Marcin Kasiński dołączył do zespołu Polskiego Oddziału Haitong Banku
Do zespołu Polskiego Oddziału Haitong Banku dołączył Marcin Kasiński. Finansista posiada ponad 25-letnie doświadczenie, które zdobywał zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Na stanowisku Dyrektora Wykonawczego w Departamencie Bankowości Inwestycyjnej, odpowiedzialny jest za nowe transakcje kapitałowe i dłużne oraz te w obszarze fuzji i przejęć. Władze Polskiego Oddziału Haitong Banku podkreślają, że to kolejny krok w poszerzaniu kompetencji całego zespołu.
W branży finansowej Marcin Kasiński znany jest przede wszystkim jako osoba zaangażowana w strukturyzowanie wykupu LBO Polkomtela (3,4 mld EUR) oraz transakcję dla węgierskiego MOL (1,5 mld EUR). Oba projekty zostały uhonorowane tytułem Deal of the Year, przyznawanym przez IFR oraz Global Capital. Przed dołączeniem do Polskiego Oddziału Haitong Banku, pracował w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska, gdzie do jego obowiązków należała realizacja emisji dłużnych i kapitałowych.
Na stanowisku Dyrektora Wykonawczego w Departamencie Bankowości Inwestycyjnej w Polskim Oddziale Haitong Banku, Marcin Kasiński odpowiada za generowanie i strukturyzację nowych transakcji w obszarach M&A, Equity Capital Markets oraz Debt Capital Markets.
Niezmiennie szukamy do naszego zespołu osób, które swoją wiedzą mogłyby wzmacniać wartość Haitong Banku w Polsce. Marcin Kasiński ma ponad 25 lat doświadczenia. Pracował w największych, międzynarodowych podmiotach związanych z bankowością inwestycyjną. W trakcie swojej dotychczasowej kariery zaaranżował ponad 150 złożonych transakcji dla dużych korporacji, agencji rządowych i instytucji finansowych. Jestem dumny mogąc go powitać w naszym zespole i liczę, że jego wiedza i kompetencje umocnią nasz Departament Bankowości Inwestycyjnej - mówi Ryszard Hermanowski, Head of Investment Banking Haitong Bank w Polsce.
Marcin Kasiński większość swojej kariery spędził w londyńskim City. To właśnie tam, w podmiotach takich jak inwestycyjna część Credit Agricole, w banku Societe Generale oraz w SMBC zdobywał doświadczenie w obszarze długu, relacji z klientami oraz doradztwa, nadzorując region Europy Centralnej, Bliskiego Wschodu i Afryki. Po powrocie do kraju był Dyrektorem Zarządzającym Banku Gospodarstwa Krajowego odpowiedzialnym za Pion Inwestycji Kapitałowych i Współpracy Międzynarodowej. Jego doświadczenie obejmuje również funkcje w radach nadzorczych MCI Capital, funduszu infrastrukturalnego Marguerite oraz KFK S.A. Marcin Kasiński jest absolwentem studiów podyplomowych Politechniki Wrocławskiej i Central Connecticut State University.
Black Friday: polując na okazje, nie daj się złowić oszustom
Black Week: Polacy polują na produkty, które wcześniej odłożyli na półkę
VeloBank otworzył nową placówkę partnerską w Turku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.