Axis współpracuje z Milestone by jeszcze lepiej identyfikować pojazdy
Axis Communications współpracuje z firmą Milestone — światowym liderem w obszarze systemów zarządzania materiałem wizyjnym (VMS). Wspólnie oferują jeszcze skuteczniejszy sposób wyszukiwania, pobierania, identyfikowania i udostępniania materiału wizyjnego dotyczącego pojazdów.
Korzystając z wtyczki AXIS Optimizer for Milestone XProtect® przeznaczonej do prac wyjaśniających, można już sprawnie wyszukiwać materiał wizyjny w systemie Milestone XProtect. Za pomocą tego bezserwerowego, opartego na kamerach rozwiązania, operatorzy systemów VMS mogą zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy, np. analizując dane z miejskich ulic. Kamery Axis z wbudowanymi narzędziami do analiz LPR (Licence Plate Recognition) przekazują szeroką gamę metadanych — takich jak typ pojazdu, jego marka, kolor itp. — które następnie są przechowywane w bazie danych systemu VMS. Zgromadzenie wszystkich typów danych w jednej bazie wyszukiwania umożliwia szybkie, łatwe i efektywne prowadzenie prac wyjaśniających.
Mnogość kryteriów wyszukiwania
Wiele kamer Axis umożliwia wykorzystanie w nich aplikacji ACAP (AXIS Camera Application Platform). Jest to otwarta platforma aplikacji umożliwiająca partnerom programistycznym opracowywanie aplikacji, które mogą być pobierane i instalowane w kamerach sieciowych oraz wideoenkoderach Axis. Pierwsza wersja wtyczki AXIS Optimizer do prac wyjaśniających koncentruje się na aplikacjach ACAP z zakresu rozpoznawania tablic rejestracyjnych (LPR). Umożliwia ona wyszukiwanie w systemie Milestone XProtect metadanych pojazdów pochodzących z oferowanej przez Axis aplikacji AXIS License Plate Verifier oraz z aplikacji ACAP LPR, udostępnianych przez Vaxtor i FF Group. Połączenie tych danych sprawia, że użytkownik systemu XProtect może przeszukiwać materiał wizyjny na podstawie wielu kryteriów:
• Typu pojazdu, jego marki, modelu, koloru i prędkości;
• Numerów tablic rejestracyjnych i kraju pochodzenia;
• Daty i godziny zarejestrowania materiału wizyjnego.
Praktyczne zastosowania tego rozwiązania obejmują:
• Egzekwowanie przepisów dotyczących prędkości, pasów ruchu i sygnalizacji świetlnej;
• Zarządzanie ruchem na drogach;
• Pobór opłat drogowych;
• Wyjaśnianie przestępstw i wykroczeń w ruchu drogowym ;
• Dbanie o bezpieczeństwo parkingów.
Szybkie i dokładne wyniki
Rozwiązanie umożliwia gromadzenie ważnych danych o ruchu drogowym i zarządzanie wszystkimi związanymi z nimi aspektami — od automatycznego wykrywania tablic rejestracyjnych, po uzyskiwanie wyników potrzebnych podczas prac wyjaśniających. Operacje detekcji, rozpoznawania i klasyfikacji pojazdów oraz tablic są wykonywane w kamerze, z której następnie dane trafiają do systemu VMS.
Przetwarzanie metadanych i zarządzanie nimi przy użyciu kamer IP zasilanych przez Ethernet (technologia PoE) obniża koszty w porównaniu z przetwarzaniem ich na serwerze. Ponadto każda aplikacja w ramach platformy ACAP i kamera są zoptymalizowane pod kątem zapewnienia wysokiej jakości materiału wizyjnego i analiz, dzięki takim funkcjom jak zoom optyczny, automatyczne ustawianie ostrości, OptimizedIR, elektroniczna stabilizacja obrazu, czy sterowanie czasem otwarcia migawki. W zależności od używanej aplikacji w ramach platformy ACAP można uzyskać współczynnik detekcji przekraczający nawet 97% oraz współczynnik rozpoznania sięgający 95%.
Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.axis.com/products/axis-optimizer-for-milestone-xprotect/
Bezpieczne przechowywanie danych klientów – wyzwania i rozwiązania dla właścicieli e-sklepów
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Hakerzy łupią Polaków. Kradną pieniądze i konta w mediach społecznościowych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Rekordowy przelew dla Polski z KPO. Część pieniędzy trafi na termomodernizację domów i mieszkań
Przed świętami Bożego Narodzenia do Polski wpłynął największy jak dotąd przelew unijnych pieniędzy – nieco ponad 40 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy. Zgodnie z celami UE ponad 44 proc. tych środków zostanie przeznaczona na transformację energetyczną, w tym m.in. termomodernizację domów i mieszkań czy wymianę źródeł ciepła. Od początku tego roku na ten cel trafiło 3,75 mld zł z KPO, które sfinansowały program Czyste Powietrze.
Prawo
W lutym zmiana na stanowisku Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co roku trafia do niego kilka tysięcy spraw związanych z instytucjami unijnymi
W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wybrał Portugalkę Teresę Anjinho na stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ombudsman przyjmuje i rozpatruje skargi dotyczące przypadków niewłaściwego administrowania przez instytucje unijne lub inne organy UE. Tylko w 2023 roku pomógł ponad 17,5 tys. osobom i rozpatrzył niemal 2,4 tys. skarg.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.