Bank BNP Paribas i firma technologiczna Envirly łączą siły w trosce o środowisko
Bank BNP Paribas nawiązał współpracę z firmą Envirly, która opracowała innowacyjne narzędzie do zarządzania śladem węglowym. Dzięki niej Klienci firmowi banku będą mogli mierzyć, raportować i w konsekwencji skutecznie zmniejszać emisje gazów cieplarnianych oraz podejmować kolejne, bardziej ekologiczne decyzje.
Wraz z wdrożeniem unijnej dyrektywy CSRD, od 2024 r. kolejne podmioty będą musiały mierzyć swój ślad węglowy i uwzględniać go w sprawozdaniach rocznych. Jednak już teraz poziom emisyjności ma znaczenie, szczególnie dla firm, które eksportują swoje towary na rynki zagraniczne. Rosnące obowiązki raportowe przedsiębiorstw i nowe wyzwania w zakresie konkurencyjności zaowocowały współpracą Banku BNP Paribas i Envirly. To polska firma, która opracowała dostępny z poziomu przeglądarki internetowej system raportowy pozwalający zarządzać śladem węglowym i raportowaniem niefinansowym.
Bank BNP Paribas i Envirly łączą siły. Wygodniejsze raportowanie emisji dla przedsiębiorców
- Udostępniamy narzędzie, które pomoże w raportowaniu emisyjności zgodnie z wymogami regulacyjnymi i ułatwi spełnienie tego obowiązku. Sprawozdawczość w zakresie śladu węglowego może wzmocnić przewagę konkurencyjną naszych Klientów, a monitorowanie danych dotyczących emisyjności stanowić ważny krok w procesie przygotowania i realizowania strategii transformacji energetycznej przedsiębiorstwa – mówi Jarek Rot, Dyrektor Wykonawczy Obszaru Zrównoważonego Rozwoju w Banku BNP Paribas. Jak podkreśla, Klienci banku eksportujący swoje towary np. do Niemiec, zauważają, że ich partnerzy coraz częściej zwracają uwagę nie tylko na warunki handlowe, ale także na ślad węglowy.
Envirly umożliwia raportowanie zgodnie z międzynarodowymi standardami i normami. Platforma pozwala na wygenerowanie wkładu merytorycznego (wykresów, infografik itp.) do raportów zrównoważonego rozwoju – zarówno obowiązkowych, jak i dodatkowych. Na podstawie indywidualnych danych każdego przedsiębiorstwa przedstawia również propozycje działań, które mogą zmniejszyć emisyjność.
Envirly – innowacyjne rozwiązania w trosce o naszą przyszłość
- Środowisko jest naszym wspólnym dziedzictwem, a współpraca z tak dużą instytucją, jak Bank BNP Paribas, pozwala nam na silniejsze oddziaływanie na przyszłość, w której zrównoważony rozwój jest kluczowym elementem dla naszej planety i społeczeństwa – przekonuje Weronika Czaplewska. Wiceprezeska Envirly podkreśla, że przedsiębiorcy nie powinni bać się wzięcia większej odpowiedzialności za przyszłość planety. - Wraz z Bankiem BNP Paribas chcemy pokazać Klientom, że świadoma transformacja biznesu idzie w parze z optymalizacją kosztów i usprawnianiem procesów – dodaje Czaplewska.
W 2022 roku Envirly zostało wybrane jako dostawca rozwiązania mierzącego ślad węglowy przedsiębiorstw w ramach ostatniej edycji Office Hours – autorskiego programu wdrażania innowacyjnych rozwiązań w Banku BNP Paribas.
- Envirly przedstawiło najciekawszą i najbardziej innowacyjną ofertę, która pomoże nam we wdrażaniu prawidłowych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz wesprze Klientów w zmniejszeniu i monitorowaniu śladu węglowego. Wprowadzenie takich technologii jak te dostarczane przez Envirly, może być kluczowe w osiągnięciu celów związanych z dekarbonizacją – podsumowuje Michał Miszułowicz, dyrektor ds. współpracy z sektorem Innowacji w Banku BNP Paribas.

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.