Komunikaty PR

Mike Laven: generał cichej gwiazdy fintechu

2020-11-23  |  10:00
Biuro prasowe

Londyński Currencycloud, doceniany przez dużych, uznanych inwestorów, najlepiej czuje się w cieniu wielkich marek, którym oferuje swój produkt. Choć technologia spółki pozwoliła przetransferować już ponad 50 mld USD między 180 krajami to jej prezes Mike Laven mówi wprost: dopiero się rozpędzamy. 

- Robimy jeden z najważniejszych projektów w fintechu z gatunku tych, o których nikt nie słyszał. Fakt, że jako Currencycloud pracujemy z biznesem, a nie z klientem końcowym, jest głęboko przemyślany. To jest może mało sexy biznes, ale zarazem bardzo rentowny, lepszy niż konsumencki model rozwoju – tłumaczył w jednym z wywiadów Mark Laven, prezes Currencycloud, o którym bardzo głośno było na początku roku. 

To właśnie Laven będzie jednym z kluczowych mówców nadchodzącego Impact finance’20. Ma mocny mandat do tego, by być słuchanym: na początku 2020 r. mający swoje korzenie w Londynie Currencycloud z przytupem rozpoczął 9. rok działalności – firma z branży fintech pozyskała w wówczas 80 mln USD dodatkowego finansowania. Łącznie kierowana od samego początku przez Lavena spółka (choć nie jest on jej założycielem i pomysłodawcą), pozyskała już 140 mln USD. Co tak kusi inwestorów? Jednym z argumentów jest sam Laven, który po tym, jak po kilku latach porzucił karierę w ONZ, już od ponad 25 lat zajmuje się rozwojem fintechów. Jeśli popatrzeć na jego metrykę to Laven jest niejednokrotnie o pokolenie starszy o szefów „młodych gniewnych” z fintechowej półki. Co nie znaczy, że jest mniej od nich energiczny lub skuteczny. 

Od Starlinga do Revoluta

Dowód? Rozwiązania Currencycloud do tej pory pozwoliły przetransferować ponad 50 mld USD między około 180 krajami. A to wszystko za pomocą 85 interfejsów API Currencycloud, które obejmują takie obszary, jak: odbieranie pieniędzy przychodzących (pomaganie klientom w płatnościach), wymiana walut, płatności wychodzące czy usługi portfela cyfrowego obsługujących wiele walut. 

 - Tak oto zbliża się koniec ekspansji Western Union i im podobnych – wieszczą eksperci, wskazując na łatwość, z jaką Currencycloud zdobywa rynek.

Czym w istocie jest technologia spółki? To działający w tle, w formule „white label” szereg rozwiązań integrujących technologie i systemy transferowe różnych banków oraz krajów. Pozwalają one oferować m.in. fintechowe, tak lubiane transfery pieniężne. Stąd z tych rozwiązań korzystają m.in. Visa, Standard Bank czy Starling, ale również neobanki takie jak: Monzo, Moneze, Revolut czy Dwolla.

- Nie zamierzamy konkurować z naszymi klientami. Nasza marka jest niewidoczna na rynku. Działamy w segmencie, który nazwaliśmy „zaszytymi finansami” – tłumaczy Mike Laven.

Szybkość nad zyski

W praktyce oznacza to, że 350 speców londyńskiego fintechu wycenianego wiosną br. (wg estymacji TechCruncha) na ok. 220 mln USD, pracuje nad tym by „zaszyty” kod przyspieszał transgraniczny obrót kapitałem. To właśnie Currrencycloud zapewnia kluczową łatkę, dzięki której np. Revolut w kilka sekund realizuje operacje pieniężne w niemalże każdej walucie. Gość Impact finance’20, prywatnie zapalony pianista i filantrop, przekonuje, że jego fintech wciąż ma jeszcze przed sobą wiele do zrobienia.

