Rozwiązania SIGNIUS dostępne na platformie inwestycyjnej Domu Maklerskiego INC
Dom Maklerski INC nawiązał współpracę z SIGNIUS w zakresie zdalnej weryfikacji tożsamości użytkowników oraz podpisywania umów na swojej platformie. Nowa odsłona platformy CrowdConnect jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania dążące do ułatwienia procesu inwestycyjnego przy zachowaniu bezpieczeństwa transakcji, transparentności i zakresu prezentowanych informacji. Dzięki rozwiązaniom SIGNIUS dostępnym na platformie użytkownicy mogą bezpiecznie i wygodnie zawrzeć umowę z DM INC, a także złożyć zapis w ofercie publicznej.
- Naszą intencją było dostosowanie CrowdConnect do aktualnych regulacji prawnych oraz trendów w zakresie obsługi użytkownika online i wygody przeprowadzenia procesu zapisów w ofertach publicznych. Nowa odsłona platformy funkcjonuje w reżimie maklerskim, co oznacza, że sam proces inwestycji przeprowadzany jest w całości za pośrednictwem domu maklerskiego i jest bezpieczniejszy. Jako dom maklerski mamy obowiązki związane z weryfikacją i potwierdzeniem tożsamości podczas zawierania umów, czy przyjmowania zapisów. Mając na względzie zapewnienie jak najwyższych standardów bezpieczeństwa, zależało nam, aby nawiązać współpracę z zaufanym partnerem oferującym rozwiązania zdalnego podpisywania dokumentów, zgodne z unijnym rozporządzeniem eIDAS, które będą dostosowane do naszych potrzeb – komentuje Piotr Zygmanowski, wiceprezes zarządu Domu Maklerskiego INC.
Za pośrednictwem platformy CrowdConnect Dom Maklerski INC świadczy usługi maklerskie oferowania instrumentów finansowych oraz przyjmowania i przekazywania zleceń ich nabycia lub zbycia. Na ten moment platformie prezentowane są informacje o ofertach publicznych prowadzonych przez małe i średnie spółki, które docelowo zamierzają ubiegać się o wprowadzenie na rynek NewConnect prowadzony przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.
- Bazując na naszym doświadczeniu doskonale rozumiemy wysokie wymagania, jakie stawia branża inwestycyjna. Dzięki integracji naszego API użytkownicy platformy CrowdConnect w szybki, prosty i przede wszystkim bezpieczny sposób mogą podpisywać stosowne dokumenty. 2022 r. był dla nas okresem dynamicznego rozwoju w nowych sektorach. Udowodniliśmy, że nasze rozwiązanie sprawdza się w wielu branżach takich jak handel, prawo, księgowość oraz rynek kapitałowy - podsumowuje Jack Piekarski.
SIGNIUS jest właścicielem nowoczesnej i kompleksowej platformy do natychmiastowego podpisywania dokumentów na wszystkich urządzeniach, każdym rodzajem podpisu – zaawansowanym i kwalifikowanym. Platformę wyróżnia szereg funkcjonalności, m.in. możliwość całkowicie zdalnego nabycia podpisu kwalifikowanego na podstawie identyfikacji online, opcjonalne pokrycie płatności za podpisy współpodpisujących oraz realizacja całego procesu podpisywania w jednym kanale online.
SIGNIUS jako pierwszy w Polsce wprowadził unikalną technologię, dzięki której nawet w 2 minuty, z dowolnego miejsca na świecie, można uzyskać podpis kwalifikowany online na selfie. Innowacyjna usługa, dostarczana przez firmę Nect, jest dostępna na platformie SIGNIUS Professional w trzech wersjach językowych – polskim, angielskim i niemieckim.
Black Friday: polując na okazje, nie daj się złowić oszustom
Black Week: Polacy polują na produkty, które wcześniej odłożyli na półkę
VeloBank otworzył nową placówkę partnerską w Turku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.