VeloBank z sześcioma nominacjami do finansowego Oskara

VeloBank zakwalifikował się do finału w aż sześciu kategoriach prestiżowego konkursu Banking Tech Awards 2023. Zwinnie rozwijający się dzięki technologii bank doceniono za nową aplikację mobilną i system CRM. Jurorzy wyróżnili też zespół IT i prezesa banku oraz zieloną platformę e-commerce grupy kapitałowej VeloBanku - VeloMarket. VeloBank znalazł się także w gronie najlepszych nowopowstałych marek bankowych. Wyniki tegorocznej edycji Banking Tech Awards zostaną ogłoszone podczas gali 30 listopada br. w Londynie.
VeloBank od początku swojego istnienia przywiązuje ogromną wagę do cyfryzacji i technologii. Na drodze do zostania pierwszym fintechem wśród banków intensywnie rozwija swoje usługi i produkty, opierając je o najnowocześniejsze rozwiązania IT. Zaangażowanie banku w tej sferze doceniła kapituła Banking Tech Awards. VeloBank został zakwalifikowany do ścisłego finału konkursu jako jedyny polski bank w aż sześciu kategoriach. W obszarze narzędzi cyfrowej bankowości wyróżniono aplikację mobilną dla klientów (Best Tech Overhaul – Front Office), system CRM (Best Use of Data) oraz inicjatywę platformy zakupowej VeloMarket.pl (Top Innovation – Beyond Banking), stworzonej w ramach grupy kapitałowej VeloBanku.
Uznanie ekspertów oceniających zgłoszenia konkursowe w kategorii Best Newcomer Banking Brand zdobył także proces powstania marki VeloBanku, zrealizowany w ramach rekordowo szybkiego procesu rebrandingu, wdrożonego w zaledwie 5. tygodni.
Kapituła Banking Tech Awards 2023 wyróżniła również osoby stojące za technologiczną przemianą banku. Do finału rywalizacji dostał się zespół IT kierowany przez Przemysława Kocha (Tech Team of the Year), a wśród nominowanych w kategorii technologicznego lidera (Tech Leadership) znalazł się prezes zarządu VeloBanku, Adam Marciniak.
– Bycie w cyfrowej awangardzie bankowości tkwi w DNA marki VeloBank, którą powołaliśmy do życia w bardzo krótkim czasie. Mamy za sobą blisko rok intensywnej pracy nad technologiczną i produktową transformacją naszego banku. Tak duża liczba nominacji do finału Banking Tech Awards 2023 to dowód na to, że wyróżniliśmy się jako innowacyjna instytucja na rynku finansowym nie tylko w Polsce, ale i w skali globalnej. Cieszymy się, że doceniono zarówno same wdrożone przez nas narzędzia, proces powstawania nowej marki na trudnym i konkurencyjnym rynku, jak i zespół, który odpowiada za obszar zwinnej digitalizacji VeloBanku. To pokazuje, jak wiele osiągnęliśmy w rok od rozpoczęcia działalności i jak duży mamy potencjał – mówi Katarzyna Meissner, dyrektor zarządzająca Obszarem Komunikacji i Marketingu w VeloBanku.
Konkurs Banking Tech Awards 2023 organizowany jest już po raz 24. przez redakcję renomowanego portalu branżowego FinTech Futures. Historia wydawnictwa sięga 1983 roku, kiedy to powstał Banking Technology, londyński magazyn prasowy. Od tego czasu firma stała się jednym z największych międzynarodowych domów mediowych działających w internecie i prasie, obsługujących globalną bankowość i branżę fintech. Wśród nominowanych są takie marki jak J.P. Morgan, Deutsche Bank czy HSBC.
Więcej o konkursie tutaj: https://informaconnect.com/banking-tech-awards/the-shortlist/

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.