Bank Pocztowy z Laurem CESSIO Outsourcingu
ITBC Communication
Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
michal_michalski|itbc.pl| |michal_michalski|itbc.pl
+48 602 789 188
www.itbcgroup.pl
Bank Pocztowy został laureatem nagrody CESSIO 2021 przyznawanej przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych – Bank zajął I miejsce w kategorii CESSIO OUTSOURCINGU. Tym prestiżowym wyróżnieniem honorowani są wierzyciele pierwotni, którzy najlepiej zrealizowali przetarg na sprzedaż portfela wierzytelności. Uroczyste wręczenie odbyło się podczas Gali Lauru CESSIO w ramach Kongresu Zarządzania Wierzytelnościami.
Bank Pocztowy został wyróżniony w oparciu o ocenę takich elementów jak organizacja przetargu, wycena wierzytelności, projekt umowy sprzedaży oraz obsługa posprzedażowa. W skład tegorocznej Kapituły Konkursu przyznającej wyróżnienia weszli przedstawiciele takich instytucji jak PricewaterhouseCoopers, Związek Banków Polskich, Konfederacja Lewiatan, Związek Polskiego Leasingu i Związek Przedsiębiorstw Finansowych.
– Laur CESSIO to wyjątkowa nagroda, ponieważ przyznawana jest przez profesjonalistów-praktyków
z branży. Wyróżnienie przyznawane jest już od 8 lat i przez ten czas zdążyło stać się synonimem dobrych praktyk na rynku. Tym bardziej cieszy uhonorowanie Banku Pocztowego – to potwierdzenie wysokiej jakości naszej pracy oraz stosowania najwyższych standardów w obrocie wierzytelnościami. Wierzę, że nagroda przyczyni się do umocnienia naszej pozycji na rynku. Ta nagroda to zasługa całego zespołu Banku Pocztowego, który ma ogromne doświadczenie w zakresie sprzedaży różnej wielkości portfeli wierzytelności – mówi Piotr Piechota, Członek Zarządu Banku Pocztowego.
Laury CESSIO przyznawane są w 5 kategoriach. W tym roku nominacje otrzymało 52 instytucje, z których nagrodzonych zostało 15. Wręczenie nagród obyło się 21 września 2021 we Wrocławiu, podczas uroczystej gali w ramach Kongresu Zarządzania Wierzytelnościami, największego wydarzenia rynku zarządzania wierzytelnościami w Polsce. Z ramienia Banku Pocztowego nagrodę odebrała Iwona Knap, Dyrektor Departamentu Kredytów Trudnych.
– Z przyjemnością odbierałam nagrodę CESSIO 2021 dla Banku Pocztowego. Wyróżnienie ma na celu nie tylko promocję dobrych praktyk na rynku czy wyróżnienie przebiegu współpracy między podmiotami, lecz także budowanie zaufania społecznego do całego sektora zarządzania wierzytelnościami oraz szerzej do rynku finansowego w Polsce. To wartości szczególnie bliskie Bankowi Pocztowemu i zbieżne z ideą, jaka leżała u podstaw powstania bankowości pocztowej. Cieszę się, że organizacja procesów i standardy działania w obszarze zarządzania wierzytelnościami w Banku Pocztowym zostały zauważone i docenione. – mówi Iwona Knap, Dyrektor Departamentu Kredytów Trudnych.
Ideą CESSIO – inicjatywy, której pomysłodawcą jest Związek Przedsiębiorstw Finansowych – jest wyróżnienie organizatorów i uczestników przetargów na sprzedaż wierzytelności lub postępowań ofertowych na obsługę wierzytelności, którzy w procesach tych stosują najwyższe standardy. Celem jest upowszechnianie na rynku finansowym najlepszych praktyk działania oraz ugruntowywanie roli firm zarządzania wierzytelnościami jako istotnej składowej ekosystemu gospodarczego. Laury CESSIO przyznawane są od 2013 roku.

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.