Komunikaty PR

Aplikator etykiet – w jaki sposób może wspierać logistykę w przedsiębiorstwie?

2020-07-07  |  10:00

Zastąpienie człowieka maszyną w wielu przypadkach ułatwia i przede wszystkim przyspiesza wykonanie zadania. Podobnie jest z automatyzacją procesu etykietowania produktów. Dotychczasowy pracownik, który odpowiedzialny był za etykietowanie towaru, może zostać przeniesiony na wyższe stanowisko, natomiast jego pracę może wykonać aplikator etykiet.

Aplikator etykiet – wartość dodana

Aplikator etykiet wykona dokładnie tę samą pracę co człowiek, z tą różnicą, że zapewni dużą precyzję oraz powtarzalność procesu. Efekt? Większa wydajność produkcyjna oraz mniejsze koszty stałe wytwarzanych produktów (co przekłada się na wzrost zysku całego przedsiębiorstwa). Stanowią zatem idealne rozwiązanie na zautomatyzowanie procesu produkcyjnego na etapie znakowania produktów w każdym przedsiębiorstwie.

- Relatywnie niski koszt zakupu takiego urządzenia w odniesieniu do kosztów utrzymania pracownika wykonującego ręczne etykietowanie gwarantuje szybki zwrot poczynionej inwestycji – tłumaczy Michał Wąs, Product Manager z Etisoft. - Aplikator etykiet eliminuje także czynniki takie jak zmęczenie pracownika, spadek wydajności, czy motywacji do pracy. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie stałego, wysokiego poziomu procesu – dodaje specjalista z Etisoft.

Aplikator etykiet ułatwi znakowanie na poruszającej się linii produkcyjnej

Dobrym przykładek automatycznych aplika torów są aplikatory etykiet serii DS100T i ETK. Zapewniają możliwość znakowania produktów z każdej strony opakowania oraz tych, poruszających się z różną prędkością na linii produkcyjnej. Co istotne, jeśli zajdzie potrzeba znakowania opakowania tuż przed jego formowaniem - również można wykonać automatyczną aplikację etykiety. W takiej sytuacji idealnie sprawdzą się małe gabarytowo aplikatory przyklejające etykiety bezpośrednio na wstędze folii w maszynie formująco-odwijającej.

Aplikatory serii DS100T - specyfikacja

W aplikatorach serii DS100T stosuje się kolorowy ekran dotykowy oraz cyfrową zmianę nastaw parametrów. Mała obudowa dzięki odseparowaniu zasilacza i części elementów sterujących pozwala przede wszystkim na instalację urządzenia w trudno dostępnych miejscach. Maksymalna prędkość aplikacji to 20 m/min z możliwością podłączenia enkodera. Maksymalna szerokość aplikowanych etykiet to z kolei 100 mm.

Seria głowic aplikujących ETK do aplikacji szerokich etykiet

Seria głowic aplikujących ETK może się różnić się maksymalną szerokością aplikowanej etykiety (do 300 mm) oraz maksymalną prędkością aplikacji (do 60 m/min). To godne uwagi, bardzo ekonomiczne rozwiązanie do aplikacji szerokich etykiet przy małych i dużych prędkościach produktów na transporterze. Podobnie jak w aplikatorach z serii DS100T jednostka sterująca z wyświetlaczem znajduje się w oddzielnej obudowie. Istnieje więc możliwość podłączenia enkodera do kompensacji prędkości oraz aktywacji wielu dodatkowych funkcji dla bardziej wymagających aplikacji.

Aplikator etykiet – czy można go przezbroić?

Urządzenia mogą być w prosty i szybki sposób przezbrajane do aplikacji różnych rozmiarów etykiet lub obsługi innych gabarytowo produktów. Zmiana ustawień często sprowadza się tylko do przywołania z panelu LCD wcześniej zapisanych nastaw. A jak wygląda sytuacja momencie, gdy skończą się etykiety założone na aplikator, a bardzo zależy nam na zachowaniu ciągłości produkcji bez konieczności zatrzymywania całej linii? – Istnieje możliwość ustawienia dwóch aplikatorów etykiet kaskadowo jeden za drugim. W momencie zgłoszenia braku etykiet przez pierwszy aplikator nastąpi automatyczne przełączenie pracy na drugie urządzenie. Do czasu załadowania nowej rolki etykiet i zgłoszeniu gotowości do pracy podstawowego urządzenia etykietowanie realizowane jest na aplikatorze dodatkowym – podpowiada Michał Wąs z Etisoft.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny

16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.

Polityka

P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – ​To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.

Media i PR

Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.