Ascetyczne biuro idealne na czasy COVID-19
Biuro słowackiej firmy LUCRON Development otwarto już jakiś czas temu, ale ascetyczny design wnętrza dopiero teraz nabiera dodatkowego sensu. W czasach wirusa im prościej i czyściej tym bezpieczniej dla pracowników. A w recepcji wchodzącego wita najbezpieczniejsza dla niego osoba…. on sam - bowiem lada recepcyjna wyposażona została w duże lustro, czym pozytywnie zaskakuje już od progu wszystkich gości i pracowników.
Biuro powstało w centrum biznesowym Steinerka Business Center w Bratysławie. I choć otwarto jest już kilkanaście miesięcy temu to dopiero teraz spojrzeć na nie można pod zupełnie nowym kątem – czyli bezpieczeństwa higienicznego.
Czysto, gładko, ascetycznie
Wnętrza stworzyli specjaliści z pracowni Architekci Čechvala. Kiedy powstawały mogły wydawać się trochę odmienne od panujących aktualnie trendów. Nie ma tu nadmiaru kolorów, barw, dodatków. Przestrzenie nie przytłaczają nadmiarem. Jest w nich za to dużo spokojnych tonacji – biel i czerń, drewno, szarości.
Dziś z perspektywy czasu, i nowej ery jaką w biurach narzucił COVID-19, ten ponadczasowy minimalizm wydaje się być zbawienny. – W ciągu kilku miesięcy w designie biur zmieniło się wiele. Modne w ostatnich latach wzbogacanie wnętrz publicznych o elementy wystroju jak poduszki, dywaniki, drobiazgi dekoracyjne przestanie być tak popularne. Przestrzenie, gdzie przebywają ludzie muszą być proste, łatwe do utrzymania w czystości – komentuje Maciej Sobolewski, sales manager Poland Knauf Ceiling Solutions.
W ten trend wpisuje się właśnie nowe biuro firmy LUCRON Development. Pomimo tego, że firma jest jednym z największych deweloperów mieszkaniowych na Słowacji, postawiła na skromny design w swojej siedzibie.
Największym zaskoczeniem dla wchodzących do biura jest witająca ich osoba w recepcji. To nie kto inny… jak sam wchodzący, bowiem na wprost drzwi wejściowych recepcyjna lada wyłożona jest dużym lustrem. Miły element zaskoczenia dla gości. A dla pracowników szybki test czy aby na pewno wyglądają dziś doskonale i mogą żwawym krokiem wejść do części office.
Sufity akustyczne – design nad głową
Biuro, o całkowitej powierzchni 1.500 mkw. - podzielono na dwie strefy: północną – klasyczną, z układem stałej pracy przy biurkach, i południową nastawioną na elastyczny model współpracy. Dlatego w tej drugiej strefie zlokalizowano duże stoły do spotkań.
Obie strefy wyróżniają ciepłe, drewniane okładziny. Ale też dobra akustyka. Projektanci sufity potraktowali nie tylko jako element wpływający na kształtowanie przyjaznej dla ucha i samopoczucia przestrzeni, ale też niejako element dekoracyjny. W zasadzie to jedyny wyróżnik w spokojnych, stonowanych przestrzeniach otwartych – nad głowami zawieszono rzędy pionowych płyt akustycznych Optima Baffles. Białe tafle zapewniają najwyższy poziom pochłaniania niechcianych dźwięków (klasa A), a jednocześnie pomagają doświetlić wnętrze (odbicie światła na poziomie 87%).
Zastosowane płyty sufitowe Knauf Armstrong mają jeszcze jeden element, na który od dawna patrzą właściciele budynków i powierzchni biurowych – ekologiczny haczyk. W składzie płyty, aż 77% materiałów pochodzi z ponownego przetworzenia.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.