Artis Loft Hotel – standard 4* w wykonaniu Vavasis i Trust Us
ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/ba80432795212a86e749fc1784f09e6120230323101132/617583bf046383b158239f0e4985d76c20230323101216/012fac
Artis Loft Hotel zlokalizowany w podwarszawskich Radziejowicach dysponuje 86 pokojami umiejscowionymi na trzech kondygnacjach. Obiekt przez wiele lat był hotelem typowo biznesowym, nastawionym głównie na organizację konferencji, szkoleń oraz eventów firmowych. W związku z planowaną zmianą kategoryzacji obiektu, wnętrza hotelu przechodzą właśnie metamorfozę.
W ostatnim okresie zrealizowaliśmy szereg nakładów w rozwój infrastruktury hotelu – mówi Tomasz Rybaczek, dyrektor generalny Artis Loft Hotelu. Do użytku gości oddaliśmy już rozbudowaną strefę SPA. Obecnie trwa proces projektowy gabinetów zabiegowych. W planach na lata 2023-2024 jest wykonanie remontu pokoi i zmiana kategoryzacji hotelu na 4*. Jest to kluczowe w procesie pozyskania nowych kontrahentów oraz zwiększenia zainteresowania gości indywidualnych.
Pokoje, które do tej pory utrzymane były w loftowym charakterze, otrzymują właśnie nowy, dużo cieplejszy design. Jest to związane nie tylko z potrzebą wpisania się w aktualnie panujące trendy, ale też z wyjściem naprzeciw zmieniającym się potrzebom gości oraz spełnieniem wyższych wymogów kategoryzacyjnych. Głównym założeniem projektu jest wprowadzanie poszczególnych zmian etapowo, z możliwie jak najmniejszą ingerencją w funkcjonowanie hotelu.
Projekt modernizacji obiektu polegał na podniesieniu standardu pokoi, opracowaniu nowej odsłony części restauracyjnej oraz stworzeniu strefy SPA – mówi Marlena Michałkowska, architekt wnętrz z pracowni VAVASIS. Celem jest wzbogacenie oferty dla gości biznesowych, jak również pozyskanie nowej grupy docelowej, która poszukuje miejsca relaksu i weekendowego odpoczynku. Jednym z głównych założeń projektowych było więc wzbogacenie i ocieplenie wnętrza z zachowaniem niektórych istniejących elementów surowości. Naszym celem było stworzenie sfery harmonii i spokoju z dala od miejskiego zgiełku, a więc miejsca, gdzie w otoczeniu zieleni goście będą mogli odpocząć w klimatycznym wnętrzu.
W efekcie we wnętrzach hotelu pojawiły się różnorodne okładziny ścienne oraz nowe materiały o zróżnicowanych fakturach. Duży nacisk położono tu na naturę i akcenty roślinne, ciepłą paletę barw naturalnego drewna, jak również dodatki i detale w kolorze złota. Realizację wnętrz pokoi powierzono warszawskiej spółce Trust Us, specjalizującej się w wyposażaniu obiektów komercyjnych:
Realizacja w Artis Loft Hotel wynikała z koncepcji zmiany grupy docelowej, zwiększenia funkcjonalności pokoi i podniesienia standardu całego obiektu – mówi Daniel Ochońko, prezes zarządu Trust Us. Pokoje zyskały zupełnie nowe oblicze – wykonaliśmy bardziej funkcjonalne meble wolnostojące, nowe zabudowy z dekoracyjnym oświetleniem i ryflowaniem oraz dekoracje okienne, przygotowane we współpracy z partnerską spółką Pofawe. W łazienkach natomiast pojawiły się dużo większe blaty i lustra. Całość nabrała nowoczesnego charakteru i z pewnością teraz dużo lepiej wpisuje się w aktualne rynkowe trendy.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.