Komunikaty PR

Volkswagen Bank wprowadził kredyt online

2021-11-30  |  14:08

 Kredyt online jest od teraz dostępny dla klientów w ramach nowej, szybkiej i w pełni zdigitalizowanej procedury, którą wyróżnia prostota i transparentność. Jednocześnie Volkswagen Bank wprowadził ofertę promocyjną – biorąc kredyt można otrzymać atrakcyjne oprocentowanie i nie opłacać prowizji od udzielenia kredytu.

Volkswagen Bank, jako jedna z pierwszych instytucji finansowych w Polsce wdrożył bankowość internetową już w 2001 roku. Dwie dekady później digitalizacja sektora bankowego staje się oczywistością. ‒ Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów przygotowaliśmy i wdrożyliśmy nowe cyfrowe rozwiązania. Kredyt online to jedno z nich. Naszym celem jest pełna digitalizacja banku. Chcemy stworzyć jak najbardziej przyjazne dla klientów środowisko, ułatwiające zdalne zarządzanie finansami. – wyjaśnia Daria Pawęda, Dyrektor Departamentu Rozwoju Biznesu i Obsługi Klienta w Volkswagen Bank.

Szybszy i bezpieczniejszy proces online

Dzięki nowemu procesowi czas przyznawania kredytu został skrócony do jednego (a maksymalnie trzech) dni roboczych. Identyfikacja tożsamości klienta odbywa się zdalnie, poprzez załączenie skanu dowodu osobistego oraz dwóch nagrań wideo. Technologię Biometric Onboarding Platform (BOP) dostarczyła firma Softax.

BOP to narzędzie służące do obsługi procesu e-weryfikacji tożsamości, które wykorzystuje mechanizmy oparte na najnowszych technologiach, w tym sieci neuronowe. Są one użyte do weryfikacji materiałów pobieranych od klientów (nagrań, zdjęć i obrazów dokumentów). Platforma gwarantuje pełne bezpieczeństwo – przesłane dokumenty są weryfikowane pod kątem autentyczności i znaków zabezpieczających, a następnie jest przeprowadzana kontrola na żywo, czyli liveness check. Podczas tego procesu użytkownik wchodzi z aplikacją w interakcję, która polega na wykonaniu poleceń takich jak poruszenie głową czy uśmiechnięcie się.

Platforma dostarczona przez Softax jest zgodna z dyrektywą Anti-Money laundering (AML 5) oraz rekomendacją Komisji Nadzoru Finansowego.

Dzięki procesowi online przyznawanie kredytu to także większe bezpieczeństwo transakcji. Przelew dokonywany jest za pośrednictwem Blue Media. Wystarczy potwierdzić swoją tożsamość szybkim e-przelewem, jak podczas zakupów w Internecie i w krótkim czasie otrzymać na konto kwotę kredytu.

Kredyt online – to proste

Proces wzięcia kredytu online Volkswagen Bank sprowadza się do kilku czynności. Wystarczy mieć komputer lub telefon z dostępem do sieci, kamerkę do nagrania wideo oraz dowód osobisty. Następnie należy wejść na stronę www.vwfs.pl/kredyt-gotowkowy.pl i postępować zgodnie ze wskazówkami.

Kredyt online Volkswagen Bank to nie tylko nowoczesne rozwiązanie, ale także atrakcyjna oferta promocyjna: zerowa prowizja za udzielenie kredytu i brak prowizji za wcześniejszą spłatę. Kredyt gotówkowy można wziąć na sumę od 3 do 50 tys. zł na okres od 3 do 84 miesięcy. Oprocentowanie kredytu zaczyna się od 6,80%. Kredyt można przeznaczyć na dowolny cel: urlop, remont mieszkania czy po prostu zakupy.

Oferta promocyjna trwa do 31.12.2021 r.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bankowość VeloPodróże: na wyjazd spakuj krem z filtrem, okulary i aplikację VeloBanku Biuro prasowe
2024-07-16 | 14:00

VeloPodróże: na wyjazd spakuj krem z filtrem, okulary i aplikację VeloBanku

Korzystasz z lata, pakując walizkę i ruszając w podróż? Niezależnie od tego, czy wybierasz zagraniczne wojaże, czy planujesz odkrywać uroki polskiego wybrzeża lub gór, ważne
Bankowość Magic Mouse w gratisie dla firm w VeloBanku dzięki bolttech
2024-07-11 | 09:45

Magic Mouse w gratisie dla firm w VeloBanku dzięki bolttech

Doświadczeni przedsiębiorcy wiedzą, że ten, kto używa nowych technologii zyskuje przewagę. Skuteczne prowadzenie firmy to także umiejętność korzystania z okazji, a taką w obszarze
Bankowość Raport VeloBanku: 10,5 proc. PKB – tyle warta jest cyfrowa gospodarka Polski
2024-07-10 | 14:20

Raport VeloBanku: 10,5 proc. PKB – tyle warta jest cyfrowa gospodarka Polski

W 2023 r. łączna wielkość gospodarki cyfrowej w Polsce wyniosła blisko 360 mld PLN i gdyby była oddzielnym sektorem odpowiadałaby 10,5 proc. wartości polskiego PKB. To ciągle mniej niż

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.