Getin Noble Bank na podium rankingu Przyjazny Bank Newsweeka w dwóch kategoriach
W tegorocznej edycji rankingu Przyjazny Bank Newsweeka Getin Noble Bank zajął
1. miejsce w kategorii "Bankowość zdalna" oraz 2. miejsce w kategorii "Bank dla Kowalskiego". Przyjazny Bank Newsweeka to jedna z najważniejszych ocen jakości obsługi bankowej w Polsce, a Getin Noble Bank już kolejny rok z rzędu staje w niej na podium. Tym razem eksperci najwyżej punktowali jakość usług oferowanych w bankowości mobilnej.
– Kolejny raz znaleźliśmy się na podium rankingu Przyjazny Bank Newsweeka
i udowodniliśmy, że na tle konkurencji wyróżnia nas zarówno obsługa klienta w kanałach zdalnych, jak i w bankowości tradycyjnej. Jesteśmy z tego szczególnie dumni. Mimo trudnej
i niepewnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, która wymagała od nas dużej elastyczności, utrzymujemy najwyższe standardy. Każdego dnia odpowiadamy na potrzeby naszych klientów. Jakość obsługi na najwyższym poziomie pozostaje naszym priorytetem,
a eksperci zgodnie to potwierdzają– mówi Artur Klimczak, Prezes Zarządu Getin Noble Banku.
Ranking „Przyjazny Bank Newsweeka” został zrealizowany we współpracy z firmą badawczą agencją badawczą Minds & Roses i bazował na metodzie tajemniczego klienta. W lipcu
i sierpniu tego roku audytorzy testowali usługi 13 banków posiadających przynajmniej 50 placówek stacjonarnych oraz 13 banków działających wyłącznie w internecie.
W kategorii "Bank dla Kowalskiego" testowano przede wszystkim procedurę otwarcia rachunku i jego aktywację w internecie oraz bezpośredni kontakt z doradcą, dotyczący usług i oferty banku. Eksperci oceniali jego kompetencje i zaangażowanie. Następnie do czasu zamknięcia konta, audytorzy kontaktowali się z bankiem i dokonywali podstawowych operacji już tylko kanałami zdalnymi. Testowali i oceniali usługi infolinii, internetowy system transakcyjny, pocztę, czat a także bankowość mobilną.
W kategorii "Bankowość zdalna” usługi testowano wyłącznie wirtualnymi kanałami komunikacji i operacji, nie licząc zamknięcia rachunku, jeśli w danym banku możliwe to było tylko w placówce. Pod uwagę brano łatwość aktywacji, przyjazność nawigacji oraz dodatkowe funkcjonalności aplikacji. A dodatkowo premiowano wszystkie nowe, wprowadzane przez banki usługi i funkcjonalności.
Od lat wysoka jakość obsługi w Getin Noble Banku jest regularnie doceniana w wielu niezależnych rankingach. Zarówno bankowość tradycyjna, jak i bankowość cyfrowa, systematycznie znajdują się na podium branżowych konkursów. Przez dwa lata z rzędu Getin Noble Bank zwyciężał w prestiżowym badaniu jakości usług bankowych Złoty Bankier. Eksperci potwierdzają, że profesjonalizm obsługi i dostosowana do oczekiwań Klientów oferta to wyróżniki Banku.

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.