AXIS Camera Station Secure Entry: połączenie monitoringu i kontroli dostępu
AXIS Camera Station Secure Entry to najnowszy komponent, wchodzący w skład oprogramowania do zarządzania materiałem wizyjnym AXIS Camera Station. Kompleksowe rozwiązanie umożliwia łatwe zarządzanie jedną lokalizacją przy użyciu kontroli dostępu z weryfikacją wizyjną.
Nowe oprogramowanie udostępnia funkcje zarządzania dostępem pracowników i gości, bieżący monitoring materiału wizyjnego, a także dzienniki kontrolne powiązane z nagraniami wideo, na potrzeby łatwego wyjaśniania incydentów. To skalowalne rozwiązanie, zaprojektowane do współpracy z kontrolerem drzwi AXIS A1601 Network Door Controller i czytnikami kart Axis, umożliwia zarządzanie nawet 128 drzwiami (na serwer) oraz 10 tysiącami posiadaczy kart z obsługą wielu poświadczeń. Rozwiązanie AXIS Camera Station Secure Entry jest zawarte we wszystkich licencjach oprogramowania AXIS Camera Station, a do każdego kontrolera drzwi wymagana jest tylko jedna licencja.
Przyjazny w obsłudze interfejs umożliwia łatwe zarządzanie posiadaczami kart oraz określanie zakresu i czasu dostępu, które przysługują poszczególnym osobom. Operator ma pełny wgląd w aktualną sytuację. Jeden zunifikowany, kompleksowy interfejs sprawia, że ta sama osoba może jednocześnie monitorować materiał wizyjny i kontrolować dostęp do drzwi. Przykładowo, może identyfikować gości, sprawdzać kiedy określona osoba weszła do budynku, czy też wyzwalać alarmy wizyjne i inicjować inne działania. Ponadto, rozwiązanie udostępnia zaszyfrowaną komunikację, dzięki czemu jest bezpieczne.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.