SwatchPAY! już w Getin Banku
Getin Bank, jako jeden z pierwszych, wprowadził do swojej oferty wygodną i bezpieczną metodę płatności zbliżeniowych SwatchPAY! Umożliwia ona dokonywanie płatności zbliżeniowych poprzez radiowy chip NFC wbudowany w tarczę zegarka. Co ważne, dokonanie płatności jest możliwe nawet w przypadku rozładowanej baterii. Wirtualna karta jest przechowywana w sposób niewymagający zewnętrznego źródła zasilania.
Jak dokonać transakcji? Wystarczy zbliżyć zegarek do terminala POS (podanie numeru PIN jest konieczne tylko w przypadku zakupów powyżej 100 zł). Następnie czytnik kart pobiera z chipa w zegarku informacje o płatności i gotowe! Energię potrzebną do wykonania operacji dostarcza terminal, dzięki czemu – w przeciwieństwie do smartfonów – zegarek można wykorzystać do dokonywania płatności bez obawy o wyczerpanie baterii. Dodatkowo SwatchPAY! jest wodoszczelny. Zegarkiem wypłacisz również gotówkę z bankomatu, jeśli bankomat posiada czytnik kart zbliżeniowych.
– Nowe technologie w bankowości to nie tylko coraz szybszy dostęp do środków finansowych, lecz przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo. Dlatego właśnie SwatchPAY! jest kolejną formą płatności zbliżeniowych, o którą rozszerzamy naszą ofertę, wzmacniając jednocześnie pozycję Getin Noble Banku wśród liderów dostępności tego typu rozwiązań. Jesteśmy przekonani, że również ona zostanie przyjęta z entuzjazmem przez wszystkich użytkowników ceniących szybkość i wygodę tej formy płatności – mówi Wojciech Tomasik, Członek Zarządu Getin Noble Banku.
W Getin Banku z metody płatności SwatchPAY! mogą korzystać posiadacze kart Mastercard, których numery BIN (pierwszych 6 cyfr numeru karty) to: 515710, 516831, 516832, 520084, 522829, 536366, 547342, 557536, 57537.
Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy
Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta
Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.