Santander Consumer Bank: Polacy coraz chętniej korzystają z produktów bankowych

- W związku z rosnącym zainteresowaniem Równoratką – kredytem gotówkowym z równą ratą i stałym, bezpiecznym oprocentowaniem – Santander Consumer Bank postanowił rozszerzyć grono klientów, którzy mogą skorzystać z tego produktu.
- Jak wynika z raportu „Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2022”, ponad połowa Polaków uważa, że w nadchodzących miesiącach pogorszy się ich sytuacja finansowa. Według eksperta Santander Consumer Bank, to jeden z powodów, dla którego przykładamy coraz większą wagę do racjonalnego planowania wydatków i korzystamy z produktów bankowych, które ułatwiają zarządzanie finansami.
Wrocław, 17 maja 2022 r. Według danych z raportu „Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2022” opracowanego przez Santander Consumer Bank, ponad połowa Polaków przyznaje, że obecna sytuacja ekonomiczna w Polsce i wojna w Ukrainie zmuszają ich by odkładać większe wydatki na później. Największy wpływ na takie decyzje w polskich domach ma inflacja i rosnące ceny – tak wskazuje dwie trzecie (68 proc.) badanych. Co więcej, ponad połowa z nas (52 proc.) przypuszcza, że w nadchodzących miesiącach warunki będą jeszcze bardziej wymagające.
– Obecna sytuacja sprawia, że Polacy coraz większą wagę przykładają do odpowiedzialnego zarządzania swoimi finansami. Wysoka inflacja i rosnące stopy procentowe powodują, że na znaczeniu zyskują produkty bankowe z równą ratą i stałym oprocentowaniem, które ułatwiają dysponowanie domowym budżetem i systematyczne budowanie tzw. poduszki finansowej. Ten trend widać w zainteresowaniu kredytem gotówkowym Równoratka – od połowy lutego, czyli od momentu udostępnienia tego rozwiązania, umowy kredytu podpisało już kilkaset osób. Doceniana jest prosta formuła produktu oraz stałe oprocentowanie, które w dzisiejszych czasach jest nie do przecenienia. Propozycja skierowana jest już nie tylko do nowych klientów banku, lecz także do tych, którzy korzystali z naszego kredytu ratalnego, ale nigdy nie mieli w Santander Consumer Bank kredytu gotówkowego ani karty kredytowej – mówi Ewa Cegielska, Kierownik Zespołu Produktów Gotówkowych.
Równoratka to oferowany przez Santander Consumer Bank kredyt gotówkowy z równą ratą i stałym, bezpiecznym oprocentowaniem na poziomie 9,5 proc. Kredyt można wziąć na 42 miesiące w kwocie 5, 10 lub 15 tysięcy zł i wykorzystać na dowolny cel. W zależności od wysokości finansowania, rata wyniesie 150, 300 lub 450 zł. Równoratkę można wziąć osobiście w jednej z placówek Santander Consumer Bank lub kontaktując się z contact center. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej klient otrzyma pieniądze w ciągu 24h za pomocą przelewu bankowego.

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.