ARIADNEXT by IDnow działa pod marką IDnow, aby wzmocnić pozycję lidera
ARIADNEXT by IDnow działa pod marką IDnow, aby wzmocnić pozycję lidera na europejskim rynku cyfrowego potwierdzania tożsamości.
Połączone firmy zajmujące się weryfikacją tożsamości IDnow i ARIADNEXT czynią dalsze postępy w integracji. Od stycznia ARIADNEXT by IDnow będzie działać w Polsce pod główną marką Grupy - IDnow.
W czerwcu 2021 roku francuska firma ARIADNEXT, specjalizująca się w zdalnej weryfikacji tożsamości i tworzeniu tożsamości cyfrowych, połączyła się z IDnow, dostawcą
rozwiązań do potwierdzania tożsamości z siedzibą w Niemczech. Od tego czasu spółka działa pod nazwą ARIADNEXT by IDnow, wciąż umacniając pozycję lidera na europejskim rynku tożsamości cyfrowej. Półtora roku po fuzji zespół zarządzający podjął decyzję o włączeniu polskiej filii pod markę IDnow.
Połączenie portfolio produktów obu firm pozwoliło stworzyć jedną z najszerszych ofert rozwiązań w zakresie weryfikacji tożsamości. IDnow oferuje swoim międzynarodowym klientom rozwiązania dla coraz szerszego zakresu zastosowań w miarę zmian społecznych
i regulacji.
Przejście polskiego oddziału ARIADNEXT by IDnow pod markę IDnow pomoże sprostać nowym wyzwaniom rynków europejskich. ARIADNEXT by IDnow wnosi dodatkowe atuty, dostarczając unikalne zautomatyzowane rozwiązania, wiedzę techniczną oraz posiada dedykowany zespół badawczy w zakresie biometrii i bezpieczeństwa systemów informatycznych. W Polsce ARIADNEXT by IDnow rozwija partnerstwa z takimi firmami jak Autenti i Asseco Data Systems.
"W obecnym kontekście, niezbędne jest włączenie polskiej filii pod markę IDnow. Przyjmując dziś w Polsce tę samą nazwę i tożsamość marki, naszą ambicją jest pójście dalej razem oraz zaoferowanie naszym klientom różnorodnych, bezpiecznych rozwiązań dostosowanych do wszystkich ich zastosowań i przepisów - wyjaśnia Marc Norlain, CEO i współzałożyciel ARIADNEXT, członek zarządu IDnow.
Ambicją IDnow jest stworzenie bezgranicznego, globalnego ekosystemu zgodnego ze wszystkimi zasadami i przepisami związanymi z weryfikacją tożsamości. Dzięki zaufanym relacjom z europejskimi regulatorami oraz organizacjami normalizacyjnymi, IDnow wspiera przedsiębiorstwa szerokim portfolio rozwiązań w zakresie tożsamości wykorzystujących sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, które można sparować z czatem wideo, ręcznymi kontrolami oraz kwalifikowanymi podpisami elektronicznymi (QES). Wszystkie rozwiązania są dostępne w ramach jednej kompletnej platformy potwierdzania tożsamości, z której klienci mogą wybierać potrzebne w danym momencie narzędzia – od zautomatyzowanych po wspomagane przez człowieka, z opcją weryfikacji online lub w punktach sprzedaży. Ponadto IDnow już teraz przygotowuje się do przyszłego projektu portfela europejskiego, mającego zapewnić każdemu obywatelowi cyfrowy portfel tożsamości ważny w całej Unii Europejskiej.
"Łącząc nasze doświadczenie i wiedzę, będziemy realizować naszą wspólną wizję dostarczania klientom bezpiecznego i przyszłościowego paneuropejskiego rozwiązania w postaci zunifikowanej platformy proofingu ID, która oferuje najszersze portfolio rozwiązań weryfikacji tożsamości zgodnych z wielojurysdykcyjnymi regulacjami KYC. Daje to klientom możliwość przetwarzania bardzo szerokiej gamy dokumentów tożsamości niezależnie od tego, jak silnie regulowany jest sektor, w którym działają i łączenia się z użytkownikami na całym świecie"
– wyjaśnia Bertrand Bouteloup, Zastępca Dyrektora Generalnego, Wiceprezes ds. sprzedaży ARIADNEXT by IDnow.
„IDnow znajduje się w przełomowym momencie swojej historii. Poza zwykłym rebrandingiem, ta wspólna tożsamość symbolizuje dla nas połączenie naszych sił i wiedzy, aby stać się europejskim punktem odniesienia na rynku cyfrowego potwierdzania tożsamości. Mamy wielkie ambicje na przyszłość, zwłaszcza na naszych podstawowych rynkach, ale także w zakresie rozwoju naszej unikalnej platformy dla obecnych i przyszłych klientów" – mówi Andreas Bodczek, CEO IDnow.
-------------------------------------------------------
IDnow jest wiodącym europejskim dostawcą usług potwierdzania tożsamości i tożsamości cyfrowej, którego wizją jest uczynienie połączonego świata bezpieczniejszym miejscem. Platforma IDnow oferuje szeroką gamę rozwiązań w zakresie weryfikacji tożsamości i podpisywania dokumentów w połączeniu z kompleksową ofertą usług. Metody potwierdzania tożsamości, od zautomatyzowanych po wspomagane przez człowieka, od czysto internetowych po punkty sprzedaży, są zoptymalizowane w celu zapewnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa przy maksymalnej konwersji użytkownika.
Firma posiada biura w Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz Francji i jest wspierana przez renomowanych inwestorów instytucjonalnych, na czele z Corsair Capital. Portfolio ponad 900 międzynarodowych klientów firmy obejmuje szeroki zakres branż, w tym wiodących międzynarodowych graczy, takich jak Western Union, UBS, Sixt i Munich Re, a także cyfrowych mistrzów, takich jak N26, Solarisbank, wefox i Tier Mobility.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.