych i dużych prędkościach produktów na transporterze. Podobnie jak w aplikatorach z serii DS100T jednostka sterująca z wyświetlaczem znajduje się w oddzielnej obudowie. Istnieje więc możliwość podłączenia enkodera do kompensacji prędkości oraz aktywacji wielu dodatkowych funkcji dla bardziej wymagających aplikacji.

Aplikator etykiet – czy można go przezbroić?

Urządzenia mogą być w prosty i szybki sposób przezbrajane do aplikacji różnych rozmiarów etykiet lub obsługi innych gabarytowo produktów. Zmiana ustawień często sprowadza się tylko do przywołania z panelu LCD wcześniej zapisanych nastaw. A jak wygląda sytuacja momencie, gdy skończą się etykiety założone na aplikator, a bardzo zależy nam na zachowaniu ciągłości produkcji bez konieczności zatrzymywania całej linii? – Istnieje możliwość ustawienia dwóch aplikatorów etykiet kaskadowo jeden za drugim. W momencie zgłoszenia braku etykiet przez pierwszy aplikator nastąpi automatyczne przełączenie pracy na drugie urządzenie. Do czasu załadowania nowej rolki etykiet i zgłoszeniu gotowości do pracy podstawowego urządzenia etykietowanie realizowane jest na aplikatorze dodatkowym – podpowiada Michał Wąs z Etisoft.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:00

Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu

W erze dynamicznych zmian technologicznych, sztuczna inteligencja (AI) i nowe technologie zmieniają oblicze finansów. W ubiegłym tygodniu, podczas wydarzenia "Future of Finance
IT i technologie 2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath
2024-09-26 | 16:00

2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath

Coroczne badanie UiPath wykazało, że specjaliści ds. automatyzacji aktywnie integrują sztuczną inteligencję w swojej pracy, ponieważ branża automatyzacji oprogramowania nadal się
IT i technologie Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI
2024-09-26 | 10:42

Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI

Nowe badanie Slack Workforce Lab sprawdziło, co motywuje pracowników do korzystania ze sztucznej inteligencji i co sądzą oni o używaniu jej w pracy. Dzięki pogłębionym wywiadom i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.