ARCYDZIEŁA IMPRESJONISTÓW POKAZANE NA NOWO DZIĘKI PROJEKTOROM PANASONIC
Na wystawie artystycznej w Forum w czeskiej Pradze Bylo nebylo - Van Gogh, Monet, Renoir projektory Panasonic będą wyświetlać dzieła największych impresjonistów w rozdzielczości 4K, generując obrazy o niespotykanym poziomie odwzorowania kolorów i szczegółów. Dzięki zastosowaniu 28 urządzeń Panasonic dzieła sztuki zapełnią cztery wysokie ściany holu, dwa ogromne bloki pośrodku przestrzeni wystawowej, a nawet podłogę pod stopami odwiedzających. Atmosfery dopełni muzyka z epoki twórców.
Wyzwaniem dla organizatorów było zaprojektowanie na powierzchni ponad 2,000 m2 ekonomicznego i elastycznego rozwiązania, które dostarczyłoby odwiedzającym niezapomnianych wrażeń. Firma AV Media Events wybrała projektory Panasonic ze względu na duże natężenie światła i wysoką rozdzielczość. Żeby wygenerować obraz tych rozmiarów przy zachowaniu wymaganego poziomu szczegółowości, rozwiązanie techniczne synchronizuje obrazy z różnych projektorów o rozdzielczości od WUXGA do ponad 4K i jasności od 10,000 do 30,000 lumenów.
Wybraliśmy projektory Panasonic z 3-chipowym procesorem DLP, ponieważ zależało nam na idealnym odwzorowaniu kolorów. Chcieliśmy, żeby dzieła artystów ożyły na naszej wystawie. Te urządzenia o dużej jasności są też najlepsze, jeśli chodzi o łączenie krawędzi i generowanie jednorodnego obrazu na dużym ekranie, a rewelacyjna oferta obiektywów obejmująca różne modele ultrakrótkoogniskowe pozwoliła nam całkowicie wyeliminować z projekcji cienie od podłogi aż do samego sufitu, ocenia Jan Kubinec, dyrektor generalny AV Media Events.
Sprzęt firmy Panasonic działa cicho i nie nagrzewa się, więc nie odwraca uwagi widzów od dzieł. Dzięki temu udało nam się stworzyć niesamowite środowisko, idealne do zorganizowania wizualnego show na najwyższym poziomie, a przede wszystkim umożliwiające zaprezentowanie wystawy także w innych krajach, powiedział Serge Grimaux, producent imprezy.
Wystawę można przygotować lub zdemontować w ciągu zaledwie 3-4 godzin, co znacznie ułatwi organizatorom osiągnięcie ambitnego celu, jakim jest jej pokazywanie jej na całym świecie. Panasonic ma w swojej ofercie również szeroką gamę projektorów z 1-chipowym procesorem DLP i projektorów LCD, które doskonale sprawdzają się w przypadku bardziej stacjonarnych wystaw.
Wykorzystane projektory Panasonic:
- 18 projektorów laserowych Panasonic PT-RZ21K z 3-chipowym procesorem DLP,
- 2 projektory laserowe Panasonic PT-RQ32K z 3-chipowym procesorem DLP,
- 4 projektory Panasonic PT-DZ13 z 3-chipowym procesorem DLP,
- 4 projektory laserowe Panasonic PT-RZ970 z 1-chipowym procesorem DLP.
Film prezentujący wykorzystanie projektorów w wystawie można obejrzeć na kanale YouTube Panasonic Connect Europe.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.