mDowód zamiast plastiku w placówkach VeloBanku
Po możliwości założenia VeloKonta z pomocą aplikacji mObywatel i uczestnictwa w akcji Sadzimy razem #VeloLas, od 1 września br. VeloBank jest gotowy na weryfikację tożsamości klientów w placówkach oraz u pośredników za pomocą mDowodu. To nowość wprowadzona w najnowszej wersji aplikacji mObywatel 2.0.
W bieżącej odsłonie aplikacji rządowej - mObywatel 2.0 Polacy znajdą mDowód, czyli nowy e-dokument, który potwierdza ich tożsamość, eliminując w wielu sytuacjach konieczność prezentowania fizycznego dowodu osobistego czy paszportu. Taką metodę weryfikacji danych od 1 września br. honorują w swoich placówkach banki, w tym VeloBank.
Klienci VeloBanku korzystają z udogodnień jakie daje rządowa aplikacja mObywatel od listopada zeszłego roku, gdy w życie weszła oferta VeloKonta. Z jej pomocą mogą automatycznie wypełnić swoimi danymi osobowymi wniosek o założenie rachunku osobistego. Zmniejsza to możliwość pomyłki w danych, daje możliwość złożenia wniosku w dowolnym miejscu i czasie oraz przyśpiesza cały proces, bo nie ma potrzeby samodzielnego wpisywania informacji. Dodatkowo, od czerwca br. VeloBank za każde założenie VeloKonta z użyciem aplikacji mObywatel, zasadzi drzewo w polskich lasach w imieniu nowego klienta, łącząc wykorzystanie wygodnej technologii z działaniami na rzecz środowiska. Liczba VeloDrzew sięga już prawie 3000 sztuk i ciągle rośnie.
– W VeloBanku dbamy o jak największą cyfrową dostępność naszych usług. Dzisiaj coraz więcej osób nosi przy sobie smartfon, który już dawno przestał służyć wyłącznie do komunikacji. Zastępuje wiele dokumentów i kart płatniczych. Jest naszym oknem na świat, do którego wchodzimy poprzez aplikację mobilną banku. Nową odsłonę „mobilki” VeloBanku zaprezentowaliśmy kilka miesięcy temu. Projektowaliśmy ją z myślą o fanach tego typu rozwiązań. Dziś dzięki mDowodowi, udostępnionemu w aplikacji mObywatel, otwieramy kolejne możliwości w posługiwaniu się cyfrowym portfelem. Wchodzimy na nowy poziom bankowania, w którym tradycyjny dowód tożsamości nie jest potrzebny. Wystarczy zeskanowanie QR kodu dostępnego w naszych oddziałach, a dane osobowe, z wizerunkiem włącznie, zostaną automatycznie przekazane z rejestrów państwowych. Zapraszamy do Świata Bardziej Velo, gdzie finanse są w zasięgu kilku kliknięć – mówi Przemysław Koch, Członek Zarządu VeloBanku odpowiedzialny za Pion Operacji i IT.
Osoby, które będą chciały skorzystać z elektronicznej możliwości identyfikacji i weryfikacji swojej tożsamości w placówce VeloBanku, powinny mieć zainstalowaną najnowszą wersję aplikacji – czyli mObywatela 2.0 i dodany w niej mDowód. W oddziałach banku znajdą kod QR przy stanowiskach doradców, którym potwierdzą swoją tożsamość. Wystarczy zalogować się do aplikacji mObywatel, kliknąć na „kod QR” w dolnym menu ekranu, wybrać opcję „Zeskanuj kod QR” i zrobić to przy pomocy aparatu w telefonie lub wpisać kod przypisany do kodu QR, który wyświetli się obok niego na ekranie. Po wykonaniu tych czynności na ekranie telefonu pojawi się informacja o udostępnianych danych oraz to, komu zostają one przekazane. Po wybraniu mDowodu jako domyślnego dokumentu i kliknięciu „Udostępnij dane”, pracownik banku będzie widział je na swoim urządzeniu i na ich podstawie dokona weryfikacji.
Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy
Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta
Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.