Bank Pocztowy z Laurem CESSIO Outsourcingu
ITBC Communication
Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
michal_michalski|itbc.pl| |michal_michalski|itbc.pl
+48 602 789 188
www.itbcgroup.pl
Bank Pocztowy został laureatem nagrody CESSIO 2021 przyznawanej przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych – Bank zajął I miejsce w kategorii CESSIO OUTSOURCINGU. Tym prestiżowym wyróżnieniem honorowani są wierzyciele pierwotni, którzy najlepiej zrealizowali przetarg na sprzedaż portfela wierzytelności. Uroczyste wręczenie odbyło się podczas Gali Lauru CESSIO w ramach Kongresu Zarządzania Wierzytelnościami.
Bank Pocztowy został wyróżniony w oparciu o ocenę takich elementów jak organizacja przetargu, wycena wierzytelności, projekt umowy sprzedaży oraz obsługa posprzedażowa. W skład tegorocznej Kapituły Konkursu przyznającej wyróżnienia weszli przedstawiciele takich instytucji jak PricewaterhouseCoopers, Związek Banków Polskich, Konfederacja Lewiatan, Związek Polskiego Leasingu i Związek Przedsiębiorstw Finansowych.
– Laur CESSIO to wyjątkowa nagroda, ponieważ przyznawana jest przez profesjonalistów-praktyków
z branży. Wyróżnienie przyznawane jest już od 8 lat i przez ten czas zdążyło stać się synonimem dobrych praktyk na rynku. Tym bardziej cieszy uhonorowanie Banku Pocztowego – to potwierdzenie wysokiej jakości naszej pracy oraz stosowania najwyższych standardów w obrocie wierzytelnościami. Wierzę, że nagroda przyczyni się do umocnienia naszej pozycji na rynku. Ta nagroda to zasługa całego zespołu Banku Pocztowego, który ma ogromne doświadczenie w zakresie sprzedaży różnej wielkości portfeli wierzytelności – mówi Piotr Piechota, Członek Zarządu Banku Pocztowego.
Laury CESSIO przyznawane są w 5 kategoriach. W tym roku nominacje otrzymało 52 instytucje, z których nagrodzonych zostało 15. Wręczenie nagród obyło się 21 września 2021 we Wrocławiu, podczas uroczystej gali w ramach Kongresu Zarządzania Wierzytelnościami, największego wydarzenia rynku zarządzania wierzytelnościami w Polsce. Z ramienia Banku Pocztowego nagrodę odebrała Iwona Knap, Dyrektor Departamentu Kredytów Trudnych.
– Z przyjemnością odbierałam nagrodę CESSIO 2021 dla Banku Pocztowego. Wyróżnienie ma na celu nie tylko promocję dobrych praktyk na rynku czy wyróżnienie przebiegu współpracy między podmiotami, lecz także budowanie zaufania społecznego do całego sektora zarządzania wierzytelnościami oraz szerzej do rynku finansowego w Polsce. To wartości szczególnie bliskie Bankowi Pocztowemu i zbieżne z ideą, jaka leżała u podstaw powstania bankowości pocztowej. Cieszę się, że organizacja procesów i standardy działania w obszarze zarządzania wierzytelnościami w Banku Pocztowym zostały zauważone i docenione. – mówi Iwona Knap, Dyrektor Departamentu Kredytów Trudnych.
Ideą CESSIO – inicjatywy, której pomysłodawcą jest Związek Przedsiębiorstw Finansowych – jest wyróżnienie organizatorów i uczestników przetargów na sprzedaż wierzytelności lub postępowań ofertowych na obsługę wierzytelności, którzy w procesach tych stosują najwyższe standardy. Celem jest upowszechnianie na rynku finansowym najlepszych praktyk działania oraz ugruntowywanie roli firm zarządzania wierzytelnościami jako istotnej składowej ekosystemu gospodarczego. Laury CESSIO przyznawane są od 2013 roku.

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.