Getin Bank uatrakcyjnia ofertę depozytową
Getin Bank podwyższa oprocentowanie na Lokacie Mobilnej Na Start do 6,5% w skali roku i rozszerza ofertę Lokaty Rentierskiej na segment klientów detalicznych.
Lokata Rentierska
Na Lokacie Rentierskiej dla Klientów z Kontem Osobistym Noble, Rachunkiem Osobistym Noble Bank lub z Kontem Osobistym Noble Private Banking oprocentowanie w skali roku wynosi:
- 4% dla 18 miesięcy,
- 5% dla 24 miesięcy,
- 6,5% dla 36 miesięcy.
Bank rozszerza też ofertę dla klientów bez ww. kont. Mogą oni otworzyć Lokatę Rentierską z oprocentowaniem w skali roku wynoszącym:
- 3,5% dla 18 miesięcy,
- 4,5% dla 24 miesięcy,
- 6% dla 36 miesięcy.
Lokata może być otwarta tylko jako nieodnawialna. Kwota minimalna lokaty ulega obniżeniu do 50 000 PLN. Likwidacja lokaty skutkuje obniżeniem oprocentowania do 0,10% – kwota wypłaty zostaje pomniejszona o odsetki już wypłacone.
https://www.getinbank.pl/bankowosc-osobista/oszczednosci/lokata-rentierska.html
Lokata Mobilna Na Start
Na Lokacie Mobilnej Na Start bank zaproponował:
- 6,5% dla 2 miesięcy.
Minimalna kwota lokaty wynosi 1 000 zł, a maksymalna 50 000 zł. Oferta dostępna jest wyłącznie dla Klientów aktywujących pierwszy profil w Bankowości Mobilnej. Lokatę można założyć tylko raz w ciągu 30 dni od dnia aktywacji Bankowości Mobilnej.
https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/oszczednosci/lokata-mobilna.html
https://www.getinbank.pl/bankowosc-osobista/oszczednosci/lokata-mobilna.html
Black Friday: polując na okazje, nie daj się złowić oszustom
Black Week: Polacy polują na produkty, które wcześniej odłożyli na półkę
VeloBank otworzył nową placówkę partnerską w Turku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.