Komunikaty PR

AWS ogłasza kontynuację akceleratora dla startupów GenAI

2024-06-19  |  13:15
Biuro prasowe
Kontakt
Karol Czyżewski
FleishmanHillard

ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
karol.czyzewski|fleishmaneurope.com| |karol.czyzewski|fleishmaneurope.com
601 750 060
www.fleishmanhillard.pl

Amazon Web Services (AWS) ogłosił nową edycję Generative AI Accelerator, globalnego programu skupiającego się na pomocy nowo powstałym startupom z obszaru generatywnej sztucznej inteligencji. AWS przeznaczy 230 mln dolarów na wsparcie 80 (w porównaniu z 21 w 2023 roku) startupów z całego świata w osiągnięciu konkurencyjności rynkowej poprzez dostęp do odpowiednich technologii oraz mentoring technologiczny i biznesowy. Zgłoszenia do programu przyjmowane są do 19 lipca.

W trakcie 10-tygodniowego kursu założyciele wybranych startupów tworzących rozwiązania w oparciu o generatywną sztuczną inteligencję przejdą szkolenie z tworzenia i rozwijania rozwiązań GenAI i ML, tworzenia strategii biznesowych oraz optymalizacji działalności i jej kosztów. Dokładny program będzie dopasowany pod konkretne potrzeby i technologię danej organizacji. Aby w pełni skorzystać z programu wystarczy, że organizacje będą miały stworzony MVP (minimal valiable product), czyli produkt na wczesnym stadium rozwoju potrzebny do pierwszych testów rynkowych.

Kolejne korzyści z programu to m.in.:

  • do 1 mln dolarów w kredytach AWS (AWS Activate Credits) do wykorzystania na moc obliczeniową, pamięć masową i bazy danych AWS oraz najnowocześniejsze technologie AWS, np. AWS Trainium i AWS Inferentia 2,
  • dostęp do sesji szkoleń i infrastruktury AWS,
  • możliwość nawiązania kontaktów z ekspertami branżowymi poprzez społeczność AWS.

 

Rozwój akceleratora AWS wskazuje na dynamicznie rosnący potencjał startupów z obszaru generatywnej sztucznej inteligencji (GenAI). Każde, nawet najmniejsze przedsięwzięcie biznesowe, powinno mieć dostęp do technologii, z których korzystają największe firmy na świecie. AWS kontynuuje w ten sposób swoje ponad 20-letnie zaangażowanie w zwiększanie konkurencyjności startupów, w tym ich możliwości w zakresie budowania rozwiązań AI i ML.

Wysokie zainteresowanie AWS Generative AI Accelerator w ubiegłym roku zachęciło nas do rozwinięcia programu w tym roku i przekazania na ten cel 230 mln dolarów. Generatywna sztuczna inteligencja dopiero się rozwija, a już teraz pozwala budować nieznane i niedostępne dotąd rozwiązania. Wszystkie startupy, w tym nawet te najbardziej rozwinięte potrzebują zewnętrznej infrastruktury i sieci kontaktów, które pomogą im w osiągnięciu krótko- i długoterminowych celów. Dokładnie w tych obszarach ma pomóc nasz program. AWS GenAI Accelerator daje szanse startupom również z naszego regionu na skorzystanie z ogromnego wsparcia merytorycznego i finansowego, a także nawiązywania bardzo wartościowych relacji zwiększających szanse na osiągnięcie globalnego sukcesu. W ciągu 18 lat działalności, Amazon Web Services wspomógł więcej startupów, niż jakikolwiek inny dostawca usług chmurowych. Aż 96% technologicznych „jednorożców” w obszarze AI/ML znajdujących się na liście „Pitchbook” korzysta z naszych usług. Sami zaczynaliśmy jako startup, dobrze rozumiemy potrzeby dynamicznie rozwijających się przedsięwzięć i dlatego chętnie pomagamy w ich rozwojupowiedział Jacek Podoba, w AWS odpowiedzialny za wspieranie startupów w CEE.

W kwietniu Fundacja Tech To The Rescue ogłosiła także akcelerator AI for Changemakers, stworzony ze wsparciem AWS. Pomaga on organizacjom non-profit, instytucjom i firmom społecznym wykorzystać sztuczną inteligencję w swojej działalności.

