Nowości w bankowości mobilnej VeloBanku
VeloBank systematycznie rozwija funkcje w swojej aplikacji mobilnej. W ostatnim czasie wprowadził kilka użytecznych nowości. Użytkownicy mogą się zalogować do bankowości internetowej poprzez zeskanowanie kodu QR w aplikacji. Autorskie rozwiązanie pozwoli szybko i wygodnie zautoryzować transakcje typu pay-by-link bezpośrednio w aplikacji mobilnej. Zwiększy się również poziom bezpieczeństwa dzięki jednolitemu numerowi PIN. Wśród najnowszych udoskonaleń w bankowości mobilnej znalazł się również ciemny motyw.
VeloBank tworzy swoją aplikację mobilną zgodnie z podejściem „mobile first”, czyli koncentracji na potrzebach osób, które w kontakcie z bankiem preferują rozwiązania mobilne. Dlatego regularnie wprowadzane są rozwiązania, które zwiększają wygodę i bezpieczeństwo korzystania z tego narzędzia. Tylko w ostatnim czasie udostępniono aż cztery takie udogodnienia.
Proste i bezpieczne logowanie
Ułatwieniem w codziennym bankowaniu jest opcja logowania do bankowości internetowej z wykorzystaniem kodu QR. Rozwiązanie pomaga oszczędzać czas i eliminuje ryzyko, że zapomnimy lub pomylimy się w haśle. To istotne, bo błąd w logowaniu może spowodować zablokowanie dostępu do bankowości, co stanowi problem dla klientów, zwłaszcza podczas różnych wyjazdów. Dzięki opcji kodu QR klucz do swoich finansów możemy mieć w urządzeniu mobilnym, czyli zawsze pod ręką. Aby skorzystać z tej opcji, wystarczy wejść na stronę logowania do bankowości internetowej VeloBanku, gdzie widnieje kod QR. Można go zeskanować z wykorzystaniem bankowości mobilnej – przed i po zalogowaniu do aplikacji, a nawet dowolnym skanerem kodów QR, np. tym zainstalowanym w smartfonie. Następnie trzeba zalogować się i potwierdzić operację w aplikacji. Przy pierwszym logowaniu z użyciem QR kodu na danym urządzeniu VeloBank poprosi jeszcze jednorazowo o weryfikację kodem SMS. Z funkcji mogą korzystać użytkownicy, którzy korzystają z najnowszej wersji aplikacji, czyli VeloBank 3.4.0.
Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa aplikacji VeloBank wprowadził jednolity kod PIN do zatwierdzania operacji w bankowości mobilnej. Dzięki temu podczas aktywacji aplikacji na kolejnym urządzeniu, konieczne jest podanie dotychczasowego kodu PIN. Można go nadal w każdej chwili zmienić w bankowości internetowej lub mobilnej, a po zmianie nowy PIN działa na wszystkich urządzeniach, na których użytkownik korzysta z aplikacji VeloBanku.
Wśród nowości w bankowości mobilnej VeloBanku pojawiła się również opcja ciemnego motywu. Klienci banku mogą samodzielnie wybrać, którą wersję wyświetlania preferują. Wersja aplikacji dostępna w ciemnym motywie została precyzyjnie przygotowana pod kątem czytelności wszystkich elementów serwisu i komfortu użytkowania.
– Nasza nowa bankowość mobilna i kolejne funkcje, jakie w niej udostępniamy naszym klientom, to efekt konsekwentnej realizacji strategii. Zakłada ona stały rozwój kanałów cyfrowych i dostarczanie wartości dodanej dla klientów poprzez digitalizację i nieustanne usprawnianie cyfrowej odsłony bankowości. Dzięki naszemu autorskiemu podejściu eXtreme agile jesteśmy w stanie zaoferować klientom innowacyjne i kompleksowe rozwiązania w rekordowo krótkim czasie. Dążymy do tego, aby w oparciu o cyfrowe usługi, dostępne poprzez ekran smartfona, oszczędzać czas użytkowników oraz budować zaufanie do banku jako wiarygodnego partnera w obszarze finansów osobistych – mówi Przemysław Koch, Członek Zarządu VeloBanku odpowiedzialny za Pion Operacji i IT.
Nowa jakość płacenia za zakupy
VeloBank wprowadził też innowacyjne rozwiązanie, które eliminuje istotną niedogodność w korzystaniu z płatności pay-by-link w trakcie zakupów online, czyli ręczne logowanie się do bankowości internetowej na urządzeniach mobilnych.
– Konsekwencją podejścia „mobile first” jest skupienie się na potrzebach osób, dla których głównym kanałem kontaktu z bankiem jest właśnie bankowość mobilna. Z myślą o nich, ale także o osobach, które dopiero przekonują się do korzystania z banku w telefonie, wprowadziliśmy innowacyjne rozwiązanie do płacenia za zakupy w sieci. Realizacja płatności Pay By Velo na smartfonie to szybka, łatwa i bezpieczna metoda autoryzacji transakcji, realizowanych bez konieczności każdorazowego wprowadzenia loginu i hasła do banku. Wykorzystanie aplikacji VeloBank oszczędza cenny czas i ogranicza proces autoryzacji do minimum. To realne ułatwienie i powód, aby dołączyć do naszego Świata Bardziej Velo, w którym bankowanie jest po prostu wygodne i proste – wskazuje Marta Dałkiewicz, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w VeloBanku.
Klienci VeloBanku, którzy chcą skorzystać z autoryzowania transakcji bez logowania wybierają Pay By Velo jako metodę płatności na urządzeniu mobilnym. Potem zostają automatycznie przeniesieni do bankowości mobilnej VeloBanku. Tam mogą bezpiecznie autoryzować transakcję z poziomu aplikacji.

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.