mDowód zamiast plastiku w placówkach VeloBanku
Po możliwości założenia VeloKonta z pomocą aplikacji mObywatel i uczestnictwa w akcji Sadzimy razem #VeloLas, od 1 września br. VeloBank jest gotowy na weryfikację tożsamości klientów w placówkach oraz u pośredników za pomocą mDowodu. To nowość wprowadzona w najnowszej wersji aplikacji mObywatel 2.0.
W bieżącej odsłonie aplikacji rządowej - mObywatel 2.0 Polacy znajdą mDowód, czyli nowy e-dokument, który potwierdza ich tożsamość, eliminując w wielu sytuacjach konieczność prezentowania fizycznego dowodu osobistego czy paszportu. Taką metodę weryfikacji danych od 1 września br. honorują w swoich placówkach banki, w tym VeloBank.
Klienci VeloBanku korzystają z udogodnień jakie daje rządowa aplikacja mObywatel od listopada zeszłego roku, gdy w życie weszła oferta VeloKonta. Z jej pomocą mogą automatycznie wypełnić swoimi danymi osobowymi wniosek o założenie rachunku osobistego. Zmniejsza to możliwość pomyłki w danych, daje możliwość złożenia wniosku w dowolnym miejscu i czasie oraz przyśpiesza cały proces, bo nie ma potrzeby samodzielnego wpisywania informacji. Dodatkowo, od czerwca br. VeloBank za każde założenie VeloKonta z użyciem aplikacji mObywatel, zasadzi drzewo w polskich lasach w imieniu nowego klienta, łącząc wykorzystanie wygodnej technologii z działaniami na rzecz środowiska. Liczba VeloDrzew sięga już prawie 3000 sztuk i ciągle rośnie.
– W VeloBanku dbamy o jak największą cyfrową dostępność naszych usług. Dzisiaj coraz więcej osób nosi przy sobie smartfon, który już dawno przestał służyć wyłącznie do komunikacji. Zastępuje wiele dokumentów i kart płatniczych. Jest naszym oknem na świat, do którego wchodzimy poprzez aplikację mobilną banku. Nową odsłonę „mobilki” VeloBanku zaprezentowaliśmy kilka miesięcy temu. Projektowaliśmy ją z myślą o fanach tego typu rozwiązań. Dziś dzięki mDowodowi, udostępnionemu w aplikacji mObywatel, otwieramy kolejne możliwości w posługiwaniu się cyfrowym portfelem. Wchodzimy na nowy poziom bankowania, w którym tradycyjny dowód tożsamości nie jest potrzebny. Wystarczy zeskanowanie QR kodu dostępnego w naszych oddziałach, a dane osobowe, z wizerunkiem włącznie, zostaną automatycznie przekazane z rejestrów państwowych. Zapraszamy do Świata Bardziej Velo, gdzie finanse są w zasięgu kilku kliknięć – mówi Przemysław Koch, Członek Zarządu VeloBanku odpowiedzialny za Pion Operacji i IT.
Osoby, które będą chciały skorzystać z elektronicznej możliwości identyfikacji i weryfikacji swojej tożsamości w placówce VeloBanku, powinny mieć zainstalowaną najnowszą wersję aplikacji – czyli mObywatela 2.0 i dodany w niej mDowód. W oddziałach banku znajdą kod QR przy stanowiskach doradców, którym potwierdzą swoją tożsamość. Wystarczy zalogować się do aplikacji mObywatel, kliknąć na „kod QR” w dolnym menu ekranu, wybrać opcję „Zeskanuj kod QR” i zrobić to przy pomocy aparatu w telefonie lub wpisać kod przypisany do kodu QR, który wyświetli się obok niego na ekranie. Po wykonaniu tych czynności na ekranie telefonu pojawi się informacja o udostępnianych danych oraz to, komu zostają one przekazane. Po wybraniu mDowodu jako domyślnego dokumentu i kliknięciu „Udostępnij dane”, pracownik banku będzie widział je na swoim urządzeniu i na ich podstawie dokona weryfikacji.

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.