AXI IMMO nie zwalnia tempa
AXI IMMO Group
Twarda 18
00-105 Warszawa
monika.rykowska|axiimmo.com| |monika.rykowska|axiimmo.com
+48 725 900 100
www.axiimmo.com
Nowy dział, trzy nowe biura, rozszerzenie kompetencji i zakresu usług, AXI IMMO A.D. 2022 to coraz silniejsza i bardziej kompletna marka, która jeszcze wyraźniej zaznacza swoją obecność na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Założona w 2009 r. firma znajduje się cały czas na ścieżce wzrostu z ogromnym apetytem na więcej.
Jeden dział = wiele możliwości
Proces rozszerzania kompetencji AXI IMMO rozpoczął się w maju 2022 r. Dołączenie Grzegorza Chmielaka i otwarcie nowej linii biznesowej „Wycen i Doradztwa” pozwoliło firmie znacząco wzmocnić portfolio oferowanych usług. Dodatkowo z racji wieloletniego doświadczenia i doskonałej znajomości procesów inwestycyjnych Grzegorz objął stanowisko Dyrektora Działu Rynków Kapitałowych. Następnie w październiku 2022 r. firma podjęła decyzję, aby do świadczonych usług włączyć te związane z najmłodszym i jednym z najbardziej perspektywicznych segmentów nieruchomości, czyli doradztwem na rynku najmu instytucjonalnego zwanym PRS (Private Rented Sector).
„Rynek najmu instytucjonalnego to powiew świeżości w rodzimym sektorze nieruchomości. Przy braku jakościowych produktów w innych segmentach, PRS staje się idealną alternatywą dla inwestorów, którzy chcą pozostać aktywni w Polsce. Co prawda rynek ten jest jeszcze młody i nieustabilizowany, dlatego wymaga dialogu od wszystkich jego uczestników tj. deweloperów, firm doradczych czy samych funduszy, aby wypracować jasne standardy i oczekiwania każdej ze stron. Będąc na początku tego etapu mamy zdecydowanie większe możliwości być stroną zaangażowaną w proces jego profesjonalizacji,” mówi Renata Osiecka, Partner Zarządzająca, AXI IMMO.
Sześć biur w Polsce
Po ubiegłorocznych odnowieniach umów najmu dla siedziby głównej w Warszawie i biura w Katowicach, a także otwarciu nowego oddziału w Trójmieście firma AXI IMMO zdecydowała się na zwiększenie widoczności w kolejnych miastach. Do portfolio regionalnych biur dołączyły powierzchnie w budynku Imperial w Krakowie oraz w inwestycji West4 we Wrocławiu. Z kolei łódzka reprezentacja firmy AXI IMMO przeniosła się do biurowca React.
„To nasz 13 rok operacyjny, w którym wykonaliśmy 100% planu. Każda z podjętych decyzji była dobra i przyniosła zamierzony efekt. Sześć regionalnych biur to przede wszystkim gwarancja dla każdego Klienta, że ich biznesem zaopiekuje się lokalny doświadczony ekspert z doskonałą znajomością rynku. To również gwarancja oszczędności czasu i spersonalizowanej opieki nad powierzonym projektem. Zdecydowaliśmy, że sukces mierzymy nie w liczbie zawieranych transakcji, a w jakości relacji, którą wypracowujemy z każdym naszym Klientem. Nie boimy się marzyć, ponieważ to przede wszystkim efekt ciężkiej pracy i dążenia do realizacji wyznaczonych celów. Co dalej? Przed nami okrągła 15 rocznica założenia firmy, a więc z pewnością zadbamy o to, aby było o nas głośno,” podsumowuje Renata Osiecka.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.