Marcin Kasiński dołączył do zespołu Polskiego Oddziału Haitong Banku
Do zespołu Polskiego Oddziału Haitong Banku dołączył Marcin Kasiński. Finansista posiada ponad 25-letnie doświadczenie, które zdobywał zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Na stanowisku Dyrektora Wykonawczego w Departamencie Bankowości Inwestycyjnej, odpowiedzialny jest za nowe transakcje kapitałowe i dłużne oraz te w obszarze fuzji i przejęć. Władze Polskiego Oddziału Haitong Banku podkreślają, że to kolejny krok w poszerzaniu kompetencji całego zespołu.
W branży finansowej Marcin Kasiński znany jest przede wszystkim jako osoba zaangażowana w strukturyzowanie wykupu LBO Polkomtela (3,4 mld EUR) oraz transakcję dla węgierskiego MOL (1,5 mld EUR). Oba projekty zostały uhonorowane tytułem Deal of the Year, przyznawanym przez IFR oraz Global Capital. Przed dołączeniem do Polskiego Oddziału Haitong Banku, pracował w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska, gdzie do jego obowiązków należała realizacja emisji dłużnych i kapitałowych.
Na stanowisku Dyrektora Wykonawczego w Departamencie Bankowości Inwestycyjnej w Polskim Oddziale Haitong Banku, Marcin Kasiński odpowiada za generowanie i strukturyzację nowych transakcji w obszarach M&A, Equity Capital Markets oraz Debt Capital Markets.
Niezmiennie szukamy do naszego zespołu osób, które swoją wiedzą mogłyby wzmacniać wartość Haitong Banku w Polsce. Marcin Kasiński ma ponad 25 lat doświadczenia. Pracował w największych, międzynarodowych podmiotach związanych z bankowością inwestycyjną. W trakcie swojej dotychczasowej kariery zaaranżował ponad 150 złożonych transakcji dla dużych korporacji, agencji rządowych i instytucji finansowych. Jestem dumny mogąc go powitać w naszym zespole i liczę, że jego wiedza i kompetencje umocnią nasz Departament Bankowości Inwestycyjnej - mówi Ryszard Hermanowski, Head of Investment Banking Haitong Bank w Polsce.
Marcin Kasiński większość swojej kariery spędził w londyńskim City. To właśnie tam, w podmiotach takich jak inwestycyjna część Credit Agricole, w banku Societe Generale oraz w SMBC zdobywał doświadczenie w obszarze długu, relacji z klientami oraz doradztwa, nadzorując region Europy Centralnej, Bliskiego Wschodu i Afryki. Po powrocie do kraju był Dyrektorem Zarządzającym Banku Gospodarstwa Krajowego odpowiedzialnym za Pion Inwestycji Kapitałowych i Współpracy Międzynarodowej. Jego doświadczenie obejmuje również funkcje w radach nadzorczych MCI Capital, funduszu infrastrukturalnego Marguerite oraz KFK S.A. Marcin Kasiński jest absolwentem studiów podyplomowych Politechniki Wrocławskiej i Central Connecticut State University.

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.