MSCI podnosi rating ESG BFF do poziomu AA
BFF Banking Group
ul. Kilińskiego 66
91-118 Łódź
ewelina.kolad|bff.com| |ewelina.kolad|bff.com
+48 42 272 82 90
https://pl.bff.com/pl/
BFF Banking Group ogłasza podwyższenie z BBB do AA ratingu ESG przyznanego przez MSCI, wiodącą międzynarodową agencję ratingową ESG, która analizuje około trzech tysięcy spółek na całym świecie.
MSCI plasuje BFF w najwyższym przedziale punktowym w porównaniu z podobnymi spółkami w zakresie kwestii związanych z zarządzaniem. Analiza podkreśla, że Rada Nadzorcza BFF ma niezależną większość i dzieli role przewodniczącego i prezesa, co może wzmocnić nadzór nad zarządzaniem.
Ranking wskazuje również na wartość inicjatyw BFF w zakresie zarządzania talentami, ze szczególnym uwzględnieniem regularnych badań zaangażowania pracowników i programów szkoleniowych dla zatrudnionych.
Massimiliano Belingheri, CEO BFF Banking Group, powiedział: "Wyniki, które uznaje rating ESG MCSI i które plasują nas w najwyższym przedziale punktowym wśród globalnych odpowiedników, są dla nas źródłem gratyfikacji i dalszej zachęty do kontynuowania ścieżki zrównoważonego wzrostu".
MSCI ESG Research zapewnia ratingi ESG MSCI spółkom publicznym i prywatnym na całym świecie, w skali od AAA (lider) do CCC (opieszały), w oparciu o ich ekspozycję na specyficzne dla danego sektora ryzyka ESG i ich zdolność do zarządzania tymi czynnikami w stosunku do odpowiedników.
BFF Banking Group
BFF Banking Group jest wiodącym, niezależnym graczem w Europie, specjalizującym się w faktoringu i zarządzaniu należnościami administracji publicznej, usługach związanych z instrumentami kapitałowymi, płatnościami bankowymi i korporacyjnymi. Grupa działa we Włoszech, Chorwacji, Czechach, Francji, Grecji, Polsce, Portugalii, Słowacji i Hiszpanii. Jest obecna także w Niemczech, Holandii i Irlandii, gdzie oferuje depozyty on-line. Obsługuje w sumie 12 państw w całej Europie. BFF jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Mediolanie. W 2022 r. odnotował skonsolidowany skorygowany zysk netto w wysokości 146 mln euro, przy wskaźniku CET1 Grupy na poziomie 16,9% na koniec 2022 r. www.bff.com
Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy
Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta
Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.