Baza wiedzy on-line od Armstrong
Brak możliwości bezpośrednich spotkań wymusił na wielu firmach konieczność pracy poprzez systemy
i platformy on-line. Armstrong, by pomóc projektantom i ekipom montażowym, uruchomił specjalną stronę www.tech-armstrong.com.pl na której zgromadzono wszystkie pomocne materiały i podpowiedzi konieczne przy planowaniu akustyki pomieszczeń.
Kalkulator akustyczny
Znalazł się tam przede wszystkim interaktywny kalkulator opracowany przez ekspertów firmy Armstrong we współpracy z praktykami inżynierii akustycznej. Narzędzie pozwala na wykonanie obliczeń
i zweryfikowanie zgodności środowiska akustycznego projektowanych wnętrz z wymaganiami normy PN-B-02151-4 „Akustyka Budowlana. Ochrona przed hałasem w budynkach. Część 4: Wymagania dotyczące warunków pogłosowych i zrozumiałości mowy w pomieszczeniach oraz wytyczne prowadzenia badań”.
W kalkulatorze po wybraniu rodzaju funkcji pomieszczenia – np. biuro, sala wykładowa, korytarz czy pomieszczenie w obiekcie medycznym - narzędzie określa przypisane do niej wymagania normy pogłosowej operując właściwymi parametrami np. czasem pogłosu (T), wskaźnikiem zrozumiałości mowy (STI) czy chłonnością akustyczną (A) materiałów użytych do aranżacji wnętrza.
Animacje montażowe i Galeria Projektów referencyjnych
W jednym miejscu zgromadzono także animacje instruktażowe dotyczące montażu sufitów podwieszanych. Ekipy budowalne mogą zobaczyć krok po kroku jak instalować system sufitowy: od momentu podziału pomieszczenia, poprzez montaż zawiesi i kątowników przyściennych, aż po demontaż płyt, by uzyskać dostęp do przestrzeni ponad sufitem.
Z kolei interaktywna galeria pozwala na przejrzenie dziesiątek obiektów referencyjnych zrealizowanych w Polsce – biur, hoteli, obiektów handlowych, edukacyjnych i medycznych oraz dworców i lotnisk. Użytkownik poszukujący wiedzy może filtrować prezentowane rozwiązania poprzez szczegółowe ustawienia – miasto, segment nieruchomości, strefę w budynku, rodzaj płyty sufitowej (metal, drewno, sufit mineralny) czy rodzaj profili rusztu sufitu modułowego.
Baza wiedzy i testów
Nowa interaktywna platforma wiedzy przeznaczona jest głównie dla branży wykonawców oraz doradców firm dystrybucyjnych. Zwiera ona prezentacje, pliki, opisy techniczne, wyjaśnienia zawiłości prawnych oraz bazę quizów, która z jednej strony pozwala na samodzielne sprawdzenie swojej wiedzy, a z drugiej w zabawny
i prosty sposób przygotowuje użytkownika do udzielania odpowiedzi na częste pytania klientów.
- Uzupełnieniem materiałów jest oczywiście nasza wiedza, doświadczenie i możliwość rozmowy z ekspertami z firmy Armstrong. Już teraz, patrząc na zainteresowanie nową platformą, widzimy iż zmiana modelu pracy
z biurowego na home office nie jest przeszkodą. Użytkownicy uzgadniając szczegóły chętniej niż do tej pory korzystają z telefonu do naszych ekspertów – mówi architektka Anna Baczkowska, w Armstrong piastująca funkcję Menedżerki Technicznej i Ekspertki ds. akustyki pomieszczeń.
Oaza spokoju i ukojenie zmysłów autorstwa pracowni Tremend
Tarasy II – kolejna inwestycja SGI
"Rośnie" pierwszy w Polsce apartamentowiec z drewna CLT
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Przemysł
Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]
Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.
Prawo
Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów
Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.