Konrad Księżopolski na nowym stanowisku w Haitong Banku
Konrad Księżopolski został Dyrektorem Wykonawczym w dziale M&A Haitong Banku w Warszawie. Na obecnym stanowisku wykorzystywać będzie doświadczenie zdobyte przez lata pracy w biurze maklerskim banku, gdzie zajmował się spółkami z sektorów TMT (technologia, media, telekomunikacja) oraz handlu detalicznego/e-commerce. Władze polskiego oddziału podkreślają, że liczą na kolejne lata współpracy z ekspertem.
Na stanowisku Dyrektora Wykonawczego w Dziale M&A w Haitong Banku w Warszawie, Konrad Księżopolski odpowiada za generowanie i strukturyzację nowych transakcji. Ekspert skupia się na sektorach nowych technologii oraz handlu detalicznego/e-commerce – to między innymi takim spółkom poświęcał szczególną uwagę przez ostatnie lata pracy w banku, kiedy zajmował stanowisko Szefa Działu Analiz.
– Konrad Księżopolski to nie tylko człowiek z dużym doświadczeniem w sektorze finansowym oraz ponadprzeciętną znajomością spółek zajmujących się szeroko pojętymi nowymi technologiami. To także wieloletni członek naszego zespołu. Właśnie dlatego zależało nam bardzo, by mimo reorganizacji naszej działalności, wypracować model dalszej współpracy. To że udało nam się znaleźć sposób, by zatrzymać Konrada w naszych strukturach uważam za ogromy sukces. Jestem przekonany, że czeka nas jeszcze wiele wspólnych projektów – mówi Ryszard Hermanowski, Dyrektor Zarządzający w Polskim Oddziale Haitong Banku.
Konrad Księżopolski to ekspert z niemal 20-letnim doświadczeniem na rynku finansowym. Jest absolwentem warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończył dwa kierunki – Bankowość i Finanse oraz Zarządzanie i Marketing. Pracę rozpoczynał w Domu Maklerskim Banku Millenium oraz w Wood&Company. W 2011 roku dołączył do zespołu warszawskiego oddziału Espirito Santo Investment Bank – banku inwestycyjnego, który w 2013 roku został przejęty przez Grupę Haitong.
Pracując w biurze maklerskim Haitong Banku Konrad Księżopolski był wielokrotnie uznawany jednym z najlepszych analityków giełdowych w Polsce. Od 2013 roku Konrad Księżopolski rok rocznie wygrywał bądź zajmował czołowe pozycje w rankingu analityków giełdowych Gazety giełdy i inwestorów Parkiet w sektorach TMT/gaming/detal/e-commerce.
Bezpieczna rozmowa z VeloBankiem dzięki elektronicznej wizytówce pracownika
Black Friday: polując na okazje, nie daj się złowić oszustom
Black Week: Polacy polują na produkty, które wcześniej odłożyli na półkę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.