Volkswagen Bank z bankowością internetową i mobilną w języku ang. i niem.
Volkswagen Bank systematycznie pracuje nad zwiększeniem dostępności i atrakcyjności swoich produktów oraz usług. Przykładem jest bankowość internetowa i mobilna, która posiadają pełną funkcjonalność w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim, dzięki czemu również cudzoziemcy mogą z łatwością korzystać z usług banku.
– W polskim oddziale Volkswagen Banku kilka lat temu wdrożyliśmy nowy system bankowości internetowej i mobilnej zgodny z PSD2, odpowiadający potrzebom wszystkich klientów oraz ułatwiający codzienne transakcje i rozliczenia. Poza wersją internetową, udostępniliśmy także aplikację mobilną dostępną na systemy operacyjne iOS, Android i Huawei. Bankowość internetowa oraz aplikacja mobilna dostępne są w języku polskim, angielskim i niemieckim. Dobrze wpisują się w naszą strategię bycia długofalowym partnerem dla naszych klientów. Dzięki naszym rozwiązaniom osoby mówiące nie tylko po polsku, ale także po angielsku czy niemiecku, bez kłopotów mogą założyć konto osobiste czy firmowe, korzystać z naszych innych produktów bankowych takich jak lokaty czy kredyty. Naszą misją jest kreowanie nowoczesnego i przyjaznego świata finansów, w którym każdy czuje się dobrze – mówi Daria Pawęda, Dyrektor Departamentu Rozwoju Biznesu i Obsługi Klienta w Volkswagen Bank GmbH Oddział w Polsce.
Umożliwienie korzystania z bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej w języku angielskim i niemieckim, co podkreśla Volkswagen Bank, to odpowiedź na zmieniające się potrzeby rynku i otwarcie na nowe grupy klientów.
Informacja o bardziej wygodnym i intuicyjnym dostępie do produktów i usług Volkswagen Banku może być szczególnie cenną wiadomością dla obcokrajowców, którzy na co dzień nie używają języka polskiego. Na uwagę zasługuje też fakt, że z wyżej wymienionych ułatwień językowych mogą skorzystać zarówno klienci detaliczni, jak i firmowi, w tym posiadacze kredytu samochodowego czy gotówkowego w Volkswagen Banku z kontem za 0 zł.
Volkswagen Bank, działający w ramach Volkswagen Financial Services, specjalizuje się w działalności kredytowej i depozytowej. Oferuje m.in. konta firmowe i detaliczne, lokaty, karty płatnicze Visa, kredyty samochodowe i gotówkowe (w tym na elektromobilność), a także linię produktów bankowych dla klasycznej motoryzacji. Wyróżnikiem banku są unikalne na rynku wzory kart Visa z wizerunkami samochodów ze stajni Volkswagena zgodnie z hasłem „od klasyka do elektryka”, w tym VW Beetle (tzn. „Garbus”) czy Volkswagen T1 (tzw. „Bulli”), a także elektrycznego Porsche Taycan czy Volkswagena ID. Buzz. Podróżników zaciekawić może karta Visa Gold z wizerunkiem campera VW California.
Volkswagen Bank swoją ofertę dla klientów indywidualnych świadczy w oparciu o dwa główne pakiety: Standardowy i Złoty, a także liczne benefity, m.in. dostęp w bankowości internetowej i przez aplikację mobilną Volkswagen Bank w trzech językach (polskim, angielskim i niemieckim). W 2022 roku bank nawiązał współpracę z Ardor Auctions, czyli jedynym w Polsce domem aukcyjnym dla pasjonatów zabytkowej motoryzacji, jak również z ITCARD, dzięki czemu klienci indywidualni banku mogą bezpłatnie wypłacać gotówkę z bankomatów Planet Cash.
Więcej informacji o ofercie Volkswagen Bank można znaleźć na stronie internetowej instytucji: https://www.vwfs.pl/klienci-indywidualni/uslugi-bankowe/konto-osobiste.html.

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.