VeloBank z nagrodą Złotej e-Tarczy
21 września br. podczas XXIX Forum Teleinformatyki VeloBank został wyróżniony nagrodą Złotej e-Tarczy za swoją niezawodność, skuteczność oraz efektywność wsparcia transformacji energetycznej. Bank, jako instytucja działająca w oparciu o idee ESG, kładzie duży nacisk, aby wdrażane usługi były neutralne dla środowiska. Jednocześnie dba o edukację klientów, pomagając im w procesie transformacji energetycznej.
Forum Teleinformatyki to jedno z najstarszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń w polskiej branży informatycznej. Tradycyjnie gromadzi ono najlepszych specjalistów i praktyków zaangażowanych w modernizację Polski. Podczas Forum Teleinformatyki omawiane są najaktualniejsze kwestie związane z wykorzystaniem informatyki w administracji i gospodarce, odzwierciedlając rozwój polskiego rynku IT.
– Świat Bardziej Velo to świat, który budujemy w sposób jak najbardziej ekologiczny i odpowiedzialny społecznie. Chcemy pokazać, że dobre wybory po prostu się opłacają. Na co dzień charakteryzuje nas zwinność i praca w trybie eXtreme Agile, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko reagować na zmieniające się potrzeby. Budujemy usługi i wykorzystujemy nowoczesne technologie w taki sposób, żeby pomagać klientom w codzienności, edukując jednocześnie, że można oszczędzać czas i pieniądze w sposób bardziej ekologiczny – podkreśla Przemysław Koch, członek zarządu ds. operacji IT w VeloBank.
Rada programowa Forum Teleinformatyki wysoko oceniła wykorzystanie przez VeloBank nowoczesnych technologii, które ułatwiają klientom korzystanie z bankowości elektronicznej, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższego poziomu cyberbezpieczeństwa.
– Naszym celem jest stworzenie partnerstwa z klientami. Dlatego opieramy działania na transparentnych zasadach, a każdy produkt tworzymy w duchu security by design. To oznacza, że sprawdzamy wszystko pod kątem odporności na potencjalne ataki cyberprzestępców – dodaje Przemysław Koch z VeloBanku.
W ciągu ostatnich 10 miesięcy VeloBank wprowadził na rynek szereg "zielonych" usług. Na szczególną uwagę zasługuje VeloMarket, który powstał w ramach Grupy kapitałowej VeloBank. Jest to internetowy sklep oferujący wyselekcjonowane, certyfikowane produkty, które pomagają w dbaniu o zdrowie i środowisko.
Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy
Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta
Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.