Asustor Lockerstor 16R Pro AS7116RDX - flagowy dysk sieciowy dla firm
Lockerstor 16R Pro AS7116RDX to wisienka na torcie firmy Asustor. Nowość jest adresowana do firm i ma stanowić kompilację najlepszych rozwiązań producenta. Przedsiębiorcy mogą liczyć na redundantne zasilanie i łączność sieciową, topowe komponenty i opartą na Linuksie platformę ADM z setkami rozszerzeń.
Asustor Lockerstor 16R Pro AS7116RDX to dysk sieciowy przeznaczony do montażu w szafie serwerowej, gdzie zajmuje trzy sloty (3U). Urządzenie jest napędzane przez 4-rdzeniowy procesor Intel Xeon, który pracuje z częstotliwością do 4,6 GHz. Towarzyszy mu 8 GB pamięci DDR4-2666 z korekcją ECC. Można ją rozbudować do 128 GB i wesprzeć dodatkową pamięcią podręczną w postaci dysków SSD NVMe, na które producent przewidział dwa sloty M.2.
Łączność z siecią zapewniają cztery gigabitowe karty Ethernet, które obsługują przełączanie awaryjne (failover). Dysk Asustor Lockerstor 16R Pro AS7116RDX posiada też redundantne zasilanie. NAS ma dwa zasilacze o mocy 550 W i typowej sprawności 94%, którą potwierdzają certyfikaty 80 Plus Platinum. Sprzęt został wyposażony w sześć portów USB 3.2 Gen 2, z których dwa mają gniazdo typu C, oraz trzy sloty PCIe. Można w nich zainstalować karty sieciowe o przepustowości do 50 Gbps.
Asustor Lockerstor 16R Pro AS7116RDX pozwala na montaż 16 dysków o pojemności 16 TB każdy. Nośniki i inne, wymienne komponenty, można podmieniać “w locie” (hot swapping). Całość pracuje pod kontrolą opartej na Linuksie platformy ADM. W sklepie producenta są dostępne setki rozszerzeń zwiększających jej funkcjonalność. Sprzęt wspiera protokoły NFS i iSCSI/IP-SAN oraz platformy wirtualizacyjne jak VMware, Citrix i Hyper-V. Dzięki temu integracja z istniejącą infrastrukturą powinna być łatwa i bezproblemowa.
Asustor Lockerstor 16R Pro AS7116RDX trafi do sprzedaży jeszcze w bieżącym kwartale. Jego cena detaliczna została ustalona na około 22500 zł. Na sprzęt producent udziela pięcioletniej gwarancji.
Dane techniczne:
- procesor: Intel Xeon E-2224 (4 rdzenie/wątki, taktowanie 3,4 GHz, do 4,6 GHz w trybie turbo)
- pamięć RAM: 8GB DDR4 SO-DIMM (rozszerzalna do 128 GB)
- łączność sieciowa: cztery porty Ethernet 1 Gbps z funkcją failover
- przepustowość przy wykorzystaniu agregacji łączy do 451 MB/s dla odczytu i zapisu
- 6 portów USB 3.2 Gen 2 - cztery typu A, 2 typu C
- 3 sloty PCIe Gen3 - obsługa kart sieciowych 10/25/40/50 GbE oraz SAS
- Obsługa wymiany podzespołów bez restartowania urządzenia (hot swapping)
- Obsługa szyfrowania AES-256
- Obsługa pamięci podręcznej SSD (2 sloty M.2)
- Obsługa trybów RAID 0/1/5/6/10, JBOD i pojedynczych dysków
- Możliwość instalacji 16 nośników 3,5” lub 2,5” SATA III o pojemności do 16 TB
- Obsługa migracji systemów
- Dwa redundantne zasilacze 550 W o sprawności 80+ Platinum
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.