Bardzo dobre wyniki oprogramowania Endpoint GravityZone 6.6 firmy Bitdefender
Firma AV-Comparatives opublikowała wstępne wyniki przeprowadzonego w sierpniu i wrześniu tego roku testu Business Real-World Protection i wrześniowego Business Malware Protection. Są one częścią Business Main-Test Series. Pełny raport, zawierający również Performance Test i przegląd produktów, ma być dostępny w grudniu. Aby zdobyć certyfikat AV-Comparatives Approved Business Product, oprogramowanie musi uzyskać wskaźniki przekraczające 90 procent w obu testach.
Real-World Protection Test
Wyniki Real-World Protection Test opierają się na badaniach obejmujących 411 przypadków. Znalazły się wśród nich między innymi takie jak szkodliwe adresy URL. Oprogramowanie Bitdefender Endpoint GravityZone 6.6 sprawdziło się znakomicie, blokując wszystkie 411, a więc osiągając 100-procentowy wskaźnik ochrony.
Malware Protection Test
Malware Protection Test ocenia zdolność ochrony systemu przez program antywirusowy przed zainfekowaniem szkodliwymi plikami. Eksperci AV-Comparatives stosują przy tym następującą technologię. Wszystkie testowane pliki są skanowane przez program bezpieczeństwa. Jakiekolwiek próbki, które nie zostały wykryte przez skaner, są wprowadzane do systemu testującego (mającego dostęp do internetu lub chmury), by mogły zadziałać na przykład funkcje wykrywania behawioralnego. Jeżeli badany produkt nie zapobiega zmianom spowodowanym przez malware w określonym czasie, taki test jest uznawany za chybiony. W tym teście zastosowano 1063 próbki malware'u. Oprogramowanie Bitdefender Endpoint GravityZone 6.6 sprawdziło się bardzo dobrze, osiągając wskaźnik ochrony przed malware'em na poziomie 99,9 procent.
False Alarm Test
Przeprowadzono także False Alarm Test (test fałszywych alarmów) przy wykorzystaniu powszechnie używanego oprogramowania biznesowego. Oprogramowanie Bitdefender Endpoint GravityZone 6.6 nie zanotowało ani jednego fałszywego alarmu, co jest oczywiście świetnym wynikiem.
Chcąc jeszcze lepiej ocenić poziom ochrony i jej precyzję, eksperci AV-Comparatives przeprowadzili również test fałszywych alarmów, stosując rozmaite oprogramowanie niebiznesowe. To dodatkowa informacja, zwłaszcza dla organizacji używających właśnie programów niebiznesowych, między innymi tworzonych samodzielnie. Oprogramowanie Bitdefender Endpoint GravityZone 6.6 osiągnęło poziom bardzo niski, czyli wynik bardzo dobry.
Biorąc pod uwagę opublikowane na razie wyniki, można się spodziewać, że oprogramowanie Bitdefender Endpoint GravityZone 6.6 zostanie uhonorowane jako Approved Business Product.
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.