VeloBank z sześcioma nominacjami do finansowego Oskara
VeloBank zakwalifikował się do finału w aż sześciu kategoriach prestiżowego konkursu Banking Tech Awards 2023. Zwinnie rozwijający się dzięki technologii bank doceniono za nową aplikację mobilną i system CRM. Jurorzy wyróżnili też zespół IT i prezesa banku oraz zieloną platformę e-commerce grupy kapitałowej VeloBanku - VeloMarket. VeloBank znalazł się także w gronie najlepszych nowopowstałych marek bankowych. Wyniki tegorocznej edycji Banking Tech Awards zostaną ogłoszone podczas gali 30 listopada br. w Londynie.
VeloBank od początku swojego istnienia przywiązuje ogromną wagę do cyfryzacji i technologii. Na drodze do zostania pierwszym fintechem wśród banków intensywnie rozwija swoje usługi i produkty, opierając je o najnowocześniejsze rozwiązania IT. Zaangażowanie banku w tej sferze doceniła kapituła Banking Tech Awards. VeloBank został zakwalifikowany do ścisłego finału konkursu jako jedyny polski bank w aż sześciu kategoriach. W obszarze narzędzi cyfrowej bankowości wyróżniono aplikację mobilną dla klientów (Best Tech Overhaul – Front Office), system CRM (Best Use of Data) oraz inicjatywę platformy zakupowej VeloMarket.pl (Top Innovation – Beyond Banking), stworzonej w ramach grupy kapitałowej VeloBanku.
Uznanie ekspertów oceniających zgłoszenia konkursowe w kategorii Best Newcomer Banking Brand zdobył także proces powstania marki VeloBanku, zrealizowany w ramach rekordowo szybkiego procesu rebrandingu, wdrożonego w zaledwie 5. tygodni.
Kapituła Banking Tech Awards 2023 wyróżniła również osoby stojące za technologiczną przemianą banku. Do finału rywalizacji dostał się zespół IT kierowany przez Przemysława Kocha (Tech Team of the Year), a wśród nominowanych w kategorii technologicznego lidera (Tech Leadership) znalazł się prezes zarządu VeloBanku, Adam Marciniak.
– Bycie w cyfrowej awangardzie bankowości tkwi w DNA marki VeloBank, którą powołaliśmy do życia w bardzo krótkim czasie. Mamy za sobą blisko rok intensywnej pracy nad technologiczną i produktową transformacją naszego banku. Tak duża liczba nominacji do finału Banking Tech Awards 2023 to dowód na to, że wyróżniliśmy się jako innowacyjna instytucja na rynku finansowym nie tylko w Polsce, ale i w skali globalnej. Cieszymy się, że doceniono zarówno same wdrożone przez nas narzędzia, proces powstawania nowej marki na trudnym i konkurencyjnym rynku, jak i zespół, który odpowiada za obszar zwinnej digitalizacji VeloBanku. To pokazuje, jak wiele osiągnęliśmy w rok od rozpoczęcia działalności i jak duży mamy potencjał – mówi Katarzyna Meissner, dyrektor zarządzająca Obszarem Komunikacji i Marketingu w VeloBanku.
Konkurs Banking Tech Awards 2023 organizowany jest już po raz 24. przez redakcję renomowanego portalu branżowego FinTech Futures. Historia wydawnictwa sięga 1983 roku, kiedy to powstał Banking Technology, londyński magazyn prasowy. Od tego czasu firma stała się jednym z największych międzynarodowych domów mediowych działających w internecie i prasie, obsługujących globalną bankowość i branżę fintech. Wśród nominowanych są takie marki jak J.P. Morgan, Deutsche Bank czy HSBC.
Więcej o konkursie tutaj: https://informaconnect.com/banking-tech-awards/the-shortlist/
Black Friday: polując na okazje, nie daj się złowić oszustom
Black Week: Polacy polują na produkty, które wcześniej odłożyli na półkę
VeloBank otworzył nową placówkę partnerską w Turku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.