SCB: Już wkrótce 8. Bieg po Oddech dla chorych na mukowiscydozę!
3 września br. w Zakopanem odbędzie się 8. Bieg Po Oddech organizowany przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą (PTWM) ze wsparciem głównego sponsora - Santander Consumer Banku. Wydarzenie ma na celu wsparcie podopiecznych PTWM i jest okazją do zwiększenia świadomości społecznej na temat tej choroby.
Wrocław, 31 sierpnia 2023 r. Uczestnictwo w biegu przekłada się na realną pomoc dla chorych na mukowiscydozę. Środki zebrane dzięki tej inicjatywie od biegaczy i sponsorów są przekazywane m.in. na rehabilitację, fizjoterapię domową, wsparcie w zakupie leków czy pomoc psychologiczną dla podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Dodatkowo wydarzenie pozwala zwiększać wiedzę na temat tej choroby i integrować zmagające się z nią osoby oraz ich rodziny. 8. edycja Biegu po Oddech zadedykowana została pamięci Kacpra Tekielego, wieloletniego Ambasadora Biegu po Oddech, który zginął tragicznie w maju br.
Tegoroczna edycja biegu rozpocznie się 3 września o godz. 10:00 w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zakopanem. Tradycyjnie uczestnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 5 km, którą można przebiec lub przejść np. z pomocą kijów do nordic walking. Na każdego, kto weźmie udział w wydarzeniu, czekają zaprojektowane specjalnie na bieg pamiątkowe koszulki oraz symboliczne medale. Na mecie będzie można również skorzystać z poczęstunku i przyłączyć się do charytatywnego pikniku rodzinnego z zabawami i konkursami z nagrodami. W biegu w Zakopanem weźmie udział również pięciu ambasadorów z Santander Consumer Banku oraz członek zarządu – Mariusz Klepacz.
Warto dodać, że osoby, które nie mogą pojawić się w Zakopanem, od kilku lat mogą brać udział w wirtualnej formule wydarzenia, która umożliwia pokonanie dystansu 5 km w dowolnym miejscu na świecie. W tym roku zdalna edycja rozpoczęła się 1 kwietnia i zakończy się 31 sierpnia br.
- Co roku, razem z innymi uczestnikami stajemy na starcie Biegu po Oddech w Zakopanem, żeby wspólnie wspierać osoby chore na mukowiscydozę, a także promować sport i aktywny, zdrowy tryb życia – mówi Mariusz Klepacz, członek zarządu Santander Consumer Banku. - Już od początku kwietnia, ponad 200 pracowników i pracowniczek naszego banku wzięło udział w wirtualnej formule biegu – cieszymy się, że razem możemy być częścią tej wyjątkowej inicjatywy i zaangażować się czynnie w ratowanie życia innych ludzi - to jest dla nas najważniejsze.
Jak mówi Magdalena Czerwińska – Wyraz, organizatorka biegu - Idea biegu pozostaje niezmienna. Zbieramy środki na pomoc chorym na mukowiscydozę. Pochodzą one zarówno z wpisowego wnoszonego przez biegaczy, którzy staną na linii startu, w Zakopanem czy wirtualnie, ale też od Sponsorów. Pozyskanie środki pozwolą m.in na zatrudnienie psychologa, który będzie do dyspozycji chorych i ich rodzin oraz doposażenie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Mamy nadzieję, że również w tym roku, tradycyjnie na starcie biegu pojawi się Justyna Kowalczyk – Tekieli, mistrzyni olimpijska oraz Ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą – dodaje.
Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie organizatora: https://bieg.ptwm.org.pl/
Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy
Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta
Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.