Komunikaty PR

Mike Laven: generał cichej gwiazdy fintechu

2020-11-23  |  10:00
Biuro prasowe

Londyński Currencycloud, doceniany przez dużych, uznanych inwestorów, najlepiej czuje się w cieniu wielkich marek, którym oferuje swój produkt. Choć technologia spółki pozwoliła przetransferować już ponad 50 mld USD między 180 krajami to jej prezes Mike Laven mówi wprost: dopiero się rozpędzamy. 

- Robimy jeden z najważniejszych projektów w fintechu z gatunku tych, o których nikt nie słyszał. Fakt, że jako Currencycloud pracujemy z biznesem, a nie z klientem końcowym, jest głęboko przemyślany. To jest może mało sexy biznes, ale zarazem bardzo rentowny, lepszy niż konsumencki model rozwoju – tłumaczył w jednym z wywiadów Mark Laven, prezes Currencycloud, o którym bardzo głośno było na początku roku. 

To właśnie Laven będzie jednym z kluczowych mówców nadchodzącego Impact finance’20. Ma mocny mandat do tego, by być słuchanym: na początku 2020 r. mający swoje korzenie w Londynie Currencycloud z przytupem rozpoczął 9. rok działalności – firma z branży fintech pozyskała w wówczas 80 mln USD dodatkowego finansowania. Łącznie kierowana od samego początku przez Lavena spółka (choć nie jest on jej założycielem i pomysłodawcą), pozyskała już 140 mln USD. Co tak kusi inwestorów? Jednym z argumentów jest sam Laven, który po tym, jak po kilku latach porzucił karierę w ONZ, już od ponad 25 lat zajmuje się rozwojem fintechów. Jeśli popatrzeć na jego metrykę to Laven jest niejednokrotnie o pokolenie starszy o szefów „młodych gniewnych” z fintechowej półki. Co nie znaczy, że jest mniej od nich energiczny lub skuteczny. 

Od Starlinga do Revoluta

Dowód? Rozwiązania Currencycloud do tej pory pozwoliły przetransferować ponad 50 mld USD między około 180 krajami. A to wszystko za pomocą 85 interfejsów API Currencycloud, które obejmują takie obszary, jak: odbieranie pieniędzy przychodzących (pomaganie klientom w płatnościach), wymiana walut, płatności wychodzące czy usługi portfela cyfrowego obsługujących wiele walut. 

 - Tak oto zbliża się koniec ekspansji Western Union i im podobnych – wieszczą eksperci, wskazując na łatwość, z jaką Currencycloud zdobywa rynek.

Czym w istocie jest technologia spółki? To działający w tle, w formule „white label” szereg rozwiązań integrujących technologie i systemy transferowe różnych banków oraz krajów. Pozwalają one oferować m.in. fintechowe, tak lubiane transfery pieniężne. Stąd z tych rozwiązań korzystają m.in. Visa, Standard Bank czy Starling, ale również neobanki takie jak: Monzo, Moneze, Revolut czy Dwolla.

- Nie zamierzamy konkurować z naszymi klientami. Nasza marka jest niewidoczna na rynku. Działamy w segmencie, który nazwaliśmy „zaszytymi finansami” – tłumaczy Mike Laven.

Szybkość nad zyski

W praktyce oznacza to, że 350 speców londyńskiego fintechu wycenianego wiosną br. (wg estymacji TechCruncha) na ok. 220 mln USD, pracuje nad tym by „zaszyty” kod przyspieszał transgraniczny obrót kapitałem. To właśnie Currrencycloud zapewnia kluczową łatkę, dzięki której np. Revolut w kilka sekund realizuje operacje pieniężne w niemalże każdej walucie. Gość Impact finance’20, prywatnie zapalony pianista i filantrop, przekonuje, że jego fintech wciąż ma jeszcze przed sobą wiele do zrobienia.

- Naszym celem na teraz nie jest zysk za wszelką cenę. To nie ten etap. Teraz chcemy pokazać, że jesteśmy w stanie szybko zdobywać kolejne rynki i jednocześnie stawać się jeszcze lepsi w tym, w czym się specjalizujemy. Łatwe, szybkie i bezpieczne przesuwanie czy przemieszczanie wartości w świecie finansów wymaga dalszej integracji i uproszczenia. To właśnie dlatego jesteśmy w Currencycloud - uważa Mark Levin.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bankowość Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy Biuro prasowe
2024-12-23 | 14:45

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

VeloBank otworzył swoją pierwszą placówkę w Grudziądzu, zlokalizowaną w centrum miasta przy ul. Mickiewicza 22, zaledwie kilka kroków od starówki. Dzięki dogodnej
Bankowość Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta
2024-12-23 | 11:00

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Święta to czas, który kojarzy się ze spotkaniami w gronie rodziny i obdarowywaniem bliskich upominkami, ale to nie wszystko. Polacy kultywują tradycję dzielenia się i nie zapominają
Bankowość Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
2024-12-20 | 11:50

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej

Koniec grudnia to czas na upominki. W tym roku można się ich spodziewać nie tylko od Świętego Mikołaja, ale również od VeloBanku, który przygotował dla klientów kilka

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Edukacja

Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami

Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.

Fundusze unijne

Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty

Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.