Komunikaty PR

Aplikator etykiet – w jaki sposób może wspierać logistykę w przedsiębiorstwie?

2020-07-07  |  10:00

Zastąpienie człowieka maszyną w wielu przypadkach ułatwia i przede wszystkim przyspiesza wykonanie zadania. Podobnie jest z automatyzacją procesu etykietowania produktów. Dotychczasowy pracownik, który odpowiedzialny był za etykietowanie towaru, może zostać przeniesiony na wyższe stanowisko, natomiast jego pracę może wykonać aplikator etykiet.

Aplikator etykiet – wartość dodana

Aplikator etykiet wykona dokładnie tę samą pracę co człowiek, z tą różnicą, że zapewni dużą precyzję oraz powtarzalność procesu. Efekt? Większa wydajność produkcyjna oraz mniejsze koszty stałe wytwarzanych produktów (co przekłada się na wzrost zysku całego przedsiębiorstwa). Stanowią zatem idealne rozwiązanie na zautomatyzowanie procesu produkcyjnego na etapie znakowania produktów w każdym przedsiębiorstwie.

- Relatywnie niski koszt zakupu takiego urządzenia w odniesieniu do kosztów utrzymania pracownika wykonującego ręczne etykietowanie gwarantuje szybki zwrot poczynionej inwestycji – tłumaczy Michał Wąs, Product Manager z Etisoft. - Aplikator etykiet eliminuje także czynniki takie jak zmęczenie pracownika, spadek wydajności, czy motywacji do pracy. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie stałego, wysokiego poziomu procesu – dodaje specjalista z Etisoft.

Aplikator etykiet ułatwi znakowanie na poruszającej się linii produkcyjnej

Dobrym przykładek automatycznych aplika torów są aplikatory etykiet serii DS100T i ETK. Zapewniają możliwość znakowania produktów z każdej strony opakowania oraz tych, poruszających się z różną prędkością na linii produkcyjnej. Co istotne, jeśli zajdzie potrzeba znakowania opakowania tuż przed jego formowaniem - również można wykonać automatyczną aplikację etykiety. W takiej sytuacji idealnie sprawdzą się małe gabarytowo aplikatory przyklejające etykiety bezpośrednio na wstędze folii w maszynie formująco-odwijającej.

Aplikatory serii DS100T - specyfikacja

W aplikatorach serii DS100T stosuje się kolorowy ekran dotykowy oraz cyfrową zmianę nastaw parametrów. Mała obudowa dzięki odseparowaniu zasilacza i części elementów sterujących pozwala przede wszystkim na instalację urządzenia w trudno dostępnych miejscach. Maksymalna prędkość aplikacji to 20 m/min z możliwością podłączenia enkodera. Maksymalna szerokość aplikowanych etykiet to z kolei 100 mm.

Seria głowic aplikujących ETK do aplikacji szerokich etykiet

Seria głowic aplikujących ETK może się różnić się maksymalną szerokością aplikowanej etykiety (do 300 mm) oraz maksymalną prędkością aplikacji (do 60 m/min). To godne uwagi, bardzo ekonomiczne rozwiązanie do aplikacji szerokich etykiet przy małych i dużych prędkościach produktów na transporterze. Podobnie jak w aplikatorach z serii DS100T jednostka sterująca z wyświetlaczem znajduje się w oddzielnej obudowie. Istnieje więc możliwość podłączenia enkodera do kompensacji prędkości oraz aktywacji wielu dodatkowych funkcji dla bardziej wymagających aplikacji.

Aplikator etykiet – czy można go przezbroić?

Urządzenia mogą być w prosty i szybki sposób przezbrajane do aplikacji różnych rozmiarów etykiet lub obsługi innych gabarytowo produktów. Zmiana ustawień często sprowadza się tylko do przywołania z panelu LCD wcześniej zapisanych nastaw. A jak wygląda sytuacja momencie, gdy skończą się etykiety założone na aplikator, a bardzo zależy nam na zachowaniu ciągłości produkcji bez konieczności zatrzymywania całej linii? – Istnieje możliwość ustawienia dwóch aplikatorów etykiet kaskadowo jeden za drugim. W momencie zgłoszenia braku etykiet przez pierwszy aplikator nastąpi automatyczne przełączenie pracy na drugie urządzenie. Do czasu załadowania nowej rolki etykiet i zgłoszeniu gotowości do pracy podstawowego urządzenia etykietowanie realizowane jest na aplikatorze dodatkowym – podpowiada Michał Wąs z Etisoft.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.