Bardzo dobre wyniki oprogramowania Endpoint GravityZone 6.6 firmy Bitdefender
Firma AV-Comparatives opublikowała wstępne wyniki przeprowadzonego w sierpniu i wrześniu tego roku testu Business Real-World Protection i wrześniowego Business Malware Protection. Są one częścią Business Main-Test Series. Pełny raport, zawierający również Performance Test i przegląd produktów, ma być dostępny w grudniu. Aby zdobyć certyfikat AV-Comparatives Approved Business Product, oprogramowanie musi uzyskać wskaźniki przekraczające 90 procent w obu testach.
Real-World Protection Test
Wyniki Real-World Protection Test opierają się na badaniach obejmujących 411 przypadków. Znalazły się wśród nich między innymi takie jak szkodliwe adresy URL. Oprogramowanie Bitdefender Endpoint GravityZone 6.6 sprawdziło się znakomicie, blokując wszystkie 411, a więc osiągając 100-procentowy wskaźnik ochrony.
Malware Protection Test
Malware Protection Test ocenia zdolność ochrony systemu przez program antywirusowy przed zainfekowaniem szkodliwymi plikami. Eksperci AV-Comparatives stosują przy tym następującą technologię. Wszystkie testowane pliki są skanowane przez program bezpieczeństwa. Jakiekolwiek próbki, które nie zostały wykryte przez skaner, są wprowadzane do systemu testującego (mającego dostęp do internetu lub chmury), by mogły zadziałać na przykład funkcje wykrywania behawioralnego. Jeżeli badany produkt nie zapobiega zmianom spowodowanym przez malware w określonym czasie, taki test jest uznawany za chybiony. W tym teście zastosowano 1063 próbki malware'u. Oprogramowanie Bitdefender Endpoint GravityZone 6.6 sprawdziło się bardzo dobrze, osiągając wskaźnik ochrony przed malware'em na poziomie 99,9 procent.
False Alarm Test
Przeprowadzono także False Alarm Test (test fałszywych alarmów) przy wykorzystaniu powszechnie używanego oprogramowania biznesowego. Oprogramowanie Bitdefender Endpoint GravityZone 6.6 nie zanotowało ani jednego fałszywego alarmu, co jest oczywiście świetnym wynikiem.
Chcąc jeszcze lepiej ocenić poziom ochrony i jej precyzję, eksperci AV-Comparatives przeprowadzili również test fałszywych alarmów, stosując rozmaite oprogramowanie niebiznesowe. To dodatkowa informacja, zwłaszcza dla organizacji używających właśnie programów niebiznesowych, między innymi tworzonych samodzielnie. Oprogramowanie Bitdefender Endpoint GravityZone 6.6 osiągnęło poziom bardzo niski, czyli wynik bardzo dobry.
Biorąc pod uwagę opublikowane na razie wyniki, można się spodziewać, że oprogramowanie Bitdefender Endpoint GravityZone 6.6 zostanie uhonorowane jako Approved Business Product.
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Plastikowe opakowania żywności dominują w europejskich marketach. 40 proc. z nich można usunąć lub zastąpić
65 proc. produktów spożywczych i napojów w europejskich supermarketach jest sprzedawanych w plastikowych opakowaniach. W Polsce ten odsetek jest podobny. Jak wynika z raportu DS Smith „Material Change Index”, w przypadku 40 proc. opakowań zawierających tworzywa sztuczne w Polsce, plastik można by wyeliminować, usuwając go całkowicie lub zastępując go zrównoważonymi alternatywami, np. tekturą czy opakowaniami biodegradowalnymi. W Polsce tylko 22 proc. firm spożywczych planuje w nadchodzącym roku zmiany w opakowaniach.
Transport
Ryanair rozbudowuje siatkę połączeń w Polsce. W tym roku linia planuje przewieźć niemal 20 mln pasażerów
Polska jest jednym z najważniejszym rynków dla Ryanaira. Irlandzka linia w letnim rozkładzie lotów na 2025 roku będzie obsługiwał ponad 300 tras, w tym 23 nowe kierunki, przede wszystkim na południe Europy. Rekordowy letni rozkład lotów Ryanair w Polsce będą obsługiwać 44 samoloty bazujące na polskich lotniskach. W tym roku, pierwszy raz w historii, przewoźnik oferuje ponad 20 milionów miejsc.
Polityka
M. Gosiewska: Na Białorusi znowu odbędą się pseudowybory. Należy zaostrzyć sankcje uderzające w reżim i firmy europejskie tam obecne
Alaksandr Łukaszenka rządzi Białorusią już 30 lat, 26 stycznia będzie się ubiegał o siódmą kadencję. W nadchodzących wyborach nie będzie niezależnych obserwatorów i demokratycznych kandydatów opozycji. Poprzednie wybory, w 2020 roku, zakończyły się masowymi protestami i olbrzymimi represjami, a w 2024 roku przybrały jeszcze na sile. – Tylko twarda i zdecydowana postawa jest w stanie zmienić sytuację u naszego wschodniego sąsiada – ocenia europosłanka Małgorzata Gosiewska.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.