Armac Z5: sprzęt elektroniczny pod ochroną
Listwa przeciwprzepięciowa to jedno z bardziej niedocenianych urządzeń. Do czasu niewielkiej anomalii w sieci energetycznej, kiedy trzeba będzie wymienić np. domowy router, a jest niedziela niehandlowa. Od takich niespodzianek ma chronić listwa zabezpieczająca Armac Z5, nie rujnując przy tym domowego budżetu.
Armac Z5 to listwa przeciwprzepięciowa adresowana do użytkowników domowych. Oferuje ona pięć gniazd z uziemieniem i system ochrony urządzeń oparty na warystorze. Ma on reagować na anomalie w sieci w mniej niż 25 ns i być w stanie zaabsorbować impulsy do 6000 A. O poprawnej pracy zabezpieczenia świadczy świecąca dioda, co sprawia, że nawet osoby nietechniczne są w stanie łatwo zweryfikować jego stan.
Objęta dziesięcioletnią gwarancją i ubezpieczeniem OC listwa Armac Z5 posiada autorski system montażu. Umożliwia on przytwierdzenie jej zarówno za pomocą wkrętów, jak i opasek zaciskowych. Z kolei znajdujące się na spodzie prowadnice systemu Free Cord mają ułatwić optymalne ułożenie kabla, pozwalając na wyprowadzenie go w sześciu kierunkach. Możliwe jest też skrócenie przewodu o 130 cm.
Sam kabel może mieć 1,5, 3 lub 5 m długości. Wszystkie gniazda posiadają przesłony ochronne, które mają uniemożliwiać dostęp do elementów pod napięciem, chroniąc tym samym małe dzieci. Całość uzupełnia wyłącznik Quick Switch, który pozwala na wygodne wyłączenie listwy stopą, bez potrzeby sięgania np. pod biurko. Nowa wersja listwy przeciwprzepięciowej Armac Z5 powoli trafia do sklepów. Jej ceny wahają się od około 45 zł do około 60 zł, w zależności od długości przewodu.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.