Arvato Supply Chain Solutions wynajęło blisko 16 000 m kw. w Poznianu
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, najczęściej wybierany przez e-commerce. W ukończonym Panattoni Park Poznań IV w Komornikach firma Arvato Supply Chain Solutions w Polsce wynajęła 15 600 m kw. Operator logistyczny obsługuje sprzedaż internetową jednej z wiodących międzynarodowych firm z branży modowej. Panattoni Park Poznań IV po całkowitej rozbudowie osiągnął blisko 87 000 m kw.
Moda na Panattoni. Arvato Supply Chain Solutions (grupa Bertelsmann SE & Co.KGaA), która świadczy kompleksowe usługi outsourcingowe m.in. w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw, ponownie korzysta z nowoczesnej powierzchni magazynowej Panattoni. W ostatniej wybudowanej części Panattoni Park Poznań IV firma wynajęła 15 600 m kw. Aż na 14 400 m kw. operator logistyczny będzie prowadzić obsługę zamówień ze sklepów internetowych jednej z wiodących międzynarodowych firm z branży fashion. Pozostałą powierzchnię będzie stanowić część socjalno-biurowa. Wybór poznańskiego parku dewelopera przez Arvato Supply Chain Solutions pozwoli nadal z sukcesem obsługiwać wzrastające wolumeny sprzedaży internetowej, której rozwój w ostatnim czasie jeszcze przyspieszył. Dzięki sprawnej realizacji Panattoni, Arvato Supply Chain Solutions rozpoczęło operacje w listopadzie tego roku.
Kolejną umowę w ramach Panattoni Park Poznań IV komentuje Katarzyna Kujawiak, Development Director w Panattoni: „Kompleks w Komornikach to zdecydowanie przykład, którym warto się chwalić. Łączy nowoczesną technologię, doskonałą lokalizację i elastyczną powierzchnię, którą możemy perfekcyjnie uszyć pod konkretną działalność. W parku prowadzone są m.in. operacje logistyczne dla produktów spożywczych, ale jest w nim również miejsce na lekką produkcję. Wejście branży odzieżowej i jej obsługa na rzecz e-commerce doskonale tę wszechstronność potwierdza”.
Panattoni Park Poznań IV, dzięki umiejscowieniu w Komornikach, zyskuje szereg zalet lokalizacyjnych, także dla działalności firmy Arvato Supply Chain Solutions. W pobliżu kompleksu znajdują się dwa węzły autostrady A2 – Węzeł Komorniki i Węzeł Poznań – łączącej najważniejsze ośrodki logistyczne w Europie – Łódź, Warszawę i Berlin. Ponadto w sąsiedztwie parku przebiega finalizowana droga ekspresowa S5, która lokalnie stanowi wschodnią obwodnicę stolicy Wielkopolski, łącząc ją również z Wrocławiem na południu i Bydgoszczą na północy. Położenie kompleksu pozwala na sprawny transport zarówno krajowy, jak i międzynarodowy.
Panattoni Park Poznań IV o powierzchni blisko 87 000 m kw. obejmuje trzy budynki. Kompleks przyciąga najemców zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi. Zapewniają one najwyższą jakość powierzchni magazynowej (klasa A), a także funkcjonalność i elastyczność w kształtowaniu modułów. Park przeznaczony jest zarówno do składowania, jak i lekkiej produkcji.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.