Komunikaty PR

Śniadanie Technologiczne FTB i Ailleron

2023-09-14  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Dagmara Kardaszyńśka
Ailleron | LiveBank

Al. Jana Pawła II 43b
31-864 Kraków
dakd|ailleron.com| |dakd|ailleron.com
507695485
www.livebank24.com
Do pobrania jpg ( 1.49 MB )

Śniadanie Technologiczne FTB i Ailleron: Przyszłość oddziałów bankowych oraz rola technologii w ich transformacji.

W Klubie Bankowca, 7 września 2023 r. odbyło się inspirujące Śniadanie Technologiczne FTB, zorganizowane przez firmę Ailleron we współpracy z Accenture. Wydarzenie to zgromadziło ekspertów z branży bankowej i technologicznej, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami w zakresie transformacji cyfrowej oddziałów polskich banków.

W trakcie spotkania poruszono kwestie związane z koniecznością dostosowania tradycyjnych oddziałów bankowych do ewoluujących oczekiwań klientów oraz dynamicznego rozwoju technologii. Podczas dyskusji analizowaliśmy, jak powinny prezentować się nowoczesne oddziały bankowe w erze cyfrowej, jakie potrzeby wykazują klienci nowej generacji oraz jak technologia może być wykorzystana zarówno w obsłudze klienta, jak i w pracy specjalistów bankowych.

Słowa wstępu wygłosił Włodzimierz Kiciński, wiceprezes Związku Banków Polskich, który podkreślił nie tylko znaczenie adaptacji sektora bankowego do zmieniających się oczekiwań nowoczesnych, zdigitalizowanych klientów, ale także w tym kontekście konieczność określenia modelu funkcjonowania placówek z punktu widzenia ich efektywności.

Maciej Jopyk, Dyrektor Zarządzający odpowiedzialny za dział Strategy & Consulting w Accenture Poland, podczas wystąpienia wskazał na globalne trendy, takie jak smart branches, metaversum oraz rosnące znaczenie AI w obszarze oddziałów bankowych.

Przedstawiony podczas śniadania Piotr Piątosa – nowy wiceprezes i COO w Ailleron – mówił o optymalizacji dostępu do oddziałów, kładąc nacisk na potrzebę usprawnienia procesów i zapewnienia klientom jeszcze wygodniejszej obsługi.

Mateusz Grys, LiveBank Product Manager z Ailleron, podkreślił, że celem cyfrowej ewolucji jest minimalizacja niedogodności, z jakimi klienci mogą się spotykać podczas wizyty w oddziale banku. Problemy takie jak długie czasy oczekiwania na poradę czy rozbudowany customer journey, który rozpoczyna się już przed wizytą w oddziale, wymagają skutecznych rozwiązań cyfrowych.

Podczas swojej prezentacji przedstawił, jak technologia może wspierać pracowników banku, optymalizując ich pracę i wyposażając ich w narzędzia do sprzedaży i upsellingu. Wskazał jakie usługi powinny oferować klientom nowoczesne oddziały bankowe, aby umożliwić im dostęp do bankowania z dowolnego miejsca i urządzenia, a co za tym idzie zwiększyć wygodę i satysfakcję klientów. Mówił także o tym, jak wykorzystać sztuczną inteligencję, nie tylko w obszarze automatyzacji za pomocą chatbotów, ale również analizy danych klientów w czasie rzeczywistym w celu dostarczenia spersonalizowanych sugestii czy predykcji zachowań klientów. Dzięki sztucznej inteligencji pracownicy banku mogą lepiej zrozumieć ich potrzeby i reagować na nie w sposób bardziej efektywny i dostosowany do konkretnego przypadku.

Prezentacja Product Managera LiveBank była wstępem do ożywionej dyskusji, w której poruszono kwestie związane z wyzwaniami i korzyściami przy wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań w sektorze bankowym. Zwrócono uwagę na potrzebę dodatkowych szkoleń pracowników banków oraz na pewną nieufność wobec nowych technologii. Jednak, gdy głos zabrał Jakub Bogusz, Executive Director Retail Banking w ING Banku Śląskim, stało się jasne, że te obawy są nieuzasadnione.

Bogusz podzielił się doświadczeniami ING po wdrożeniu rozwiązania LiveBank Cloud, pokazując, że zaadresowali obawy pracowników banku, dotyczące wprowadzenia nowoczesnych narzędzi, co zaowocowało bardzo wysokimi ocenami zadowolenia zarówno wśród samych agentów, jak i klientów banku. Wyjaśnił, że obecnie ING wykorzystuje rozwiązanie od Ailleron do obsługi i sprzedaży kredytów hipotecznych, a planuje rozszerzyć współpracę również na inne obszary.

Śniadanie Technologiczne FTB zgromadziło ponad 30 znakomitych gości, a wspólna dyskusja jednoznacznie podkreśliła kluczową rolę, jaką technologia może odgrywać w obszarze bankowości. Nowoczesne rozwiązania pozwalają nie tylko wspierać pracowników banku, ale także dostarczać klientom spersonalizowane usługi tam, gdzie ich potrzebują, i w taki sposób, jakiego oczekują.

Dzięki odpowiedniemu wdrożeniu nowoczesnych rozwiązań, banki nie tylko zyskują konkurencyjność na rynku, ale także zwiększają satysfakcję klientów, jednocześnie efektywnie zarządzając swoimi operacjami. To znaczący krok w kierunku przyszłości bankowości, która staje się bardziej dostępna, spersonalizowana i inteligentna niż kiedykolwiek wcześniej. Wartościowa dyskusja podczas Śniadania Technologicznego FTB rzuca światło na te ważne aspekty transformacji sektora bankowego w erze cyfrowej.

Osoby zainteresowane kontynuacją dyskusji oraz bardziej szczegółowymi insightami z tego spotkania zapraszamy do kontaktu pod adresem: contact@livebank24.com.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ailleron | LiveBank
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bankowość VeloPodróże: na wyjazd spakuj krem z filtrem, okulary i aplikację VeloBanku Biuro prasowe
2024-07-16 | 14:00

VeloPodróże: na wyjazd spakuj krem z filtrem, okulary i aplikację VeloBanku

Korzystasz z lata, pakując walizkę i ruszając w podróż? Niezależnie od tego, czy wybierasz zagraniczne wojaże, czy planujesz odkrywać uroki polskiego wybrzeża lub gór, ważne
Bankowość Magic Mouse w gratisie dla firm w VeloBanku dzięki bolttech
2024-07-11 | 09:45

Magic Mouse w gratisie dla firm w VeloBanku dzięki bolttech

Doświadczeni przedsiębiorcy wiedzą, że ten, kto używa nowych technologii zyskuje przewagę. Skuteczne prowadzenie firmy to także umiejętność korzystania z okazji, a taką w obszarze
Bankowość Raport VeloBanku: 10,5 proc. PKB – tyle warta jest cyfrowa gospodarka Polski
2024-07-10 | 14:20

Raport VeloBanku: 10,5 proc. PKB – tyle warta jest cyfrowa gospodarka Polski

W 2023 r. łączna wielkość gospodarki cyfrowej w Polsce wyniosła blisko 360 mld PLN i gdyby była oddzielnym sektorem odpowiadałaby 10,5 proc. wartości polskiego PKB. To ciągle mniej niż

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.