Komunikaty PR

Klienci ING Lease (Polska) podpiszą umowę leasingową za pomocą mSzafir

2021-11-21  |  11:40
Biuro prasowe
Kontakt

ING Lease (Polska) udostępniło swoim klientom, korzystającym z platformy Lease Now możliwość podpisania umów leasingowych z wykorzystaniem kwalifikowanego podpisu elektronicznego mSzafir. Dzięki  dostarczanej przez KIR usłudze, przedsiębiorcy mogą dopełnić wszelkich formalności w sposób całkowicie zdalny. Dzięki  dostarczanej przez KIR usłudze, przedsiębiorcy mogą dopełnić wszelkich formalności w sposób całkowicie zdalny.

mSzafir jest w pełni mobilnym kwalifikowanym podpisem elektronicznym, eliminującym potrzebę użycia czytnika i karty kryptograficznej, dzięki czemu umożliwia prowadzenie spraw prywatnych, biznesowych i urzędowych całkowicie online. Dostępny jest w dwóch wariantach – w wersji jednorazowej, służącej do podpisania pojedynczego dokumentu oraz z długim terminem ważności, do podpisywania wielu dokumentów. Od teraz, klienci ING mogą uzyskać podpis elektroniczny mSzafir do zdalnego podpisania umowy leasingowej w Lease Now, wykorzystując do tego inną usługę KIR, tj. mojeID, która pozwala na zdalne potwierdzanie tożsamości.   

– W ING Lease (Polska) staramy się na bieżąco odpowiadać na zapotrzebowania naszych klientów. Już od jakiegoś czasu zachęcamy ich do korzystania z kwalifikowanych podpisów elektronicznych przy zawieraniu umowy leasingowej, dzięki czemu dopełnianie formalności przebiega sprawnie i wygodnie. Teraz, dzięki współpracy z KIR i wdrożeniu mSzafir w Lease Now, będą mogli złożyć e-podpis na umowie w dowolnym miejscu i czasie oraz z dowolnego urządzenia. Wierzymy, że to znacząco wpłynie na komfort świadczonych przez nas usług – podkreśla Arkadiusz Kuczera, Wiceprezes ING Lease (Polska) odpowiedzialny za Pion Rozwoju Biznesu i Obsługi Klienta.

Spółka ING Lease (Polska) jest obecna na rynku od ponad 25 lat. Jest jedną z największych instytucji leasingowych w Polsce. Wchodzi w skład Grupy Kapitałowej ING Banku Śląskiego S.A. ING Lease (Polska) jest liderem w finansowaniu maszyn i urządzeń, posiadając w swojej ofercie program ING Maszyny, ING Smart Factory czy też ostatnio uruchomioną platformę ING Lease Now.

Wdrożenie mSzafir w ING Lease jest istotnym krokiem w kierunku podniesienia poziomu cyfryzacji branży leasingowej. Jestem przekonany, że rezultatem stosowania mSzafir będzie optymalizacja obiegu dokumentów w firmie naszego partnera, co przełoży się na poprawę komfortu pracy i przyczyni do uproszczenia relacji pomiędzy pracownikami a klientami – mówi Piotr Alicki, Prezes Zarządu KIR.

Kwalifikowany podpis elektroniczny mSzafir jest zgodny z wymaganiami rozporządzenia eIDAS i ma moc prawną równoważną podpisowi złożonemu własnoręcznie.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bankowość VeloPodróże: na wyjazd spakuj krem z filtrem, okulary i aplikację VeloBanku Biuro prasowe
2024-07-16 | 14:00

VeloPodróże: na wyjazd spakuj krem z filtrem, okulary i aplikację VeloBanku

Korzystasz z lata, pakując walizkę i ruszając w podróż? Niezależnie od tego, czy wybierasz zagraniczne wojaże, czy planujesz odkrywać uroki polskiego wybrzeża lub gór, ważne
Bankowość Magic Mouse w gratisie dla firm w VeloBanku dzięki bolttech
2024-07-11 | 09:45

Magic Mouse w gratisie dla firm w VeloBanku dzięki bolttech

Doświadczeni przedsiębiorcy wiedzą, że ten, kto używa nowych technologii zyskuje przewagę. Skuteczne prowadzenie firmy to także umiejętność korzystania z okazji, a taką w obszarze
Bankowość Raport VeloBanku: 10,5 proc. PKB – tyle warta jest cyfrowa gospodarka Polski
2024-07-10 | 14:20

Raport VeloBanku: 10,5 proc. PKB – tyle warta jest cyfrowa gospodarka Polski

W 2023 r. łączna wielkość gospodarki cyfrowej w Polsce wyniosła blisko 360 mld PLN i gdyby była oddzielnym sektorem odpowiadałaby 10,5 proc. wartości polskiego PKB. To ciągle mniej niż

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.