Strategiczne partnerstwo banku BRD Groupe Société Générale i fintechu Backbase
AMSTERDAM, 4 lipca 2023 r. - Backbase, lider w kategorii Engagement Banking Platform, ogłosił przedłużenie strategicznego partnerstwa z BRD, trzecim co do wielkości bankiem w Rumunii i częścią Groupe Société Générale. Jako wieloletni partner BRD w zakresie innowacji, Backbase wzmocni usługi bankowości cyfrowej oraz zapewni szerokiej grupie klientów BRD doskonałe doświadczenia podczas korzystania z nich. Jeden z ważnych ośrodków Backbase znajduje się w Polsce: firma zlokalizowała w Krakowie swoje centrum badań i rozwoju.
Przedłużenie współpracy Backbase z BRD to wynik kilkuetapowego procesu. Bank, planując kolejne kroki w obszarze cyfrowej transformacji, przeprowadził wraz z Backbase tymczasową implementację projektu, który przerodził się we współpracę mającą na celu stworzenie gotowych do wdrożenia rozwiązań. To owocne partnerstwo już teraz przyciąga do BRD nowych klientów indywidualnych oraz firmy z sektora MŚP.
W ramach rozszerzonej współpracy BRD wykorzysta wielokrotnie nagradzaną platformę Backbase, by przebudować swoje usługi i dotrzeć do nowych segmentów klientów. Partnerstwo obejmuje wdrożenie kompleksowego pakietu Backbase dla klientów detalicznych i MŚP, w którego skład wchodzą rozwiązania takie jak Digital Onboarding, Digital Banking, Digital Assist oraz Digital Engage - Premium.
– Dzięki rozszerzeniu współpracy z Backbase możemy przyspieszyć naszą cyfrową transformację i poprawić doświadczenia klientów. Chcemy jak najszybciej zacząć wykorzystywać platformę Backbase, by zapewniać doskonałe doświadczenia klientom bankowości detalicznej i MŚP oraz utrzymać pozycję lidera branży w Rumunii – komentuje Maja Mikic, dyrektorka wykonawcza ds. transformacji cyfrowej w BRD.
– Realizowane przez BRD ambicje doskonalenia obsługi klienta i cyfrowego przyspieszenia idealnie współgrają z przewagami Backbase – mówi Jouk Pleiter, założyciel i dyrektor generalny Backbase. – Backbase pozwoli BRD nie tylko utrzymać najwyższy standard usług, ale także rozszerzyć je o nowe możliwości, zapewniając doskonałe doświadczenia użytkowników. Tym samym wzmocnimy ich jako liderów bankowości w Rumunii.
Odnowione partnerstwo Backbase i BRD oznacza wspólne zaangażowanie na rzecz redefiniowania standardów bankowości cyfrowej, tworzeniu nowych możliwości zrównoważonego rozwoju w Rumunii i poza nią oraz zapewnianiu klientom banku wyjątkowej oferty.
# # #
Backbase
Misją Backbase jest transformacja bankowości i skupienie jej wokół klienta.
Backbase stworzyło wiodącą w swojej kategorii Engagement Banking Platform (EBP), która pomaga bankom i spółdzielczym kasom oszczędnościowo-kredytowym zarządzać pełnym cyklem życia klienta poprzez jedną, oferowaną pod marką własną platformą, zastępując kilka pojedynczych rozwiązań.
Firmy analityczne takie jak Forrester, Gartner, Celent, Omdia and IDC nieustannie potwierdzają wiodącą pozycję Backbase w branży. Aktualnie na całym świecie rozwiązania Backbase Engagement Banking Platform zostały wdrożone w ponad 120 dużych instytucjach finansowych, w tym: DSK Bank, OTP Bank Group, SKB, Hellenic Bank, 365.bank, Basisbank, Société Générale, Raiffeisen, Advanzia, Banco Caja Social, Banco de la Nacion Peru, Bank of the Philippine Islands, Citizens Bank, Greater Bank, HDFC, Judo Bank, KeyBank, National Bank of Bahrain, Standard Bank, Natwest i TPBank.
Backbase jest prywatnie finansowaną firmą fintech, założoną w 2003 roku w Amsterdamie (globalna siedziba główna), z regionalnymi biurami w Krakowie, Atlancie (amerykańska siedziba główna), Boise, Cardiff, Dubaju, Hyderabadzie, Londynie, Mexico City, Mediolanie, Nowym Jorku, Singapurze (azjatycka siedziba główna), Sydney oraz Toronto.
BRD - Groupe Société Générale
BRD - Groupe Société Générale jest jednym z liderów sektora bankowego w Rumunii. Bank zarządza siecią 451 oddziałów i posiada łączne aktywa o wartości 70,5 mld lei (stan na 31 marca 2023 r.). BRD jest czołowym bankiem detalicznym , a także jednym z najważniejszych graczy w sektorze bankowości korporacyjnej i liderem rumuńskiego rynku faktoringu.
BRD jest częścią Grupy Société Générale, jednego z najważniejszych usługodawców finansowych w Europie. Société Générale zatrudnia ponad 117 000 pracowników w 66 krajach i codziennie wspiera 25 milionów klientów indywidualnych i biznesowych oraz inwestorów instytucjonalnych na całym świecie, oferując szeroki zakres usług doradczych i niestandardowych rozwiązań finansowych.
Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy
Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta
Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.