Nest Bank kolejny raz ze złotym medalem EcoVadis
Nest Bank
Wołoska 24
02-675 Warszawa
magdalena.olejnicka|nestbank.pl| |magdalena.olejnicka|nestbank.pl
514 709 175
www.nestbank.pl
W tym roku po raz kolejny otrzymał złoto - znalazł się w gronie 5% firm najlepiej ocenionych w badaniu.
ESG na poważnie
ESG i zrównoważony rozwój to dla nas więcej niż hasło - to działanie. Rozumiemy, jak wielki wpływ mają obecnie podejmowane decyzje nie tylko na nasze życie, ale też życie przyszłych pokoleń. Naszym celem jest wdrażanie takich rozwiązań, które na poziomie organizacji, ale i całego łańcucha wartości, będą przynosiły pozytywny wpływ i niwelowały negatywny - mówi Magdalena Zajkowska, wiceprezeska Zarządu Nest Banku.
Złoto dla Nest!
Medal EcoVadis to jedno z najważniejszych międzynarodowych wyróżnień w zakresie zrównoważonego rozwoju. Metodologia badania obejmuje siedem wskaźników zarządzania, w ramach 21 kryteriów zrównoważonego rozwoju, w czterech obszarach: środowisko, praca i prawa człowieka, etyka i zrównoważony łańcuch dostaw. We wszystkich tych kategoriach Nest Bank oceniony został bardzo wysoko, a to zaowocowało złotym medalem.
Złoty medal EcoVadis, którym zostaliśmy uhonorowani po raz kolejny, to potwierdzenie naszych działań i tego, że idziemy w dobrym kierunku. Jak mówi mój ulubiony naukowiec: historia ludzkości to 200 tys. lat. Historia Ziemi to 4,6 mld lat. Gdyby Ziemia była 46 – letnią kobietą, to naszą działalność odczułaby… przez sekundę. To niewiele prawda? Ale to od nas zależy, czy na tej planecie jako gatunek będziemy istnieć przez kolejne setki i tysiące lat. I to od tego, co zrobimy tu i teraz. - dodaje Magdalena Zajkowska
Badanie EcoVadis opiera się na ogólnie przyjętych standardach, takich jak wytyczne GRI, UNGC i norma ISO 26 000, a jego wyniki są zatwierdzane przez międzynarodowy komitet naukowy. W badaniu ocenia się politykę, działania i wyniki firmy, a także opinie zewnętrznych specjalistów i interesariuszy.

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.