Bardzo dobre wyniki oprogramowania Endpoint GravityZone 6.6 firmy Bitdefender
Firma AV-Comparatives opublikowała wstępne wyniki przeprowadzonego w sierpniu i wrześniu tego roku testu Business Real-World Protection i wrześniowego Business Malware Protection. Są one częścią Business Main-Test Series. Pełny raport, zawierający również Performance Test i przegląd produktów, ma być dostępny w grudniu. Aby zdobyć certyfikat AV-Comparatives Approved Business Product, oprogramowanie musi uzyskać wskaźniki przekraczające 90 procent w obu testach.
Real-World Protection Test
Wyniki Real-World Protection Test opierają się na badaniach obejmujących 411 przypadków. Znalazły się wśród nich między innymi takie jak szkodliwe adresy URL. Oprogramowanie Bitdefender Endpoint GravityZone 6.6 sprawdziło się znakomicie, blokując wszystkie 411, a więc osiągając 100-procentowy wskaźnik ochrony.
Malware Protection Test
Malware Protection Test ocenia zdolność ochrony systemu przez program antywirusowy przed zainfekowaniem szkodliwymi plikami. Eksperci AV-Comparatives stosują przy tym następującą technologię. Wszystkie testowane pliki są skanowane przez program bezpieczeństwa. Jakiekolwiek próbki, które nie zostały wykryte przez skaner, są wprowadzane do systemu testującego (mającego dostęp do internetu lub chmury), by mogły zadziałać na przykład funkcje wykrywania behawioralnego. Jeżeli badany produkt nie zapobiega zmianom spowodowanym przez malware w określonym czasie, taki test jest uznawany za chybiony. W tym teście zastosowano 1063 próbki malware'u. Oprogramowanie Bitdefender Endpoint GravityZone 6.6 sprawdziło się bardzo dobrze, osiągając wskaźnik ochrony przed malware'em na poziomie 99,9 procent.
False Alarm Test
Przeprowadzono także False Alarm Test (test fałszywych alarmów) przy wykorzystaniu powszechnie używanego oprogramowania biznesowego. Oprogramowanie Bitdefender Endpoint GravityZone 6.6 nie zanotowało ani jednego fałszywego alarmu, co jest oczywiście świetnym wynikiem.
Chcąc jeszcze lepiej ocenić poziom ochrony i jej precyzję, eksperci AV-Comparatives przeprowadzili również test fałszywych alarmów, stosując rozmaite oprogramowanie niebiznesowe. To dodatkowa informacja, zwłaszcza dla organizacji używających właśnie programów niebiznesowych, między innymi tworzonych samodzielnie. Oprogramowanie Bitdefender Endpoint GravityZone 6.6 osiągnęło poziom bardzo niski, czyli wynik bardzo dobry.
Biorąc pod uwagę opublikowane na razie wyniki, można się spodziewać, że oprogramowanie Bitdefender Endpoint GravityZone 6.6 zostanie uhonorowane jako Approved Business Product.
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.