Nowoczesne wzornictwo i szacunek dla planety. VeloBank wprowadza nowe karty
Jest ich więcej niż mieszkańców Polski. Na koniec zeszłego roku na polskim rynku dostępnych było 44,5 mln kart płatniczych, podaje NBP. Wśród nich pojawi się nowa linia kart płatniczych VeloBanku, wyróżniająca się rozwiązaniami zwiększającymi bezpieczeństwo klientów, unikalnym wzornictwem oraz materiałem pochodzącym w 100 proc. z recyklingu. Dla banku wprowadzane od września br. nowoczesne karty to kolejny krok do budowania Świata Bardziej Velo, w którym użyteczność i technologia łączą się z szacunkiem dla planety.
Karty płatnicze to jedne z najwygodniejszych narzędzi umożliwiających szybki dostęp do środków finansowych. W VeloBanku co miesiąc wydaje się ich ok. 30 tys. Od września w portfelach nowych klientów banku zagoszczą ich najnowsze wersje, powstałe z plastiku pochodzącego w 100 proc. z recyklingu, dzięki czemu wpisują się w realizację celów zrównoważonego rozwoju.
– Jednym z fundamentów VeloBanku jest wdrażanie inicjatyw zgodnych z założeniami ESG. W przypadku kart płatniczych zadbaliśmy o detale. Koperta oraz dokument, do którego dołączamy nową kartę, wyprodukowane są z papieru z recyklingu, z certyfikatem FSC potwierdzającym, że pochodzi on z drzew ze zrównoważonych upraw leśnych. Ponadto, karty są nie tylko bezpieczne w użytkowaniu i atrakcyjne wizualnie, ale też gotowe do przetworzenia, gdy skończą swój cykl życia. Wyróżnia je również blind notch, czyli niewielkie wycięcie zapewniające wygodę ich użytkowania przez osoby niewidome i słabowidzące. Nasze karty płatnicze zyskają kiedyś drugie życie, a nasi klienci świadomość, że z VeloBankiem dokonują dobrych wyborów, które są w zgodnie ze zrównoważonym rozwojem – podkreśla Adrian Adamowicz, Członek Zarządu ds. bankowości detalicznej i korporacyjnej VeloBanku.
Bezpieczny, wygodny i przyjazny design
Wprowadzone od września nowe wzory kart płatniczych VeloBanku cechują się zwiększonym poziomem bezpieczeństwa. Dane są przeniesione na rewers, dzięki czemu zmniejszona została szansa na ich pozyskanie przez osoby postronne. Wygodę użytkowania docenią też osoby niewidome i słabowidzące, ponieważ blind notch umożliwia łatwe rozróżnienie rodzaju karty. Karta zaskakuje również nowatorskim wzornictwem. Karty płatnicze zostały na awersie zaprojektowane pionowo, co w połączeniu z minimalistycznymi projektami graficznymi stanowi ich wyróżnik.
Posiadacze nowych kart w VeloBanku mogą cieszyć się także wygodą korzystania z portfeli cyfrowych Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay oraz Swatch Pay. Kolejnymi korzyściami płynącymi z używania kart płatniczych wyprodukowanych przez Mastercard, jest szansa na wyjątkowe nagrody dla zbierających punkty w programie lojalnościowym VeloChwile. Klienci mogą je zamieniać na upominki w takich kategoriach jak: podróże, sport, muzyka, kulinaria, rozrywka, zakupy, pomoc czy film i kultura.
Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy
Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta
Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.