- Naszym celem na teraz nie jest zysk za wszelką cenę. To nie ten etap. Teraz chcemy pokazać, że jesteśmy w stanie szybko zdobywać kolejne rynki i jednocześnie stawać się jeszcze lepsi w tym, w czym się specjalizujemy. Łatwe, szybkie i bezpieczne przesuwanie czy przemieszczanie wartości w świecie finansów wymaga dalszej integracji i uproszczenia. To właśnie dlatego jesteśmy w Currencycloud - uważa Mark Levin.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bankowość Nawet 30 proc. rabatu i odroczona płatność na wiosenne zakupy w duchu slow Biuro prasowe
2024-03-26 | 15:20

Nawet 30 proc. rabatu i odroczona płatność na wiosenne zakupy w duchu slow

VeloMarket, marketplace wspierający zrównoważone wybory, zyskał metodę płatności BLIK – Płacę Później[1]. Teraz za wszystkie zakupy, niezależnie od wartości koszyka,
Bankowość VeloBank kontynuuje sponsoring VIA Dolny Śląsk. Stworzył własną drużynę kolarską
2024-03-22 | 12:20

VeloBank kontynuuje sponsoring VIA Dolny Śląsk. Stworzył własną drużynę kolarską

VeloBank po raz kolejny został sponsorem tytularnym VIA Dolny Śląsk, popularnego cyklu szosowych wyścigów kolarskich dla amatorów. Po sukcesie zeszłorocznej edycji, rozwinął
Bankowość Pozwól rozkwitnąć oszczędnościom z Lokatą wiosenną VeloBanku
2024-03-21 | 10:10

Pozwól rozkwitnąć oszczędnościom z Lokatą wiosenną VeloBanku

Słoneczne poranki i cieplejsze popołudnia dają Ci więcej energii niż zwykle? Spożytkuj siły na realizację planów dzięki Lokacie wiosennej VeloBanku. Można zyskać 5 proc.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres MOVE

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Sektor ochrony zdrowia odpowiada za większe emisje CO2 niż lotnictwo. Zielone zmiany wymagają drastycznego przyspieszenia

Sektor ochrony zdrowia ponosi znaczące konsekwencje wynikające z rosnącej liczby ekstremalnych zjawisk klimatycznych, ale też poważnego zanieczyszczenia powietrza, a koszty z tym związane będą rosły. Z drugiej strony sam sektor też się przyczynia do zmian klimatycznych – odpowiada za 4 proc. emisji CO2, czym wyprzedza takie branże jak żegluga czy lotnictwo. O potrzebie przyspieszenia zielonych zmian w ochronie zdrowia coraz więcej się mówi, ale to wymaga konkretnych działań. Temu ma służyć powołana właśnie do życia Zielona Koalicja dla Zdrowia, w której uczestniczy prawie 30 podmiotów i której patronuje m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia.

Ochrona środowiska

Nowa kadencja samorządów pod znakiem działań energetycznych i klimatycznych. 15 mld euro z UE może przyspieszyć zmiany w tym zakresie

Do wyborów samorządowych pozostał nieco ponad tydzień. Jak pokazuje nowy raport Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, na samorządowców nadchodzącej kadencji będzie czekać wiele wyzwań związanych z energetyką i polityką klimatyczną, które wynikają zarówno z regulacji UE, jak i oczekiwań społecznych. Jednak w praktyce możliwości aktywnego działania samorządów w tym obszarze są tak szerokie, jak umożliwiają im to regulacje prawne. – Tutaj pewnych rozwiązań po prostu nie ma albo są w dość dokuczliwy sposób szczegółowe i stwarzają samorządom duże trudności. Dlatego potrzebna jest interwencja rządu, żeby umożliwić samorządom aktywne działania – ocenia dr Wojciech Szymalski, prezes Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Prawo

Postęp technologiczny rewolucjonizuje pracę specjalistów ds. finansów. Stają się strategicznymi doradcami biznesu

Częste zmiany regulacyjne i postęp technologiczny wymuszają na specjalistach ds. finansów ciągłe nabywanie nowych kompetencji, doszkalanie i uaktualnianie swojej wiedzy. Ci, którzy potrafią się dostosować do szybkich zmian i wesprzeć swoimi umiejętnościami rozwój biznesu, mogą jednak liczyć na większe możliwości rozwoju kariery. – Finanse operują w świecie, który coraz szybciej się zmienia. To powoduje, że w przyszłości ludzie z obszaru finansów będą musieli poświęcać dużo więcej energii na to, żeby dotrzymać tempa – mówi Kuba Neneman, head of finance.ai, commercial data science manager w Shellu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.