Getin Noble Bank udostępnił Kantor wymiany walut w bankowości elektronicznej
Getin Noble Bank wprowadził do swoich aplikacji Getin Mobile i Noble Mobile oraz bankowości internetowej nową funkcjonalność - Kantor walutowy. Mogą z niego korzystać wszyscy klienci detaliczni Banku. Kantor umożliwia wymianę w ramach czterech par walutowych: PLN/USD, PLN/EUR, PLN/CHF, PLN/GBP. Środki pieniężne można wymienić w bankowości elektronicznej, a później płacić jedną kartą w kilku walutach. Pozwoli to uniknąć opłat za przewalutowanie.
– Stale pracujemy nad nowoczesnymi rozwiązaniami, które usprawnią codzienność naszych klientów. Taką właśnie rolę pełni Kantor walutowy. Za pomocą kilku kliknięć w aplikacji mobilnej można szybko kupić i sprzedać waluty. To opcja przydatna szczególnie w czasie podróży. Kantor jest uzupełnieniem dostępnej w Getin Banku oferty karty wielowalutowej, która umożliwia bezkosztowe płatności w wybranych walutach – mówi Filip Kaczmarek, Dyrektor w Pionie Produktu i Sieci Sprzedaży Getin Noble Banku.
Kantor umożliwia dokonywanie transakcji kupna i/lub sprzedaży walut po korzystnym, rynkowym kursie obowiązującym w chwili przeprowadzania operacji. Klient ma także podgląd na wykonane już transakcje oraz możliwość prześledzenia wszystkich ich szczegółów. Aby korzystać z Kantoru, potrzebne jest posiadanie złotówkowego rachunku w Getin Noble Banku oraz rachunku w walucie, w której będzie dokonywana transakcja.
Kantor to wygodne rozwiązanie, dobrze sprawdzające się w połączeniu z kartą wielowalutową. Wymienionymi wcześniej w Kantorze środkami można płacić w kilku walutach, ale za pomocą jednej karty. Takie rozwiązanie nie tylko pozwala uniknąć opłat związanych
z przewalutowaniem, ale również nie wymaga ani przelewania pieniędzy z banku do banku, ani użycia żadnych dodatkowych kart.
Wymiana walut to nie wszystko - Kantor ma również inne funkcjonalności. Umożliwia wcześniejsze zaplanowanie swoich zleceń, na przykład ustalenie oczekiwanego kursu wymiany. W ten sposób zaplanowana transakcja zostanie przeprowadzona automatycznie, w chwili, kiedy zostaną osiągnięte parametry ustawione dla danego zlecenia. Ponadto klient korzystający z funkcji Kantor może wybrać opcję otrzymywania powiadomień
o zmieniających się parametrach rynkowych, np. osiągnieciu oczekiwanego kursu.

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.