Komunikaty PR

Asustor: Lockerstor 2 AS6602T - kompaktowy dysk sieciowy NAS

2020-07-28  |  12:00
Biuro prasowe

Asustor Lockerstor 2 AS6602T to klasyczna, dwuzatokowa konstrukcja. W sprawdzonej obudowie znalazły się komponenty nowej generacji. Dzięki temu niewielki NAS ma spełnić oczekiwania zaawansowanych użytkowników.

Asustor Lockerstor 2 AS6602T to dysk sieciowy oparty na platformie Gemini Lake Intela. Jego mózgiem jest czterordzeniowy procesor Intel Celeron. Producent sparował go z 4 GB pamięci typu DDR4-2400, którą w razie potrzeby można podwoić. Oba podzespoły mają charakteryzować się o 30% wyższą wydajnością w porównaniu do poprzednich generacji. W przypadku interfejsów sieciowych wzrost jest jeszcze większy. Producent obiecuje nawet o 150% lepsze osiągi względem sprzętów z kartami 1 Gbps.

 

 

Osiągi na miarę potrzeb

 

W urządzeniu NAS Asustor Lockerstor 2 AS6602T znalazły się dwie karty sieciowe 2,5 Gbps, które mogą pracować w tandemie dzięki funkcji agregacji łączy. Pozwala to uzyskać sumaryczną przepustowość do 5 Gbps. Jak obiecuje producent, podczas odczytu i zapisu można liczyć na transfery, odpowiednio, do 588 i 583 MB/s. Jeśli więc nośniki i pozostałe elementy infrastruktury dotrzymają kroku Lockerstorowi 2, możliwe jest niemal pełne wysycenie przepustowości interfejsów sieciowych.

 

Asustor Lockerstor 2 AS6602T, podobnie jak topowe modele, pozwala na instalację pamięci cache w formie dysków SSD M.2 NVMe. Konstrukcja posiada dwa sloty na tego typu nośniki. Producent chwali się, że jest to pierwszy dwuzatokowy NAS ze zintegrowanymi złączami M.2, a sam proces instalacji kart ma być łatwy. Na pokładzie znalazły się trzy porty USB 3.2 (gen 1). Te ostatnie można wykorzystać do rozbudowania pojemności dysku NAS z wyjściowych 32 TB do maksymalnie 224 TB.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

 

Lockerstor 2 posiada również wyjście HDMI 2.0a. Użytkownik może tym samym wykorzystać dysk sieciowy jako centrum multimedialne i bezpośrednio z niego odtwarzać materiały wideo w jakości 4K. W swoich materiałach producent zwraca uwagę na wysoki poziom bezpieczeństwa, który ma być atutem Lockerstora 2. Mowa tu zarówno o odporności na czynniki zewnętrzne, takie jak wahania temperatur, wibracje czy upadki, jak i o zagrożeniach programowych.

 

Oparta na jądrze Linux platforma ADM jest wyposażona w szereg mechanizmów chroniących system przed atakami sieciowymi (Firewall, ADM Defender), zabezpieczających transmisję danych (serwer VPN, obsługa certyfikatów SSL, automatyczne wylogowywanie) i wewnętrzne dane (szyfrowanie AES-256, offline’owe kopie zapasowe, oprogramowanie antywirusowe ClamAV) czy kontrolujące dostęp (m.in. 2FA). To wszystko ma zapewniać nieprzerwany dostęp do danych i skutecznie chronić przed zagrożeniami typu ransomware.

 

Dysk Asustor Lockerstor 2 AS6602T jest już dostępny w sprzedaży. Aby go kupić należy przygotować około 2300 zł.

 

Dane techniczne:

 

  • procesor: Intel Celeron J4125 2,0 GHz (4 rdzenie, do 2,7 GHz z Turbo Boost)
  • pamięć RAM: 4 GB DDR4 SO-DIMM (rozszerzalna do 8 GB)
  • łączność sieciowa: dwa porty Ethernet 2,5 Gbps 
    • przepustowość przy wykorzystaniu agregacji łączy do 588 MB/s przy odczycie i do 533 MB/s przy zapisie
  • 3 porty USB 3.2 Gen 1 (jeden z przodu, dwa z tyłu obudowy)
  • Wyjście HDMI 2.0a
  • Obsługa szyfrowania AES-256
  • Obsługa migawek przy systemie plików Btrfs
  • Obsługa pamięci podręcznej SSD (2 sloty M.2)
  • Obsługa trybów RAID 0/1/JBOD i pojedynczych dysków
  • Możliwość instalacji 2 nośników 3,5” o pojemności do 16 TB
    • Możliwość rozszerzenia do 224 TB łącznie poprzez jednostki rozszerzające (obsługa maks. 14 dysków po 16 TB każdy)
  • Wsparcie dla funkcji wybudzania Wake on LAN i Wake on WAN

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13. i 14. generacji z domyślnymi u Biuro prasowe
2024-05-17 | 13:45

Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13. i 14. generacji z domyślnymi u

Aby rozwiązać problemy ze stabilnością wybranych procesorów Intel Core 13. i 14. generacji, firma Intel wprowadziła rozwiązanie znane jako „Intel Default Settings”,
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-05-17 | 12:00

Uber One dla studentów, miejsce w busie na koncert i wsparcie w opiece

W post pandemicznej erze cyfrowej utrzymywanie osobistych kontaktów jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Właśnie dlatego Uber zaprojektował nowe funkcje, które nie tylko umożliwią łączenie ludzi w prawdziwym świecie, ale
IT i technologie AWS wprowadza asystenta spotkań na żywo opartego na sztucznej inteligencji
2024-05-17 | 09:00

AWS wprowadza asystenta spotkań na żywo opartego na sztucznej inteligencji

AWS (Amazon Web Services) ogłosił wprowadzenie Live Meeting Assistant (LMA) – opartego na sztucznej inteligencji (AI) asystenta spotkań na żywo i po nich, który uwalnia od

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.