VeloBank Partnerem Supreme Impact’24
VeloBank został Partnerem Supreme największego kongresu gospodarczo-technologicznego w Europie Środkowo-Wschodniej. Napędzana technologią marka współtworzy merytoryczną część tegorocznego Impact’24. Podczas debat jej przedstawiciele podzielą się głosem dot. rozwoju biznesu z pogranicza finansów i technologii. VeloBank, który udowodnił mocną pozycję rynkową i potencjał cyfrowy, będzie obecny w kilku panelach i dyskusjach kongresu, trwającego 15 i 16 maja w Poznaniu.
O finansach i sektorze bankowym, sztucznej inteligencji, nowoczesnym przemyśle, bezpieczeństwie czy zielonej gospodarce rozmawiać będą uczestnicy tegorocznej edycji konferencji Impact. Przedstawiciele VeloBanku będą dzielić się historią transformacji banku, skutecznej walki o zapewnienie bezpieczeństwa sektora i zdobycia jak najlepszej pozycji rynkowej, by pozyskać inwestora.
W rozmowie jeden na jeden z Mikołajem Kunicą, redaktorem naczelnym Business Insider Polska, weźmie udział Adam Marciniak, Prezes Zarządu VeloBanku. Dyskusja w ramach ścieżki „Leadership” dotyczyć będzie modelowej w skali Europy transformacji i wyzwań związanych z zarządzaniem bankiem w procesie resolution.
Przemysław Koch, członek zarządu ds. operacji i IT zabierze głos w panelu dyskusyjnym „Finance zasilane sztuczną inteligencją”. W rozmowie wezmą udział przedstawiciele sektora bankowego i technologicznego, a spotkanie poprowadzi Damian Szymański, wiceszef serwisu money.pl.
Z kolei w debacie w ramach ścieżki tematycznej „Global Economy & Banking” udział weźmie Piotr Arak, główny ekonomista VeloBanku. O sytuacji globalnej gospodarki dyskutować będzie m.in. z prof. Markiem Belką, byłym premierem, posłem do Parlamentu Europejskiego.
– Biznes nieustannie potrzebuje inspiracji, najlepiej z różnych dziedzin, tak by oferowane produkty i usługi coraz lepiej odpowiadały potrzebom współczesnych klientów. Impact’24 to idealna okazja do tego, by łapać takie impulsy, a potem wplatać je w prowadzony biznes. Dla nas to również wyjątkowe miejsce, bo rok temu właśnie podczas Impact’23 po raz pierwszy zaprezentowaliśmy VeloMarket – platformę e-commerce, która wspiera ekologiczne wybory Polaków. To przykład takiego właśnie wychodzenia „beyond banking” oraz inspirowania się zarówno stylem życia konsumentów, jak i przełomowymi rozwiązaniami. Teraz jedziemy do Poznania nie tylko dzielić się eksperckimi opiniami, szukać nowych obszarów działania, ale również z nominacją do Nagród Money.pl dla VeloMarketu właśnie, w kategorii Technologia Roku – podkreśla Katarzyna Meissner, dyrektor zarządzająca Obszarem Komunikacji i Marketingu w VeloBanku.
Przedstawiciele VeloBanku, oprócz udziału w panelach dyskusyjnych Impact’24, zostali zaproszeni do dyskusji prowadzonych w formule okrągłego stołu. Adam Marciniak weźmie udział w rozmowach dot. obszaru finansów, zaś Przemysław Koch w spotkaniu na temat sztucznej inteligencji w służbie biznesu.
Impact’24 to wiodące w Europie Środkowo-Wschodniej, przekrojowe i dopracowane pod względem merytoryki spotkanie, przyciągające w tym roku takich mówców, jak Michelle Obamę, byłą pierwszą damę Stanów Zjednoczonych, Sannę Marin, byłą premier Finlandii, czy Chrisa Baileya, autora bestsellerów dotyczących produktywności.
Szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie: https://impactcee.com/impact/2024/.
Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy
Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta
Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.