Konrad Księżopolski na nowym stanowisku w Haitong Banku
Konrad Księżopolski został Dyrektorem Wykonawczym w dziale M&A Haitong Banku w Warszawie. Na obecnym stanowisku wykorzystywać będzie doświadczenie zdobyte przez lata pracy w biurze maklerskim banku, gdzie zajmował się spółkami z sektorów TMT (technologia, media, telekomunikacja) oraz handlu detalicznego/e-commerce. Władze polskiego oddziału podkreślają, że liczą na kolejne lata współpracy z ekspertem.
Na stanowisku Dyrektora Wykonawczego w Dziale M&A w Haitong Banku w Warszawie, Konrad Księżopolski odpowiada za generowanie i strukturyzację nowych transakcji. Ekspert skupia się na sektorach nowych technologii oraz handlu detalicznego/e-commerce – to między innymi takim spółkom poświęcał szczególną uwagę przez ostatnie lata pracy w banku, kiedy zajmował stanowisko Szefa Działu Analiz.
– Konrad Księżopolski to nie tylko człowiek z dużym doświadczeniem w sektorze finansowym oraz ponadprzeciętną znajomością spółek zajmujących się szeroko pojętymi nowymi technologiami. To także wieloletni członek naszego zespołu. Właśnie dlatego zależało nam bardzo, by mimo reorganizacji naszej działalności, wypracować model dalszej współpracy. To że udało nam się znaleźć sposób, by zatrzymać Konrada w naszych strukturach uważam za ogromy sukces. Jestem przekonany, że czeka nas jeszcze wiele wspólnych projektów – mówi Ryszard Hermanowski, Dyrektor Zarządzający w Polskim Oddziale Haitong Banku.
Konrad Księżopolski to ekspert z niemal 20-letnim doświadczeniem na rynku finansowym. Jest absolwentem warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończył dwa kierunki – Bankowość i Finanse oraz Zarządzanie i Marketing. Pracę rozpoczynał w Domu Maklerskim Banku Millenium oraz w Wood&Company. W 2011 roku dołączył do zespołu warszawskiego oddziału Espirito Santo Investment Bank – banku inwestycyjnego, który w 2013 roku został przejęty przez Grupę Haitong.
Pracując w biurze maklerskim Haitong Banku Konrad Księżopolski był wielokrotnie uznawany jednym z najlepszych analityków giełdowych w Polsce. Od 2013 roku Konrad Księżopolski rok rocznie wygrywał bądź zajmował czołowe pozycje w rankingu analityków giełdowych Gazety giełdy i inwestorów Parkiet w sektorach TMT/gaming/detal/e-commerce.
Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy
Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta
Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.