Komunikaty PR

BLIK Płacę Później dostępny dla klientów VeloBanku na platformie VeloMarket

2024-03-04  |  12:10
Biuro prasowe

VeloBank skutecznie przeszedł przez testy i jako pierwszy bank w Polsce, udostępnił usługę BLIK Płacę Później. Po wyjątkowo szybkiej integracji technologicznej, jest ona dostępna w pierwszej kolejności dla wszystkich klientów VeloBanku, wyłącznie na platformie VeloMarket. Płatności odroczone dostarczane przez Polski Standard Płatności Sp. z o.o. (PSP) – czyli BLIK Płacę Później – pozwolą realizować zakupy, przy wykorzystaniu znanego klientom kodu BLIK, w coraz popularniejszej formule Kup teraz, zapłać później.

VeloBank sukcesywnie wyznacza standardy bankowości elektronicznej i nie przestaje działać w trybie eXtreme Agile. Ostatni okres poświęcił na przygotowania do udostępnienia usługi z obszaru e-commerce ułatwiającej zakupy, czyli płatności odroczonych BLIK Płacę Później świadczonych przez PSP. To nowe rozwiązanie, rozszerzające płatności BLIKIEM. VeloBank przeprowadził prace wyjątkowo sprawnie – pierwsze transakcje produkcyjne w ramach pilotażu dla pracowników Banku miały miejsce zaledwie dwa miesiące po przystąpieniu Banku do projektu. Dzięki temu z opcji BLIK Płacę Później na platformie VeloMarket będą jako pierwsi korzystać klienci VeloBanku. W kolejnych miesiącach operator BLIKA zamierza udostępnić usługę dla całego rynku e-commerce. Innowacyjne rozwiązanie pozwala użytkownikom na błyskawiczne przeprowadzenie transakcji oraz cieszenie się z zakupu z możliwością odroczenia płatności do 30 dni za pośrednictwem aplikacji mobilnej VeloBanku.

Nieustanne ułatwianie klientom codziennego bankowania to jeden z naszych priorytetów i fundament Świata Bardziej Velo. Słuchamy naszych klientów i wiemy, że zależy im na możliwości korzystania z mechanizmów odroczonej płatności - atrakcyjnego i szybkiego finansowania zakupów internetowych. Co istotne, w naszym przypadku zarządzanie spłatami będzie możliwe bezpośrednio w aplikacji mobilnej, którą przed kilkoma miesiącami zaprezentowaliśmy w nowej odsłonie. W bankowości mobilnej VeloBanku można już m.in. kupić karty podarunkowe do największych sieci handlowych w Polsce czy automatycznie płacić za przejazd autostradami, z wykorzystaniem mechanizmu videotolling, czyli samoczynnego sczytywania numerów rejestracyjnych samochodu – mówi Adam Frankowski, Dyrektor Zarządzający, Obszar Produktów Bankowych w VeloBanku.

Udostępnienie płatności odroczonych uzupełnia dotychczasową ofertę BLIKA, czyniąc ją jeszcze bardziej wszechstronną. Użytkownicy będą mogli realizować zakupy odsuwając płatność nawet o 30 dni i nie ponosząc przy tym żadnych dodatkowych kosztów. Płatności odroczone w modelu zintegrowanym z ekosystemem bankowym są efektywne i bezpieczne. Bank, udostępniając tę nową formę płatności, wyraźnie pokazuje, że rozumie i liczy się z potrzebami swoich klientów. Jesteśmy przekonani, że klienci VeloBanku pokochają płatności BLIK Płacę Później  i będą z nich korzystać regularnie – mówi Witold Litaszewski, dyrektor departamentu consumer finance w Polskim Standardzie Płatności, odpowiedzialny za rozwój usługi BLIK Płacę Później.

Kup teraz, zapłać w ciągu 30 dni

Usługa BLIK Płacę Później to możliwość odroczenia zapłaty za zakupy w Internecie nawet o 30 dni. Zapewnia swobodę użytkownikom, którzy mogą realizować swoje plany i elastycznie zarządzać pieniędzmi. Klient VeloBanku może w tym wypadku skorzystać – po zawarciu umowy kredytu odnawialnego z PSP – z indywidualnego limitu wynikającego z przeprowadzonej przez PSP oceny jego zdolności kredytowej. Maksymalny poziom tego limitu to aż 4000 zł.

Szybko i na co tylko chcesz

BLIK to najpopularniejsza w Polsce metoda płatności mobilnych i najchętniej wybierany sposób płacenia w e-commerce. BLIK jest wybierany znacznie chętniej niż szybkie przelewy czy karty płatnicze. Każdego dnia za pomocą BLIKA realizowanych jest ponad 5 mln transakcji. 95 proc. użytkowników bankowych aplikacji mobilnych deklaruje, że BLIK jest im znany. Popularność tego rozwiązania wynika z jego wygody, bezpieczeństwa oraz łatwości korzystania z usługi. Czynniki te są jednocześnie jednymi z kluczowych elementów strategii VeloBanku, który pozycjonuje się jako fintech wśród banków i dąży do jak najszybszego wdrażania nowoczesnych rozwiązań dla klientów.

VeloMarket to innowacyjna platforma zakupowa z 300 tys. produktów. Znajdziemy tam szeroki wybór produktów wspierających zdrowy styl życia (żywność, kosmetyki, artykuły sportowe), a także produkty z kategorii dom i ogród, elektronika, zabawki. Sprawdź www.velomarket.pl

BLIK Płacę Później to niejedyna oparta o najnowsze technologie usługa udostępniona w ostatnim czasie klientom VeloBanku. W sierpniu 2023 r. bank udostępnił klientom nową wersję aplikacji mobilnej, rozszerzonej o metodę płatności Pay By Velo, która eliminuje istotną niedogodność w korzystaniu z płatności pay-by-link w trakcie zakupów online, czyli ręczne logowanie się do bankowości internetowej na urządzeniach mobilnych. Rozwiązanie umożliwia opłacenie zakupów dosłownie jednym kliknięciem w aplikacji.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bankowość VeloPodróże: na wyjazd spakuj krem z filtrem, okulary i aplikację VeloBanku Biuro prasowe
2024-07-16 | 14:00

VeloPodróże: na wyjazd spakuj krem z filtrem, okulary i aplikację VeloBanku

Korzystasz z lata, pakując walizkę i ruszając w podróż? Niezależnie od tego, czy wybierasz zagraniczne wojaże, czy planujesz odkrywać uroki polskiego wybrzeża lub gór, ważne
Bankowość Magic Mouse w gratisie dla firm w VeloBanku dzięki bolttech
2024-07-11 | 09:45

Magic Mouse w gratisie dla firm w VeloBanku dzięki bolttech

Doświadczeni przedsiębiorcy wiedzą, że ten, kto używa nowych technologii zyskuje przewagę. Skuteczne prowadzenie firmy to także umiejętność korzystania z okazji, a taką w obszarze
Bankowość Raport VeloBanku: 10,5 proc. PKB – tyle warta jest cyfrowa gospodarka Polski
2024-07-10 | 14:20

Raport VeloBanku: 10,5 proc. PKB – tyle warta jest cyfrowa gospodarka Polski

W 2023 r. łączna wielkość gospodarki cyfrowej w Polsce wyniosła blisko 360 mld PLN i gdyby była oddzielnym sektorem odpowiadałaby 10,5 proc. wartości polskiego PKB. To ciągle mniej niż

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.