VeloBank jednym z najlepszych pracodawców w Polsce
VeloBank dołączył do grona najlepszych pracodawców w Polsce. Został wyróżniony przez Kapitułę Certyfikacji Krajowej godłem Best Quality Employer 2023. Tytuł przyznawany jest firmom, które przestrzegają dobrych praktyk w polityce zatrudniania, efektywnie zarządzają zasobami ludzkimi oraz pielęgnują kulturę organizacyjną i dobrą atmosferę w pracy.
– W naszych relacjach z pracownikami postawiliśmy mocny akcent na motywowanie i wspieranie ich w zdobywaniu nowych umiejętności oraz wymianę doświadczeń między działami. Za każdym sukcesem stoją bowiem konkretni ludzie – ich wysiłek i ambicje, współpraca. Dlatego przywiązujemy ogromną wagę do komfortu pracy i dbamy, aby nasz zespół czuł się spełniony i doceniony. Wyróżnienia, które otrzymujemy, to dla nas potwierdzenie, że idziemy w dobrym kierunku. Konsekwentnie budujemy silną markę pracodawcy, a tym samym przyciągamy najlepszych specjalistów, którzy wspierają nas w tworzeniu nowej jakości na rynku bankowym – mówi Katarzyna Mikulska, dyrektorka zarządzająca Obszarem Human Resources w VeloBanku.
Wyróżnienie Best Quality Employer 2023 to certyfikat przyznawany firmom, które pozytywnie wyróżniają się jako pracodawca na polskim rynku. Kryteria oceny to m.in.: stosowanie najlepszych praktyk w polityce zatrudnienia, efektywne zarządzanie zasobami ludzkimi oraz zapewnianie stabilności pracy. Kapituła Certyfikacji Krajowej zwraca także uwagę na to, czy dana instytucja wspiera rozwój, wymianę wiedzy i zdobywanie nowych kompetencji przez pracowników. Dużą wartość w jej oczach stanowi też umożliwianie zatrudnionym samorealizacji poprzez udział w ciekawych i unikalnych projektach. W procesie certyfikacji oceniana jest także dbałość o równowagę pomiędzy pracą a życiem osobistym oraz kultura organizacyjna i atmosfera w firmie.
Przyznając nagrodę Kapituła Certyfikacji Krajowej doceniła konsekwentne zaangażowanie VeloBanku w rozwój i edukację swoich pracowników oraz zapewnianie im różnorodnych programów szkoleniowych, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Uznanie w jej oczach zyskało także to, że bank inwestuje w podnoszenie kompetencji zawodowych i umiejętności przywódczych zespołu. Dba przy tym o work-life balance i przyjazną atmosferę, która sprzyja współpracy i utrzymaniu wysokiej motywacji. Na szczególne wyróżnienie zasłużyły autorskie programy banku: SMART, Menedżer na START, Ścieżki Sukcesów, platforma wiedzy "ROZWOJOWNIA" czy też współpraca z platformą Mindgram, która wspiera odporność psychologiczną i samorozwój.
Dynamiczny rozwój banku widać także po zatrudnieniu, które obejmuje łącznie 2,8 tys. osób. VeloBank sukcesywnie rozwija też swoją sieć placówek, obecnie posiada 76 oddziałów własnych, w tym 9 oddziałów bezgotówkowych i 8 oddziałów bankowości prywatnej oraz 82 punkty partnerskie.
Best Quality Employer 2023 to już drugi certyfikat, którym bank został wyróżniony jako atrakcyjny pracodawca na polskim rynku. W lipcu br. VeloBank uzyskał prestiżowy tytuł "Friendly Workplace 2023”, przyznawany przez redakcję MarkaPracodawcy.pl, za stworzenie wyjątkowego miejsca pracy, z nowoczesnym modelem kultury organizacyjnej i wysokimi standardami komunikacji.

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.