Komunikaty PR

Bank Pocztowy z Laurem CESSIO Outsourcingu

2021-09-22  |  13:15
Biuro prasowe
Kontakt
Michał Michalski
ITBC Communication

Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
michal_michalski|itbc.pl| |michal_michalski|itbc.pl
+48 602 789 188
www.itbcgroup.pl

Bank Pocztowy został laureatem nagrody CESSIO 2021 przyznawanej przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych – Bank zajął I miejsce w kategorii CESSIO OUTSOURCINGU. Tym prestiżowym wyróżnieniem honorowani są wierzyciele pierwotni, którzy najlepiej zrealizowali przetarg na sprzedaż portfela wierzytelności. Uroczyste wręczenie odbyło się podczas Gali Lauru CESSIO w ramach Kongresu Zarządzania Wierzytelnościami.

Bank Pocztowy został wyróżniony w oparciu o ocenę takich elementów jak organizacja przetargu, wycena wierzytelności, projekt umowy sprzedaży oraz obsługa posprzedażowa. W skład tegorocznej Kapituły Konkursu przyznającej wyróżnienia weszli przedstawiciele takich instytucji jak PricewaterhouseCoopers, Związek Banków Polskich, Konfederacja Lewiatan, Związek Polskiego Leasingu i Związek Przedsiębiorstw Finansowych.

Laur CESSIO to wyjątkowa nagroda, ponieważ przyznawana jest przez profesjonalistów-praktyków
z branży. Wyróżnienie przyznawane jest  już od 8 lat i przez ten czas zdążyło stać się synonimem dobrych praktyk na rynku. Tym bardziej cieszy uhonorowanie Banku Pocztowego – to potwierdzenie wysokiej jakości naszej pracy oraz stosowania najwyższych standardów w obrocie wierzytelnościami. Wierzę, że nagroda przyczyni się do umocnienia naszej pozycji na rynku. Ta nagroda to zasługa całego zespołu  Banku Pocztowego, który ma ogromne doświadczenie w zakresie sprzedaży różnej wielkości portfeli wierzytelności
mówi Piotr Piechota, Członek Zarządu Banku Pocztowego.

Laury CESSIO przyznawane są w 5 kategoriach. W tym roku nominacje otrzymało 52 instytucje, z których nagrodzonych zostało 15. Wręczenie nagród obyło się 21 września 2021 we Wrocławiu, podczas uroczystej gali w ramach Kongresu Zarządzania Wierzytelnościami, największego wydarzenia rynku zarządzania wierzytelnościami w Polsce. Z ramienia Banku Pocztowego nagrodę odebrała Iwona Knap, Dyrektor Departamentu Kredytów Trudnych.

Z przyjemnością odbierałam nagrodę CESSIO 2021 dla Banku Pocztowego. Wyróżnienie ma na celu nie tylko promocję dobrych praktyk na rynku czy wyróżnienie przebiegu współpracy między podmiotami, lecz także budowanie zaufania społecznego do całego sektora zarządzania wierzytelnościami oraz szerzej do rynku finansowego w Polsce. To wartości szczególnie bliskie Bankowi Pocztowemu i zbieżne z ideą, jaka leżała u podstaw powstania bankowości pocztowej. Cieszę się, że organizacja procesów i standardy działania w obszarze zarządzania wierzytelnościami w Banku Pocztowym zostały zauważone i docenione.mówi Iwona Knap, Dyrektor Departamentu Kredytów Trudnych.

Ideą CESSIO – inicjatywy, której pomysłodawcą jest Związek Przedsiębiorstw Finansowych – jest wyróżnienie organizatorów i uczestników przetargów na sprzedaż wierzytelności lub postępowań ofertowych na obsługę wierzytelności, którzy w procesach tych stosują najwyższe standardy. Celem jest  upowszechnianie na rynku finansowym najlepszych praktyk działania oraz ugruntowywanie roli firm zarządzania wierzytelnościami jako istotnej składowej ekosystemu gospodarczego. Laury CESSIO przyznawane są od 2013 roku. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: ITBC Communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bankowość Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy Biuro prasowe
2024-12-23 | 14:45

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

VeloBank otworzył swoją pierwszą placówkę w Grudziądzu, zlokalizowaną w centrum miasta przy ul. Mickiewicza 22, zaledwie kilka kroków od starówki. Dzięki dogodnej
Bankowość Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta
2024-12-23 | 11:00

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Święta to czas, który kojarzy się ze spotkaniami w gronie rodziny i obdarowywaniem bliskich upominkami, ale to nie wszystko. Polacy kultywują tradycję dzielenia się i nie zapominają
Bankowość Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
2024-12-20 | 11:50

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej

Koniec grudnia to czas na upominki. W tym roku można się ich spodziewać nie tylko od Świętego Mikołaja, ale również od VeloBanku, który przygotował dla klientów kilka

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.

Polityka

Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.

Przemysł

Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.