Klienci ING Lease (Polska) podpiszą umowę leasingową za pomocą mSzafir
ING Lease (Polska) udostępniło swoim klientom, korzystającym z platformy Lease Now możliwość podpisania umów leasingowych z wykorzystaniem kwalifikowanego podpisu elektronicznego mSzafir. Dzięki dostarczanej przez KIR usłudze, przedsiębiorcy mogą dopełnić wszelkich formalności w sposób całkowicie zdalny. Dzięki dostarczanej przez KIR usłudze, przedsiębiorcy mogą dopełnić wszelkich formalności w sposób całkowicie zdalny.
mSzafir jest w pełni mobilnym kwalifikowanym podpisem elektronicznym, eliminującym potrzebę użycia czytnika i karty kryptograficznej, dzięki czemu umożliwia prowadzenie spraw prywatnych, biznesowych i urzędowych całkowicie online. Dostępny jest w dwóch wariantach – w wersji jednorazowej, służącej do podpisania pojedynczego dokumentu oraz z długim terminem ważności, do podpisywania wielu dokumentów. Od teraz, klienci ING mogą uzyskać podpis elektroniczny mSzafir do zdalnego podpisania umowy leasingowej w Lease Now, wykorzystując do tego inną usługę KIR, tj. mojeID, która pozwala na zdalne potwierdzanie tożsamości.
– W ING Lease (Polska) staramy się na bieżąco odpowiadać na zapotrzebowania naszych klientów. Już od jakiegoś czasu zachęcamy ich do korzystania z kwalifikowanych podpisów elektronicznych przy zawieraniu umowy leasingowej, dzięki czemu dopełnianie formalności przebiega sprawnie i wygodnie. Teraz, dzięki współpracy z KIR i wdrożeniu mSzafir w Lease Now, będą mogli złożyć e-podpis na umowie w dowolnym miejscu i czasie oraz z dowolnego urządzenia. Wierzymy, że to znacząco wpłynie na komfort świadczonych przez nas usług – podkreśla Arkadiusz Kuczera, Wiceprezes ING Lease (Polska) odpowiedzialny za Pion Rozwoju Biznesu i Obsługi Klienta.
Spółka ING Lease (Polska) jest obecna na rynku od ponad 25 lat. Jest jedną z największych instytucji leasingowych w Polsce. Wchodzi w skład Grupy Kapitałowej ING Banku Śląskiego S.A. ING Lease (Polska) jest liderem w finansowaniu maszyn i urządzeń, posiadając w swojej ofercie program ING Maszyny, ING Smart Factory czy też ostatnio uruchomioną platformę ING Lease Now.
– Wdrożenie mSzafir w ING Lease jest istotnym krokiem w kierunku podniesienia poziomu cyfryzacji branży leasingowej. Jestem przekonany, że rezultatem stosowania mSzafir będzie optymalizacja obiegu dokumentów w firmie naszego partnera, co przełoży się na poprawę komfortu pracy i przyczyni do uproszczenia relacji pomiędzy pracownikami a klientami – mówi Piotr Alicki, Prezes Zarządu KIR.
Kwalifikowany podpis elektroniczny mSzafir jest zgodny z wymaganiami rozporządzenia eIDAS i ma moc prawną równoważną podpisowi złożonemu własnoręcznie.

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.