Aleksandra Świgut pierwszą stypendystką programu VeloTalent
VeloBank startuje z pilotażem programu VeloTalent, którego celem jest wsparcie wyjątkowych osobowości świata kultury, nauki i sportu w rozwoju ich kariery. Projekt inauguruje mecenat nad wydawnictwem muzycznym z udziałem Aleksandry Świgut, jednej z najciekawszych polskich pianistek. Artystka, poza pomocą w nagraniu i wydaniu płyty, zyska też wsparcie m.in. w kreowaniu marki osobistej w mediach społecznościowych oraz zdobędzie wiedzę z zakresu zarządzania finansami. Na podobną pomoc będą mogli liczyć kolejni uczestnicy programu VeloTalent.
Program stypendialny to kolejny element tworzenia Świata Bardziej Velo, który ma na celu promowanie pozytywnych wartości – w tym przypadku z kategorii społecznej odpowiedzialności biznesu. VeloBank będzie wspierać wschodzące talenty w budowaniu kariery, zarówno poprzez finansowanie ważnych z ich perspektywy projektów, jak również dzięki odpowiednio dobranym szkoleniom, m.in. z zakresu budowania wizerunku czy dbania o kwestie finansowe.
– To dla mnie wielka radość i duże wyróżnienie, że VeloBank pomaga realizować moje marzenia, inaugurując program VeloTalent. Kiedy w rodzinnym Nowym Sączu przyjmowałam pierwsze lekcje gry na pianinie nie spodziewałam się, że po latach moje sukcesy będzie wspierał sztab ludzi, który właśnie dopina szczegóły nagrania płyty z muzyką Edvarda Griega i Fryderyka Chopina, wykonywaną przeze mnie. Wierzę, że kolejne edycje VeloTalent pomogą wartościowym i utalentowanym młodym ludziom, którzy tak jak ja mają pasję oraz determinację, by realizować swoje marzenia. Czasem brakuje im tylko odpowiedniego wsparcia – podkreśla Aleksandra Świgut, pianistka, beneficjentka pierwszej edycji programu VeloTalent.
Klasyka w mistrzowskim wydaniu
Objęta mecenatem pierwszej edycji VeloTalent Aleksandra Świgut to utytułowana pianistka, solistka, kameralistka, doktor sztuk muzycznych, pedagog Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Zdobywczyni trzech nagród podczas 17. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Edvarda Griega w Bergen oraz innych wyróżnień tej rangi.
Na jesień tego roku planowane jest wydanie płyty z repertuarem Edvarda Griega oraz Fryderyka Chopina. Wykonanie pianistki zostanie zarejestrowane w Cavatina Hall w Bielsko-Białej, z udziałem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, pod kierownictwem maestro Michała Klauzy. Album wydany przez VeloBank dostępny będzie w serwisach streamingowych, a wykonanie Aleksandry Świgut będzie można usłyszeć również w szeregu kanałów własnych VeloBanku.
– Flagowym znakiem VeloBanku jest zwinność technologiczna, natomiast równie ważne jest dla nas dbanie o każdy aspekt ESG, czyli środowiskowy, społeczny i korporacyjny. W tym kontekście zaprojektowaliśmy VeloTalent, w którym stawiamy na wyróżniających się w swoich dziedzinach młodych profesjonalistów, którzy mają już znaczące osiągnięcia na swoim koncie. Szansa jaką daliśmy Aleksandrze Świgut jest odbiciem jej międzynarodowych sukcesów. Celem programu VeloTalent jest zapewnienie beneficjentom eksperckiego wsparcia w drodze na szczyt światowej kariery. Obszarów wymagających opieki jest cały szereg. Począwszy od budowania portfolio – stąd nagranie, którego produkcję sponsorujemy – przez właściwą komunikację, aż po szereg szkoleń, które pozwolą Aleksandrze Świgut na lepsze poznanie i rozumienie świata mediów. VeloTalent to inwestycja. Zależy nam na tym, aby zostawało po niej coś trwałego, inspirującego, zarówno dla uczestników, jak i odbiorców – wskazuje Katarzyna Meissner, dyrektor zarządzająca Obszarem Komunikacji i Marketingu w VeloBanku.

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rozszerzenie UE wśród priorytetów duńskiej prezydencji. Akcesja nowych państw może mieć znaczenie dla bezpieczeństwa i gospodarki
Wraz z czerwcem kończy się druga polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej. W ciągu sześciu miesięcy instytucja ta pod przewodnictwem Polski podejmowała działania na rzecz bezpieczeństwa, w wielu wymiarach: zewnętrznym, wewnętrznym, informacyjnym, ekonomicznym, energetycznym, żywnościowym i zdrowotnym. Przede wszystkim doprowadziła do przełomowego wzrostu wydatków UE na obronność. Od 1 lipca pałeczkę przejmują Duńczycy, którzy zwrócą uwagę m.in. na obronę Bałtyku.
Transport
Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego

Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.