Komunikaty PR

Santander Consumer Bank po raz kolejny został głównym sponsorem Biegu po Oddech

2023-03-30  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
CCG
CCG

CCG
02-518 Warszawa
clearcom|clearcom.pl| |clearcom|clearcom.pl
512 643 009
CCG
  • 8. Bieg Po Oddech organizowany przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą (PTWM) odbędzie się 3 września br. w Zakopanem. Wsparcie podopiecznym organizacji można okazać jednak nie tylko na Podhalu. Każdy zainteresowany może wziąć udział w wirtualnej formule biegu od 1 kwietnia do 31 sierpnia br. po rejestracji na stronie http://www.bieg.oddychaj.pl
  • Głównym sponsorem wydarzenia po raz kolejny został Santander Consumer Bank. W  biegu wezmą udział mistrzyni olimpijska oraz ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą Justyna Kowalczyk-Tekieli oraz Kacper Tekieli, wspinacz i instruktor wspinaczki sportowej.

Wrocław, 30 marca 2023 r. W tym roku odbędzie się już ósma edycja Biegu po Oddech, cyklicznego wydarzenia zapoczątkowanego w 2016 roku na rzecz podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Impreza gromadzi zarówno sportowców, a wśród nich znane osobistości jak Justyna Kowalczyk-Tekieli oraz Kacper Tekieli, jak i amatorów oraz osoby bezpośrednio stykające się z tą chorobą – podopiecznych organizacji, ich bliskich, lekarzy i rehabilitantów. Każdy wykupiony pakiet startowy, uprawniający do uczestnictwa w biegu, przekłada się na realną pomoc dla chorych na mukowiscydozę.

Gdzie odbywa się wydarzenie?

Uczestnicy spotkają się 3 września br. w Zakopanem, by następnie przebiec lub przejść ustaloną trasę z pomocą kijów do nordic walking. Pomóc można jednak nawet jeśli nie ma się możliwości wyjazdu na Podhale. Każdy zainteresowany może wziąć udział w wirtualnej formule biegu, która odbędzie się między 1 kwietnia a 31 sierpnia. Aby udokumentować swój udział w takiej formie, uczestnik powinien przesłać zdjęcie lub zrzut ekranu dowolnego urządzenia wyposażonego w GPS, pokazujący pokonaną trasę wraz z uzyskanym czasem i przebytym dystansem.

- Bardzo cieszymy się, że kolejny raz wspieramy tę wyjątkową i ważną inicjatywę charytatywną – mówi Mariusz Klepacz, Członek Zarządu Santander Consumer Banku, Sponsora Głównego wydarzenia. - Dla naszych pracowniczek i pracowników rozpoczęcie wirtualnego Biegu po Oddech to stały punkt w ich kalendarzach, ponieważ zawsze chętnie angażują się w uczestnictwo, by dodać otuchy chorym i być jak najbliżej nich. W zeszłym roku w zdalnej formule wzięło udział ponad 220 osób – wierzymy, że frekwencja w 2023 r. będzie także wysoka. To dla nas wspólny powód do dumy, radość, a także aktywny czas, dzięki któremu nie tylko dbamy o nasze dobre samopoczucie, ale przede wszystkim pomagamy innym, by również poczuli się lepiej  – dodaje.

Jesteśmy szczęśliwi, że Bieg po Oddech niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem – komentuje Magdalena Czerwińska-Wyraz, wiceprezes PTWM. – I chociaż leczenie jest na coraz wyższym poziomie, przede wszystkim dzięki dostępowi do leków przyczynowych, to należy pamiętać, że mukowiscydoza to trudny przeciwnik, wymagający kompleksowej i ciągłej terapii. Tu się nic nie zmieniło, a dzięki biegaczom i naszym stałym partnerom, którzy wspierają bieg finansowo, możemy realizować różne formy pomocy dla chorych.

Jak zgłosić swoje uczestnictwo?

Niezależnie od tego, czy chce się wziąć udział w biegu wirtualnym czy pojawić się w Zakopanem, należy zarejestrować się na: http://www.bieg.oddychaj.pl/ i wnieść opłatę startową, która zostanie przekazana na rzecz Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Zapisy rozpoczną się już 1 kwietnia br. Każdy uczestnik biegu, niezależnie od jego formuły, w ramach pakietu startowego otrzyma pamiątkowy medal i/lub koszulkę, zależnie od kwoty przeznaczonej na rzecz chorych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: CCG
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bankowość Bezpieczna rozmowa z VeloBankiem dzięki elektronicznej wizytówce pracownika Biuro prasowe
2024-12-04 | 11:10

Bezpieczna rozmowa z VeloBankiem dzięki elektronicznej wizytówce pracownika

Trwający szał przedświątecznych zakupów w sieci to okres, gdy klienci VeloBanku mogą poczuć się jeszcze bardziej komfortowo w kontakcie z doradcami. Infolinia napędzanego
Bankowość Black Friday: polując na okazje, nie daj się złowić oszustom
2024-11-29 | 09:30

Black Friday: polując na okazje, nie daj się złowić oszustom

Wyszukując okazji związanych z Black Week warto być czujnym, by nie dać się złapać w pułapkę wirtualnych czarnych charakterów. Sposobów na oszustwo jest wiele: od
Bankowość Black Week: Polacy polują na produkty, które wcześniej odłożyli na półkę
2024-11-28 | 11:45

Black Week: Polacy polują na produkty, które wcześniej odłożyli na półkę

47% Polaków odkłada zakupy z powodu wysokich cen i braku środków, wynika z badania zleconego przez VeloBank. Black Week to szansa, by złowić wymarzone produkty ze znaczną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.