Sygnity poprzez automatyzację usprawnia pracę banków

Sygnity jest jednym z najbardziej doświadczonych podmiotów w projektowaniu rozwiązań dedykowanych dla sektora bankowego. Efektem zbieranych przez lata doświadczeń jest FlexiMatch. System powstał jako odpowiedź na potrzeby branży związane z uzgadnianiem wpisów na rachunkach Nostro, co jest obowiązkiem wynikającym z Prawa bankowego i dewizowego. Narzędzie Sygnity umożliwia automatyzację kluczowych procesów i ich standaryzację. Rozwiązanie spełnia wymogi prawne i techniczne, które nakładają na instytucje finansowe organy nadzorcze.
„ FlexiMatch jest jednym z najlepiej ocenianych rozwiązań z naszego portfolio. Mamy wieloletnie doświadczenie w pracy z największymi bankami w Polsce dokładnie więc wiemy, jakie mają oczekiwania i potrzeby, a co najważniejsze, jesteśmy wstanie sprostać wyśrubowanym standardom jakie nakładają na nie organy nadzorujące. Kolejne wdrożenia jakie przeprowadzamy są najlepszym dowodem, że nasze rozwiązania sprawdzają się w praktyce” – Piotr Hojnor Menedżer Jednostki Biznesowej Sygnity S.A.
FlexiMatch to system wspierający uzgadnianie kont bankowych, pozycji rachunków Nostro oraz rachunków przejściowych. System umożliwia definiowanie reguł dla uzgodnień automatycznych i półautomatycznych z uwzględnieniem dowolnych atrybutów wyciągów i ich pozycji w szczególności szczegółów transakcji, dat, walut referencji i kwot. Reguły sparametryzowane w systemie umożliwią osiągnięcie wysokiego wskaźnika automatycznych uzgodnień. Dane do uzgodnień mogą być ładowane z wyciągów w formatach MT940, MT950, CAMT.053 lub przy użyciu niestandardowych mechanizmów i formatów.
Automatyzacja w zakresie uzgadniania kont bankowych znacznie zmniejsza ryzyko biznesowe, pozwala na szybsze wykrycie ewentualnych nieprawidłowości i pozwala na kontrolę przepływu środków. Automatyzacja oznacza również szybszą weryfikację stanu kont i efektywniejsze zarządzanie środkami, które się na nich znajdują. Narządzie Sygnity zapewnia również pełną ścieżkę audytu dla działań ręcznych oraz automatycznych, umożliwia także bieżące monitorowanie i raportowanie sald oraz pozycji uzgodnionych i nieuzgodnionych.
Banki powinny uzgadniać konta i rachunki bez zbędnej zwłoki, co pozwala na jak najszybszą korektę błędów w księgach. Uzgodnienia w standardowym formacie zapewniają czytelny odbiór opisów i rozliczeń. Ostatnim etapem procesu jest wyjaśnienie różnic i weryfikacja przez wykfalifikowanych pracowników. Automatyzacja uzgodnień pozwala na ograniczenie błędów i operacji wykonywanych manualnie oraz usprawnia cały proces.
„Wypracowane przez nas standardy i elastyczny model współpracy pozwalają nam na dostosowanie rozwiązań do potrzeb naszych partnerów. FlexiMatch możemy wdrażać w zależności od oczekiwań w formacie on-premise, lub on-cloud. Wdrożenie w ramach infrastruktury wewnętrznej przy zachowaniu tych samych funkcjonalności daje klientowi pełną kontrolę nad systemem. Wdrożenie w ramach naszej platformy usług elektronicznych pozwala obniżyć jednostkowe koszty wdrożenia przy zachowaniu niezmienionego standardu usług” – dodaje Piotr Hojnor.
***
O Sygnity S.A.
Jedna z największych polskich firm IT z ponad 30-letnim doświadczeniem w cyfrowej transformacji polskiej gospodarki i administracji publicznej. Główny zakresem działalności jest produkcja, wdrażanie oraz serwisowanie oprogramowania, integracja infrastrukturalna i aplikacyjna oraz doradztwo IT. Pracując od lat z największymi firmami w Europie oraz najważniejszymi instytucjami Państwa, Sygnity S.A. potwierdza pozycję wiarygodnego partnera biznesowego i technologicznego zarówno dla sektora prywatnego, jak i publicznego. Spółka jest notowana na GPW.

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.