VeloBank z dodatkową metodą odzyskiwania dostępu do bankowości internetowej
VeloBank udostępnił nową, wygodną funkcjonalność dla swoich klientów. Będą oni mogli przekazać do banku swoje dane znajdujące się w rządowej aplikacji mObywatel 2.0, aby odblokować dostęp do bankowości internetowej, przypomnieć login oraz resetować do niej hasło.
VeloBank dodał przekazywanie danych znajdujących się w aplikacji mObywatel 2.0 do sposobów odzyskiwania przez klientów dostępu do ich bankowości internetowej. To wygodna i bezpieczna opcja, która jest alternatywą dla pytań weryfikacyjnych, zadawanych przez bank w momencie gdy np. nie możemy przypomnieć sobie loginu.
W celu odblokowania dostępu klient na stronie logowania do bankowości internetowej wybiera interesującą go opcję, a następnie przekazuje swoje dane za pośrednictwem mObywatela 2.0. Po zalogowaniu się do rządowej aplikacji, klient wybiera z dolnego menu ikonę „Kod QR” i klika „Zeskanuj Kod QR”. Następnie, po zeskanowaniu lub przepisaniu go w urządzeniu mobilnym, jego dane są przekazane do VeloBanku, który w ten sposób potwierdza ich zgodność i udostępnia dane potrzebne do odzyskania dostępu do konta. Dla zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa, proces wymaga jeszcze wpisania przez klienta kodu SMS.
Przekazanie danych przy wykorzystaniu aplikacji mObywatel 2.0 umożliwia w przypadku bankowości internetowej: przypomnienie loginu, zresetowanie hasła i przywrócenie zablokowanego dostępu. Z pomocą kodu QR w rządowej aplikacji klienci mogą również przypomnieć login oraz hasło podczas aktywacji aplikacji mobilnej banku.
– W VeloBanku zaprzęgamy do pracy najnowsze technologie, aby maksymalnie upraszczać życie naszym klientom. Kto z nas nie miał problemu z przypomnieniem sobie loginu do bankowości internetowej, komu z nas nie zablokował się dostęp do kanałów zdalnych banku, kto z nas nie miał problemów z jego odblokowaniem na infolinii czy przez formularz na stronie? Zapraszam do VeloBanku. U nas w przypadku takich perturbacji wystarczy wyciągnąć z kieszeni smartfon, uruchomić aplikację mObywatel i przekazać swoje dane do banku w celu odzyskania dostępu do swojego VeloKonta. Wszystko z dbałością o najwyższe standardy bezpieczeństwa. To kolejne ułatwienie dla klientów VeloBanku z wykorzystaniem aplikacji mObywatel, po procesie założenia VeloKonta i opcji potwierdzania swojej tożsamości w placówkach – mówi Przemysław Koch, Członek Zarządu VeloBanku odpowiedzialny za Pion Operacji i IT.
Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy
Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta
Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.