BLIK Płacę Później dostępny dla klientów VeloBanku na platformie VeloMarket
VeloBank skutecznie przeszedł przez testy i jako pierwszy bank w Polsce, udostępnił usługę BLIK Płacę Później. Po wyjątkowo szybkiej integracji technologicznej, jest ona dostępna w pierwszej kolejności dla wszystkich klientów VeloBanku, wyłącznie na platformie VeloMarket. Płatności odroczone dostarczane przez Polski Standard Płatności Sp. z o.o. (PSP) – czyli BLIK Płacę Później – pozwolą realizować zakupy, przy wykorzystaniu znanego klientom kodu BLIK, w coraz popularniejszej formule „Kup teraz, zapłać później”.
VeloBank sukcesywnie wyznacza standardy bankowości elektronicznej i nie przestaje działać w trybie eXtreme Agile. Ostatni okres poświęcił na przygotowania do udostępnienia usługi z obszaru e-commerce ułatwiającej zakupy, czyli płatności odroczonych BLIK Płacę Później świadczonych przez PSP. To nowe rozwiązanie, rozszerzające płatności BLIKIEM. VeloBank przeprowadził prace wyjątkowo sprawnie – pierwsze transakcje produkcyjne w ramach pilotażu dla pracowników Banku miały miejsce zaledwie dwa miesiące po przystąpieniu Banku do projektu. Dzięki temu z opcji BLIK Płacę Później na platformie VeloMarket będą jako pierwsi korzystać klienci VeloBanku. W kolejnych miesiącach operator BLIKA zamierza udostępnić usługę dla całego rynku e-commerce. Innowacyjne rozwiązanie pozwala użytkownikom na błyskawiczne przeprowadzenie transakcji oraz cieszenie się z zakupu z możliwością odroczenia płatności do 30 dni za pośrednictwem aplikacji mobilnej VeloBanku.
– Nieustanne ułatwianie klientom codziennego bankowania to jeden z naszych priorytetów i fundament Świata Bardziej Velo. Słuchamy naszych klientów i wiemy, że zależy im na możliwości korzystania z mechanizmów odroczonej płatności - atrakcyjnego i szybkiego finansowania zakupów internetowych. Co istotne, w naszym przypadku zarządzanie spłatami będzie możliwe bezpośrednio w aplikacji mobilnej, którą przed kilkoma miesiącami zaprezentowaliśmy w nowej odsłonie. W bankowości mobilnej VeloBanku można już m.in. kupić karty podarunkowe do największych sieci handlowych w Polsce czy automatycznie płacić za przejazd autostradami, z wykorzystaniem mechanizmu videotolling, czyli samoczynnego sczytywania numerów rejestracyjnych samochodu – mówi Adam Frankowski, Dyrektor Zarządzający, Obszar Produktów Bankowych w VeloBanku.
– Udostępnienie płatności odroczonych uzupełnia dotychczasową ofertę BLIKA, czyniąc ją jeszcze bardziej wszechstronną. Użytkownicy będą mogli realizować zakupy odsuwając płatność nawet o 30 dni i nie ponosząc przy tym żadnych dodatkowych kosztów. Płatności odroczone w modelu zintegrowanym z ekosystemem bankowym są efektywne i bezpieczne. Bank, udostępniając tę nową formę płatności, wyraźnie pokazuje, że rozumie i liczy się z potrzebami swoich klientów. Jesteśmy przekonani, że klienci VeloBanku pokochają płatności BLIK Płacę Później i będą z nich korzystać regularnie – mówi Witold Litaszewski, dyrektor departamentu consumer finance w Polskim Standardzie Płatności, odpowiedzialny za rozwój usługi BLIK Płacę Później.
Kup teraz, zapłać w ciągu 30 dni
Usługa BLIK Płacę Później to możliwość odroczenia zapłaty za zakupy w Internecie nawet o 30 dni. Zapewnia swobodę użytkownikom, którzy mogą realizować swoje plany i elastycznie zarządzać pieniędzmi. Klient VeloBanku może w tym wypadku skorzystać – po zawarciu umowy kredytu odnawialnego z PSP – z indywidualnego limitu wynikającego z przeprowadzonej przez PSP oceny jego zdolności kredytowej. Maksymalny poziom tego limitu to aż 4000 zł.
Szybko i na co tylko chcesz
BLIK to najpopularniejsza w Polsce metoda płatności mobilnych i najchętniej wybierany sposób płacenia w e-commerce. BLIK jest wybierany znacznie chętniej niż szybkie przelewy czy karty płatnicze. Każdego dnia za pomocą BLIKA realizowanych jest ponad 5 mln transakcji. 95 proc. użytkowników bankowych aplikacji mobilnych deklaruje, że BLIK jest im znany. Popularność tego rozwiązania wynika z jego wygody, bezpieczeństwa oraz łatwości korzystania z usługi. Czynniki te są jednocześnie jednymi z kluczowych elementów strategii VeloBanku, który pozycjonuje się jako fintech wśród banków i dąży do jak najszybszego wdrażania nowoczesnych rozwiązań dla klientów.
VeloMarket to innowacyjna platforma zakupowa z 300 tys. produktów. Znajdziemy tam szeroki wybór produktów wspierających zdrowy styl życia (żywność, kosmetyki, artykuły sportowe), a także produkty z kategorii dom i ogród, elektronika, zabawki. Sprawdź www.velomarket.pl
BLIK Płacę Później to niejedyna oparta o najnowsze technologie usługa udostępniona w ostatnim czasie klientom VeloBanku. W sierpniu 2023 r. bank udostępnił klientom nową wersję aplikacji mobilnej, rozszerzonej o metodę płatności Pay By Velo, która eliminuje istotną niedogodność w korzystaniu z płatności pay-by-link w trakcie zakupów online, czyli ręczne logowanie się do bankowości internetowej na urządzeniach mobilnych. Rozwiązanie umożliwia opłacenie zakupów dosłownie jednym kliknięciem w aplikacji.

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Coraz więcej Polaków widzi korzyści płynące z obecności w UE. Co ósmy wciąż jednak nie potrafi ich wskazać
Członkostwo w UE cieszy się wśród Europejczyków rekordowo wysokim poparciem – wynika z tegorocznego Eurobarometru. Korzyści dla swojego kraju dostrzega 74 proc. obywateli Unii – to odsetek najlepszy od początku badań w 1983 roku. A w Polsce jest on jeszcze wyższy. Doceniamy przede wszystkim wkład UE w bezpieczeństwo, nowe możliwości zawodowe i rozwój gospodarczy kraju. Po 21 latach naszej obecności w UE wciąż jednak potrzebna jest europejska edukacja.
Polityka
Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.