W ramach programu wybrane zostanie ponad 100 organizacji, które realizują wyróżniające się projekty społeczne. Dostaną szansę na jeszcze szybszy rozwój swoich inicjatyw z wykorzystaniem AI. Akcelerator ten ma za zadanie zapewnić całą niezbędną wiedzę i infrastrukturę potrzebne do rozwoju organizacji non-profit z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Organizacje wybrane do tej inicjatywy otrzymają możliwość: wzięcia udziału w sześciotygodniowych obozach szkoleniowych (bootcamps), dotarcia do odpowiednich firm technologicznych (tzw. matchmaking), wsparcia ekspertów i mentorów, dostępu do usług AWS (kredyty AWS) oraz udziału w hackatonach.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: FleishmanHillard
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie KOMSA wprowadza nową usługę DaaS dla biznesu Biuro prasowe
2024-06-21 | 12:00

KOMSA wprowadza nową usługę DaaS dla biznesu

Grupa KOMSA, wiodący dostawca urządzeń mobilnych dla firm w Europie, wprowadza na polski rynek cieszącą się dużą popularnością w krajach Europy Zachodniej usługę DaaS (Device as a
IT i technologie Motorola moto e14 już w polskich sklepach. Kolorowy smartfon na każdą kieszeń
2024-06-21 | 10:30

Motorola moto e14 już w polskich sklepach. Kolorowy smartfon na każdą kieszeń

21 czerwca 2024 r.: Lekka, smukła, z matową obudową i dostępna w trzech kolorach – na polskim rynku debiutuje najnowsza moto e14. Ten niedrogi smartfon łączy w sobie funkcjonalność
IT i technologie Digital Care zmienia się w bolttech Poland
2024-06-20 | 10:00

Digital Care zmienia się w bolttech Poland

Od 15 czerwca 2024 r. Digital Care, polska firma specjalizująca się w ochronie i usługach dla urządzeń mobilnych, działać będzie pod nazwą oraz marką bolttech Poland. Jest to wynikiem

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Polskie samorządy zaczynają wydatkować pieniądze z KPO. Obawiają się, że nie wystarczy im na to czasu

– Środki z KPO i pieniądze z nowego unijnego budżetu, których wydatkowanie też się w tym momencie rozpoczyna, to może być dla nas ostatnia szansa na pozyskanie tak dużych zewnętrznych funduszy – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydentka Sopotu. Jak wskazuje, polskie samorządy mają już na starcie duże opóźnienia w wydatkowaniu środków z Krajowego Planu Odbudowy, dlatego problemem może być czas na to przeznaczony, który upływa w 2026 roku. – Jako samorząd oczekujemy przede wszystkim bardzo szybkich konkursów i programów. Oczekujemy również przesunięcia choćby części środków z części pożyczkowej na część dotacyjną albo deklaracji rządu, że być może te pożyczki zostaną jednak częściowo umorzone. Bez tego będzie nam ciężko – podkreśla prezydentka Sopotu.

Transport

Prezes CPK: Czekamy na decyzję kierunkową rządu. Od 1 lipca spółka przechodzi pod nadzór Ministerstwa Infrastruktury

– Chcielibyśmy uzyskać w możliwie jak najkrótszym terminie informacje ze strony rządu o tym, czy i w jakim zakresie ta inwestycja będzie realizowana, na jakie wsparcie możemy liczyć – mówi Filip Czernicki, prezes zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jak podkreśla, ze względu na ogromną skalę inwestycji i nakłady na nią potrzebne spółka potrzebuje jasnych, dobrze określonych priorytetów. Prezes CPK spodziewa się, że ogłoszenie nastąpi w najbliższych dniach, najpóźniej do końca czerwca. Zbiegnie się to ze zmianami formalnymi w kontekście nadzoru.

Ochrona środowiska

Polska wciąż w unijnym ogonie pod względem rozwoju sektora biogazu. Nie pomogła specustawa, barierą pozostają wysokie koszty

Potencjał produkcyjny polskiego rolnictwa jest jednym z największych w Europie, ale wciąż nie przekłada się to na rozwój sektora biogazu. W rejestrze prowadzonym przez KOWR figuruje w tej chwili zaledwie 167 instalacji biogazowych o łącznej mocy zainstalowanej nieco ponad 156 MW. Pod tym względem Polsce wciąż daleko m.in. do sąsiednich Czech, a do poprawy sytuacji jak na razie nie przyczyniła się nawet wprowadzona w ubiegłym roku specustawa. Barierą pozostają m.in. wysokie koszty. Eksperci wskazują na pilną potrzebę stworzenia impulsów dla rozwoju tego sektora, ponieważ biogazownie odpowiadają na cały szereg problemów związanych nie tylko z transformacją energetyczną.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.