Nest Bank po raz kolejny ze złotym medalem EcoVadis
Nest Bank
Wołoska 24
02-675 Warszawa
magdalena.olejnicka|nestbank.pl| |magdalena.olejnicka|nestbank.pl
514 709 175
www.nestbank.pl
Zrównoważony jak … Nest!
Promowanie zrównoważonego rozwoju jest jednym z kluczowych filarów strategii Nest Banku. Bank konsekwentnie dąży do minimalizacji wpływu swojej działalności na środowisko naturalne i wspiera różnorodne inicjatywy społeczne.
Zdajemy sobie sprawę, że nasze działania wpływają nie tylko na nasze życie, ale też na życie przyszłych pokoleń. Naszym celem jest zminimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko . Bierzemy to pod uwagę w naszych działaniach biznesowych, dlatego w tym roku wprowadziliśmy kartę wirtualną jako alternatywę do plastikowych kart bankowych. Takich kart wydaliśmy już ponad 11 tys.! Warto też dodać, że aż 85% kont w 2022 roku w Nest założono online, przy zapewnieniu maksimum bezpieczeństwa i minimum formalności. A to dopiero początek, zapowiada Magdalena Zajkowska, Wiceprezeska Zarządu Banku
Złoto dla najlepszych
Medal EcoVadis jest jednym z najważniejszych międzynarodowych wyróżnień w dziedzinie oceny zrównoważonego rozwoju w sektorze finansowym. Badanie EcoVadis bada praktyki biznesowe banków pod kątem:
- społecznej odpowiedzialności,
- ochrony środowiska,
- etyki biznesowej
- łańcucha dostaw.
Nest Bank zdobył wysokie oceny we wszystkich tych obszarach, co przyczyniło się do przyznania mu medalu. Bank wziął udział w badaniu po raz czwarty,
Jesteśmy niezwykle dumni z otrzymania tego wyróżnienia. Potwierdza ono nasze zaangażowanie w budowanie zrównoważonej przyszłości. Jest to zgodne [PM1] [OM2] z naszymi wartościami jako organizacji. Dlatego kontynuujemy i rozwijamy nasze inicjatywy. Zdobycie tego medalu nie byłoby jednak możliwe bez ciężkiej pracy i determinacji całego zespołu, który także prywatnie [PM3] [OM4] angażuje się w ochronę środowiska naturalnego, podkreśla Magdalena Zajkowska, Wiceprezeska Zarządu Banku.
Black Friday: polując na okazje, nie daj się złowić oszustom
Black Week: Polacy polują na produkty, które wcześniej odłożyli na półkę
VeloBank otworzył nową placówkę partnerską w Turku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.