Arval włącza się do walki z koronawirusem, użycza samochody placówkom medycznym
Arval Service Lease Polska, największa w Polsce firma specjalizująca się w wynajmie pojazdów oraz zarządzaniu flotą, należąca do Grupy BNP Paribas, bezpłatnie użycza placówkom medycznym 13 samochodów, które wspomogą je w walce z koronawirusem. Pojazdy VW Golf Variant (kombi) trafią do szpitali i zakładów opieki zdrowotnej wskazanych przez Ministerstwo Zdrowia. Auta będą wykorzystywane do przewozu personelu i pacjentów, a także materiałów medycznych. Niebawem Arval przekaże na ten cel kolejne samochody.
Wyboru placówek do których trafią samochody dokonało Ministerstwo Zdrowia, w porozumieniu z Urzędami Wojewódzkimi. Auta zostały dostarczone przez Arval do Olsztyna, skąd mogą odebrać je przedstawiciele ośrodków medycznych na Warmii i Mazurach.
W dobie epidemii odpowiedzialnością i solidarnością musi wykazywać się całe społeczeństwo, również takie firmy jak nasza. Zapewniamy placówkom medycznym to, na czym znamy się najlepiej – mobilność. Niebawem planujemy przekazanie kolejnych samochodów. One także trafią do szpitali i zakładów opieki zdrowotnej, które najbardziej odczuwają brak aut niezbędnych do transportu osób oraz najpotrzebniejszych artykułów medycznych – mówi Robert Antczak, dyrektor generalny Arval Service Lease Polska.
Wszystkie dostarczone przez Arval samochody mają zapewniona obsługę serwisową oraz są objęte ubezpieczeniem i assistance, co umożliwi ich bezproblemowe użytkowanie. Arval liczy, że użyczona dziś flota pojazdów ułatwi szpitalom walkę z koronawirusem w województwie warmińsko–mazurskim.

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.